Користувацький вхід

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ВАЛЕОЛОГІЇ В ПЕРШІЙ МОЛОДШІЙ ГРУПІ. «МИ ЧЕКАЄМО ГОСТЕЙ»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ВАЛЕОЛОГІЇ В ПЕРШІЙ МОЛОДШІЙ ГРУПІ.
«МИ ЧЕКАЄМО ГОСТЕЙ»
Тема: «Ми чекаємо гостей»
Мета:продовжувати формувати у дітей культурно-гігієнічні навички; навчати користуватися столовими приборами; виховувати культуру поведінки дітей під час споживання їжі за столом, правила сервірування столу; розвивати увагу, спостережливість, мовлення, пам'ять; виховувати охайність, працьовитість, відповідальність за доручену справу.
Матеріал: лялька Катруся, іграшкові столи, прибори для сервірування, предметні та сюжетні картинки.
Хід заняття.
1 Організаційний момент.
Психогімнастика «Ясне сонечко»
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього дотяглися,
За промінчики взялися.
-Хтось стукає у двері.
-Малята, до нас у гості завітала лялька Катруся!
-Привітаймося з нею!
-У Катрусі незабаром день народження, вона запросила багато друзів, щоб пригостити смачненьким. Але не знає, як накрити на стіл, тому їй дуже соромно.
-Допоможемо Катрусі правильно накрити на стіл.
2 Основна частина.
-Що треба зробити, перш ніж розпочати сервірувати стіл?
-Так, спочатку треба вимити руки та обличчя та ретельно витерти рушником.
-Удома на стіл накриває мама, бабуся, а в дитячому садочку помічник вихователя та чергові по їдальні. Стіл накривають випраними серветками, для перших страв ставлять глибокі тарілки, мілкі-для других страв, для компотів та киселів ставлять-чашки. Посередині столу ставлять блюдечка для хліба. Праворуч від кожної мілкої тарілки кладуть ложку, паперові серветки розкладають у стаканчики або спеціальні підставки.
-А зараз, давайте , разом з Катрусею пограємося в веселу гру.
Д/Г «Сервіруємо стіл для гостей»
Мета: учити дітей розуміти назви посуду, дії з ним; учити сервірувати стіл до обіду; виховувати бережливе ставлення до посуду, культурно-гігієнічні навички.
-Молодці, малята, добре грали, Катруся все запам’ятала. А тепер розкажемо їй, як поводити себе за столом та користуватися столовими приборами.
-Не класти лікті на стіл;
-Не нахилятися над тарілкою;
-Не розмовляти з повним ротом;
-Не крутитися за столом під час прийняття їжі;
-Після їжі витирають ротик серветкою, серветку кладуть на стіл.
Фізкультхвилинка.
Щось не хочеться сидіти
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки,
Вище руки підніміть,
А тепер їх опустіть.
Плигніть діти, кілька раз,
За роботу, все гаразд.
-Добре, дітки, розім’ялися. А тепер пригадаймо, як користуватися столовими приборами.
-Ложку потрібно тримати в правій руці;
-Зачерпувати суп ложкою від себе;
-В ложку слід набирати стільки супу, щоб не виливалося з ложки;
-До рота підносити ложку також не розливаючи їжу;
-Катруся все зрозуміла, тому що вона дуже уважна і з радістю пригостить своїх друзів.
-Але ми з вами забули щн одне правило – після обіду потрібно обов’язково сказати: «Дякую, було смачно!»
3 Підсумок.
-Хто до нас приходив у гості?
-Що вам сподобалось найбільше?
-Запамятайте: Як за стіл сідаєте,
Правила згадайте.
А як все згадаєте-
Їсти починайте!

Автор: 

Вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка" Медведева О.Б.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі