Користувацький вхід

Материки і частини світу на географічних картах.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Материки і частини світу на географічних картах.
Мета:
 Формування предметних компетентностей: розвивати вміння учнів спостерігати за природою; продовжувати формувати уявлення про глобус як модель Землі, про материки, їх природні ознаки, просторові уявлення, про
 Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: працювати з з фізичною картою півкуль та використовувати під час відповіді необхідні діаграми; швидко і зосереджено знаходити головне в додатковій літературі;
комунікативної: розвивати навички толерантного спілкування, розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення, увагу, збагачувати словниковий запас, вміння висловлювати свою думку, виконувати настанови вчителя.
соціальної: формувати здатність учнів взаємодіяти з іншими учасниками навчально – виховного процесу під час роботи в групах.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку:
І. Організація класу:
Продзвенів уже дзвінок ,
Починається урок.
Ми гостей наших вітаємо,
І в групах роботу розпочинаємо.
- А зараз я надаю слово нашим синоптикам в групах . Прошу всіх відкрити календарі спостереження . Дякую.

- На минулому уроці ви вже розділилися на групи для цікавої співпраці. Нагадайте, за яким правилом був поділ?
- Д. ( ми обирали листочки своїх улюблених дерев.)
- Діти, чи підготували ви цікавинки про рослини, листочки яких ви вибрали?
( Відповіді дітей - по 1 балу)
- У кожної групи є картки для самооцінювання своєї роботи на уроці. Прошу кожного ставити відповідні бали за участь і знання. Оцініть себе ті , хто підготував цікавинки по 1 балу.

ІІ. Актуалізація опорних знань..
- Пригадаємо питання з вивчених вже нами тем. Я пропоную бліц – опитування. Закінчіть речення:
Глобус це –
 модель Землі;
Лінії на глобусі, які з’єднують Південний і північний полюси і проведені згори вниз, називають:
 меридіанами;
Лінії, накреслені подібно до екватора через певну відстань, називають:
 паралелями;
Паралелі та меридіани – це:
 уявні лінії;
Географічна карта – це:
 зменшене у багато разів зображення всієї земної кулі або окремих її частин;
Сушу на карті півкуль позначають:
 різними кольорами;
Карти, на яких умовно зображується земна поверхня, називаються:
 фізичними.

Фізична карта зручніша за глобус, тому що …
 Глобус об’ємний і незручний у дорозі, а карту можна скласти, скрутити.
- Оцініть себе: правильні відповіді – 8 балів, хто помилявся – мінус кількість неправильних відповідей.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
- Перед вами зашифроване слово . Вилучіть з набору букв літери слова
« сонце» і отримайте тему над якою ви працювали вдома. . СМАТОЕРНЦЕИКИ

- Отже, ми з вами повертаємося до фізичної карти півкуль у наших атласах, до підручників , щоб пригадати , що ми вже знаємо з даної теми за допомогою
« Квітки – семицвітки» . Учнів, які будуть відповідати, прошу використовувати діаграми та фізичну карту півкуль. ( Відповіді учнів біля дошки). Кожна правильна відповідь оцінюється 2 балами, доповнення – 1 бал.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні ми продовжимо вивчати материки і розпочнемо підготовчу роботу до створення навчального інформаційного проекту з теми « Материки»
-
V. Підготовчий етап до створення навчального проекту.
1. Організаційний.
- Щоб розширити більше свою уяву про материки, пропоную сьогодні групам попрацювати туристичними фірмами, яким необхідно буде зацікавити гостей відвідати той чи інший материк. ( словникова робота) Для цього кожна туристична фірма обере свій материк за кольором свого прапорця і відповідного кольору на дошці.
( Вибір назви материка)

2. Пошук інформації, обговорення.
- Я всім роздаю інформацію однакового змісту про материки, а вам необхідно буде вибрати інформацію тільки ту, що стосується конкретного материка.
Для цієї роботи ми відведемо 2 - 3 хв. Після чого представники з кожної фірми озвучить зібрану інформацію. Можна звернутися також за допомогою до підручника.( Робота в групах) Виступаючі учні – по 1 балу.

3. Планування роботи над проектом.
- Діти, як ви думаєте, чи вся інформація про материки викладена сьогодні на уроці?
- Звичайно, кожен материк –неповторний і має свої секрети. Тому, щоб розширити свої повідомлення на цю тему, я пропоную турфірмам попрацювати з додатковою літературою вдома за таким планом: ( роздаю плани в групи).
- незвичайні рослини материка;
- цікаві тварини на материку;
- особливості клімату материка;
- найцікавіші місця для відпочинку туристів.

- Будь ласка, розподіліть в групах, хто над яким питанням буде працювати і які джерела інформації будете використовувати.

VІ. Підсумок уроку. Д.З.
- Отже, яку велика тему ми розпочали вивчати?
- На наступних уроках ми з вами будемо знайомитися з кожним материком окремо. А як підсумок по всій темі буде презентація кожної туристичної фірми про обраний материк, і з’ясуємо в якому куточку світу буде цікаво відпочивати. Всю інформацію, опрацьовану на сьогоднішньому уроці і на наступних ми систематизуємо у навчально – інформаційний проект « Материки світу».

- А зараз прошу підрахувати свої бали і загальні бали груп. Представників прошу записати на дошці результати.

- - Дякую всім за роботу. Всі учні, які відповідали на уроці прошу подати щоденники на оцінку.

Автор: 

Руденко Світлана Анатоліївна вчителька початкових класів комунального закладу " Навчально - виховний заклад № 2 (середня школа І - ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад) м. Покров Дніпропетровської області"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі