Користувацький вхід

МІЖНАРОДНИЙ ЕТИКЕТ. HOW NOT TO BEHAVE BADLY ABROAD.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

МІЖНАРОДНИЙ ЕТИКЕТ. HOW NOT TO BEHAVE BADLY ABROAD

Анотація.У даній роботі розглянуті особливості правил поведінки та етикету за кордоном .Взаємодія з іноземними партнерами – це завжди зіткнення різних національних культур. Знання певних національних і психологічних особливостей, які притаманні різним країнам- допоможе бізнесменам поводитись у кожній країні відповідно до чинних правил та реалізовувати успішно свої плани, уникнувши водночас непорозумінь, а іноді й конфліктів.
Ключові слова: правила поведінки, етикет за кордоном, національні культури, національні та психологічні особливості, вести себе, успішно реалізовувати, уникати одночасно непорозумінь і конфліктів.
Abstract. The article deals with the peculiarities of the rules of behavior and etiquette abroad. The conduct with foreign partners is always a clash of different national cultures. The knowledge of certain national and psychological peculiarities inherent in different countries will help businessmen to behave in each country in accordance with the rules and successfully implement their plans, avoiding simultaneously misunderstandings, and sometimes conflicts.
Keywords: the rules of behavior , etiquette abroad ,national cultures, national and psychological peculiarities, to behave ,to implement successfully, to avoid simultaneously misunderstanding and conflicts.
Постановка проблеми. Зовнішньоекономічна діяльність є раціональним шляхом виходу вітчизняних компаній із несприятливих умов функціонування, а також одним із способів підвищення їх конкурентоспроможності. Міжнародна діяльність сприяє розширенню можливостей для налагодження прямих торгових, економічних і виробничих зв'язків з організаціями і фірмами різних країн, а також широких контактів у галузі наукових досліджень, розробки і передачі технологій, в професійній підготовці кадрів. У період процесів глобалізації та інтеграції в міжнародному просторі, все більшого значення для підприємств, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність набуває оволодіння мистецтвом ведення преговорів. До того ж успішність переговорів визначатиметься обізнаністю національних особливостей партнерів.
Мета роботи: розглянути поняття правил поведінки за кордоном, як неможливо поводитися в тій чи іншій країні. Знати етикет ,елементарні правила поведінки різних народів та використовувати набуті знання у професійній діяльності .
Викладення основного матеріалу.
Правила поведінки існували ще за часів печерних людей, а ось офіційне поняття «етикету» прийшло до нас значно пізніше - в кінці 17-го століття. З тих пір вимоги до правил поведінки в різних ситуаціях змінилися, і сьогодні, з огляду на той факт, що багатьом з нас доводиться стикатися з правилами поведінки за кордоном, неможливо пристойно поводитися в тій чи іншій країні, не знаючи елементарних правил поведінки різних народів.
По-перше, орієнтуватись на традиції, які узаконені поколіннями; по-друге, відзначати особливості, які сформувались з огляду на географічне розташування, історичні події, економічне становище; по-третє, орієнтуватись на сформований авторитет країни та її населення у світовому просторі.
Ми рідко задумуємося над тим, що в повсякденних відносинах прояву безтактовності, грубості і демонстрації бездушності не тільки, як прийнято говорити, псує настрій, але і має більш серйозні наслідки - роз'єднує людей. Значить, ввічливість - це щось більше ніж просте дотримання прийнятого в суспільстві етикету. Це ще і результат культури почуттів.
Якщо на окремі питання ви не знайдете відповіді, можна керуватися іншим: в любій життєвій ситуації ведіть себе так, якби вам хотілося, щоб інші вели себе по відношенню до вас.
Висновки. Таким чином,туристу з будь-якої країни корисно знати головні, основні вселюдські принципи спілкування, яких потрібно дотримуватись при поїздках за кордон. Кожна країна має свою національну культуру, яка характеризується своєю неповторністю та оригінальністю. Щоб укласти ділові відносини із іноземними партнерами, доцільно чітко визначитись зі стратегією та тактикою проведення ділових переговорів. Ключового значення набувають знання певних елементів національної культури та секретів ділового спілкування країни-партнера, які виявляються як в духовній (мова, література, музика, живопис, релігія), так і в матеріальній (особливості економічного укладу, ведення господарства, виробництва тощо) сферах життя та діяльності.
Не забувайте, що у своїй країні ви всього лише звичайний громадянин серед мільйонів своїх співвітчизників, в той час як за кордоном від ваших вчинків залежить враження про вашу країну.

Автор: 

Автор: Харт О.А.,викладач англійської мови;
Маріупольський будівельний коледж

Джерело: 

Список використаної літератури:
1. Андрієнко В.С. Історія етикету. – К., 1993.
2. Етикет поза домівкою / За ред. Смірнова С.А. – Львів, 2002.
3. Карнегі Дейл. Як завоювати друзів та впливати на людей. К.: - 2000р.
2. Коваленко Р.В. Як бути пристойним. – Харків, 1995.
3. Мякушева Г.С. Гостинні господарі, ввічливі гості. – К., 1999.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі