Користувацький вхід

Планування роботи з виконання проекту' СЕРВЕТНИЦЯ

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

УРОК 1-2
Дата
Тема. Планування роботи з виконання проекту'
Практична робота. Вибір та обгрунтування теми проекту. Складання плану роботи з виконання проекту. Пошук моделей-аналогів. Створення малюнка серветниці з використанням методу біоформ.
Мета уроку: навчальна:забезпечити:
а) засвоєння учнями знань про етапи проектування, сутність методу біоформ у створенні форми виробу, розуміє моделі-аналоги та сутність базової моделі.
б) формування вмінь розрізняти етапи проектної діяльності, застосовувати методи фантазування та біоформ при проектуванні серветниці, розрізняє моделі-аналоги стосовно об’єкта проектування
в) дотримання правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог;
розвивальна: сприяти розвитку вміння правильно узагальнювати інформацію та робити висновки, розвивати вміння порівнювати, аналізувати; складати план і користуватись ним;
виховна: сприяти вихованню творчого відношення до праці і навчання, встановлення зв’язків одержаних знань з практикою;
Методичне оснащення уроку '.(матеріально-технічне та дидактичне забезпечення): презентація «Серветниці», малюнки-аналоги, креслярське приладдя, олівці.
Форми організації пізнавально-навчальної діяльності: індивідуальна.
Методи навчання: словесні (пояснення); наочні (слайди), практична робота.
Міжпредметні та внутрішньопредметні зв’язки: трудове навчання, біологія, образотворче мистецтво
Об’єкт праці: ескіз серветниці
Тип уроку: формування умінь та навичок учнів
Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів
Учень/учениця:
Знаннєвий компонент
Розуміє етапи проектування. Розуміє сутність методу біоформ у створенні (дослідженні) форми виробу. Розуміє моделі-аналоги як історію розвитку технічного об'єкту; розуміє І сутність базової моделі. Знає властивості конструкційних матеріалів. Розуміє роль природних матеріалів, як важливого екологічного ресурсу у збереженні довкілля.
Розрізняє та називає інструменти та пристосування для обробки конструкційних матеріалів. Має уявлення про масштаб.
Діяльнісний компонент
Розрізняє етапи проектної діяльності. Застосовує методи фантазування та біоформ при проектуванні виробу. Розрізняє моделі-аналоги стосовно об’єкта проектування. Добирає конструкційні матеріали залежно від їх властивостей.
Читає та виконує зображення плоскої деталі (схеми). Визначає типи деталей. Розрізняє деталі за способом отримання. Виконує технологічні операції відповідно до обраного виробу та технології його виготовлення. Добирає інструменти та матеріали для виготовлення виробу. Дотримується прийомів роботи з інструментами та пристосуваннями. Визначає необхідну кількість матеріалів для виготовлення виробу. Вирізняє технології виготовлення та оздоблення виробів, поширені в регіоні проживання за характерними ознаками. Виготовляє виріб. Оздоблює виріб за готовою композицією. Дотримується правил безпечної праці при виконанні технологічних операцій.
Ціннісний компонент
Висловлює судження щодо цінності конструкційних матеріалів природного походження. Обгрунтовує взаємозв'язок між дотриманням технології виготовлення та якістю виробу. Усвідомлює значення деталі, як частини виробу Знайомиться з правилами внутрішнього розпорядку навчальної майстерні та елементами технологічної діяльності. Визначає у співпраці з учителем та іншими учнями алгоритм взаємодії в майстерні.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
I. Організаційний момент:
а) перевірка наявності учнів;
б) перевірка готовності учнів до уроку;
в) перевірка наявності робочого одягу.
II. Перевірка знань та вмінь учнів.
Що таке проект? З яких етапів він складається?
Що люди проектують ?
Для чого потрібно проектувати вироби?
Де використовується проектування?
III. Актуалізація опорних знань учнів (чуттєвого досвіду, опорних умінь тощо).
Серветниці - це своєрідні зручні утримувачі, які призначені для серветок. Культура сервірування столу має на увазі обов’язкову наявність серед інших видів посуди серветнииці. На сьогоднішній день в кожному ресторані, кафе на столі знаходяться паперові серветки в серветниці. Серветниця є гарним подарунком для друзів, колег, родичів.
Серветниці на виробництві виготовляють із сталі, скла, фарфору, кришталю різної форми.
IV. Мотивація навчальної діяльності.
У шкільних майстернях серветниці є цікавим об’єктом праці. Наведені конструкції ;серветниць виготовляють з дерева та фанери. Виготовлення цих виробів під силу учням 6 класу. Поверхню виробу можна декорувати різними способами: шляхом розпису, випалювання та різьблення. Під час створення власних малюнків, рнаментів, композицій оздоблення політ фантазії не обмежений.
V. .Повідомлення теми уроку.
VI. Постановка задач для учнів:

VII. Вивчення нового матеріалу.
1. Види виробів, виготовлених із фанери. Види фанери. Технологія виготовлення фанери. Матеріали, інструменти та пристосування для роботи з фанерою.
2. Вибір та обгрунтування теми проекту та практичного використання спроектованого та виготовленого виробу.
3. Складання плану роботи з виконання проекту. Зміст роботи на кожному етапі проектування.
4. Пошук моделей-аналогів в інформаційних джерелах, їх аналіз. Виявлення кращих ознак у моделях-аналогах з метою використання у власному проекті. Вимоги до проектованого виробу.
5. Створення малюнка серветниці з використанням методу біоформ.
6.Організація робочого місця. Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги під час виконання технологічних операцій
VIII. Осмислення вивченого.
Сформулювати вимоги до проектованого виробу
IX. Формування умінь та навичок учнів. Практична робота. Вибір та обґрунтування теми проекту. Складання плану роботи з виконання проекту. Пошук моделей-аналогів. Створення малюнка серветниці з використанням методу біоформ
1. Аналіз завдань практичної роботи.
2. Забезпечення учнів необхідними інструментами та матеріалами.
3. Правила техніки безпеки, організації робочого місця та санітарно - гігієнічні вимоги під час виконання завдань практичної роботи.
4. Самостійне виконання завдань практичної роботи за інструкційними картками.
5. Контроль учителя з метою виявлення недоліків в знаннях та вміннях учнів
6. Поточний інструктаж (індивідуальний, груповий).
7. Самоконтроль та взаємоконтроль учнів.
8. Підведення підсумків практичної роботи:
- демонстрація кращих робіт
- аналіз недоліків у роботі та шляхи їх усунення;
- оцінювання завдань практичної роботи
X. Рефлексія.
1 .Що нового дізнались на уроці?
2.Чому навчились? Яку роботу виконали?
3. Які завдання були визначені учнем на урок?
4. Порівняйте реальні результати із завданнями, які були визначені на урок?
5.Чому отримали саме такий результат?
6. Що потрібно зробити для того, щоб мати кращі результати роботи?
7. Де можна використати набуті знання та вміння?
XI. Виставлення оцінок у журнал та щоденники.
XII. Повідомлення про підготовку до наступного заняття.
XIII. Прибирання робочого місця.

Автор: 

Бровченко Л.М.

Джерело: 

Особисте надбання

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі