Користувацький вхід

Конспект заняття з художньо-мовленнєвої творчості засобами ТРВЗ для дітей 5-го року життя Тема: «Стежкою добра».

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: «Стежкою добра».
Мета:продовжити знайомити дітей з творами В.О.Сухомлинського; навчати емоційно-образного сприйняття змісту оповідання, оцінюванню вчинків героїв; підвищити загальний рівень культури мислення дітей, формувати якості творчої людини: життєздатність, допитливість. Розвивати мислення, пам'ять, увагу, зв’язне мовлення дітей. Допомогти сміливо висловлювати свої думки. Вдосконалювати в структурі заняття різні прийоми та ігри, використовуючи педагогічну технологію ТРВЗ. Виховувати в дітей бажання бути добрими та чуйними, допомагати іншим.
Обладнання та матеріали: м’яка іграшка «сердечко», свічка, фланелеграф, портрет В.О.Сухомлинського, схеми, чорна парасолька, скринька з сердечками вирізаними з червоного картону; аудиосупровід.
Хід заняття.
Діти з вихователем заходять до групової кімнати. Вітаються.
- Дивіться у мене в руках маленьке пухнасте сердечко, В серці людини є тепло, любов, дружба, тому ми будемо обережно передавати його по колу, називаючи один одного ласкавим ім'ям і даруючи при цьому посмішку, ось так: Добрий день, Мариночка (передати іграшку і посміхнутися ). Дивіться сердечко повернулося до мене, а кожен з нас отримав гарний настрій та щиру посмішку.
- Погляньте, діти, сьогодні у нас незвичайна гостя – свічка. Привітайтеся з нею. Сьогодні вона одягнена по святковому і на голові в неї вогняна зачіска. Діти, чи приємно дивитись на свіччину зачіску? Чому? (відповіді дітей).
- А якщо наблизити руку до вогню?
- А чи може людина світитися, як свічка і дарувати тепло? (відповіді дітей)
- Так, людина своїми добрими вчинками притягує до себе. Хто ж мені пояснить, що таке добро? (Відповіді дітей.)
Дидактична гра «Скажи лагідно».
Ясне сонце - … (яснесеньке сонечко);
Теплий промінь - … (теплесенький промінчик);
Дрібний дощ - … (дрібнесенький дощик);
Маленька пташка - … (малесенька пташечка);
Чиста вода - … (чистесенька водичка);
Тонка берізка - … (тонесенька берізонька);
Зелена трава - … (зелененька травичка);
Гарна квітка - … (гарненька квіточка);
М’яка подушка - … (м’якесенька подушечка).
- Діти, я бачу, як від таких лагідних слів у кожного з вас загораються очі, як дві свічечки. Але хороші, добрі, красиві слова завжди треба підкріплювати красивими ділами.
(Педагог пропонує малятам сісти на стільці. На фланелеграфі – портрет В.О.Сухомлинського).
Малята, пригадайте, будь ласка, хто ця людина?
Які оповідання Василя Олександровича ми з вами читали?
- А сьогодні я хочу познайомити вас ще з одним оповіданням цього письменника. Називається воно «Красиві слова і красиве діло»
(Вихованці слухають оповідання)
- Діти, на кого ви хотіли б бути схожим? Чому?
- Хто з трьох хлопчиків вчинив правильно? Чому?
(Відповіді дітей)
Фізкультурна хвилинка
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній
І до сонця потягніться,
В різні боки нахиліться,
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І на килим тихо сядьте.
(Діти виконують рухи, відповідно до тексту)
- Нехай наш килимок стане зараз затишною бабусиною світлицею. Чому бабусиною, тому, що бабусі добрі, лагідні, люблячі та ще й мудрі, бо знають багато прислів’їв. (Вихователь пропонує дошкільнятам теж пригадати знайомі прислів’я про добро, користуючись навідними схемами).
* Добре слово – краще за цукор і мед.
* Добре діло без нагороди не залишається.
* Добро, як сонце гріє.
* Роби добро не тільки тоді, коли тебе бачать люди.
* Добро будує, а зло руйнує.
- Молодці. (Включається аудиозапис співу пташок.) А зараз заплющуйте очі і з бабусиної світлиці ми перенесемося з вами на лісову галявину. На ній сьогодні блукає добра луна. Пограймося з нею.
Дидактична вправа «Луна»
(Вихователь промовляє слова, а діти повторюють закінчення)
Люби … (би-би-би);
Бережи … (жи-жи-жи);
Дякуй … (куй-куй-куй);
Спасибі … (бі-бі-бі);
Жалій … (лій-лій-лій);
Посмішка … (ка-ка-ка).
- У лісі трапляються різні дива. От хоча б з нами. (Вмикається «зла » музика, вихователь кружляє з чорною парасолькою).
- Темно-темно у світі стало, бо Зла Чаклунка у чорній мантії по небу пролітала і послала на землю свого помічника – Гнома Злюку. І він створив на землі страшне лихо – не стало добра. Діти, як стало на землі без добра? (Відповіді дітей).
- Як нам перетворити Гнома Злюку на Доброго Гнома? (Відповіді дітей).
- А тепер давай те перетворимо за допомогою гри «Навпаки».
Дидактична гра «Скажи навпаки»
Ненависть – … любов;
Сльози – … посмішка;
Зло – … добро;
Сум – … радість;
Біда – … щастя.
Пропоную ще погратись у гру «Не може бути» : уважно слухайте речення і виправляйте помилку.
Дидактична гра «Не може бути»
На столі плаває склянка. (Стоїть.)
На дереві лежить горобець. (Сидить.)
Діти танцюють з гірки. (Катаються.)
З дерев спливає листя. (Падає.)
По галявині летить жаба. (Стрибає.)
На стіні лежить картина. (Висить.)
У кімнаті мукає телефон. (Дзвонить.)
Із крана стрибає вода. (Тече, капає.)
Узимку знімають шубу. (Надягають.)
- Ну, що ж, малята, я думаю, що після таких добрих і веселих вправ у світі не залишиться жодного Гнома Злюки. Ви зі мною згодні? (Так.)
- Давайте станемо з вами в коло. Потисніть легенько один одному руки. Повторіть: «Ми дружимо одне з одним! Ми любимо одне одного! Ми даруємо добро одне одному!» (Діти повторюють.)
- Так, ви молодці, бо промовили справді гарні теплі, ніжні та добрі слова. Наша сьогоднішня зустріч закінчується. У нас є скринька з паперовими сердечками – давайте подаруємо кожному присутньому гостеві таке сердечко на згадку про нашу добру зустріч.
(Діти дарують гостям паперові сердечка).
Під аудиозапис спокійної мелодії вихователь читає віршовані рядки:
Іди по стежинці, дитино,
Даруй любов і тепло,
Пам’ятай, що ти – людина,
Вчись, думай і твори добро.
Вихователь дякує малятам за зустріч. Діти прощаються з гостями й виходять.
Заняття закінчено.

Автор: 

Годзіневська Олена Іванівна
вихователь ЗДО №24 "Гвоздичка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі