Користувацький вхід

Підсумкове інтегроване заняття (математика + гра) для дітей старшого дошкільного віку на тему: «У гості до лісових звірят»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Підсумкове інтегроване заняття (математика + гра)
для дітей старшого дошкільного віку на тему: «У гості до лісових звірят»

Підготувала: Стопчак Наталія Павлівна

Тема: «У гості до лісових звірят»
Програмовий зміст:
- виявити отримані знання, уявлення, вміння, які діти отримали протягом навчального року;
- удосконалювати вміння знаходити місце числа в ряду, рахувати до 10 і назад; вирішувати цікаві задачі, називати дні тижня, вміння порівнювати предмети між собою(<,>,=);
- удосконалювати знання про геометричні фігури і форму предметів;
- досконалювати вміння аналізувати об'єкти і виокремлювати з представленого ряду зайвий по характерній ознаці;
- розвивати розумові операції, увагу, вміння орієнтуватися в просторі, порівнювати предмети за величиною;
- розвивати у дітей допитливість, взаємодопомога, навички самооцінки;
- устаткування, вміння працювати парами та в команді і допомагати один одному.
Попередня робота: дидактичні ігри «Дні тижня», «Числа сусіди», «Який знак?», «Знайди однакове», «Якої цифри не стало?», «Скажи навпаки», «Якої геометричної фігури не вистачає?», «Порівняй предмети».

Матеріал: демонстраційний – іграшкові лісові звірята ,панно- ліс,листя латаття з цифрами від 1 до 10, м’яч; роздавальний - д/гра «Порахуй та знайди пару», д/гра «Склади геометричну фігуру?», д/гра «»Який знак?»,набір роздавального матеріалу для математики, набір геометричних фігур», фішки, квитки на літак.
Хід заняття:
І.Вступна частина
1.Привітання: Які ви друзі всі гарненькі,
Синьоокі і чорненькі,
Кароокі та біленькі,
Всіх вас рада привітати
І найкраще побажати – Добрий день!
Ви до гостей поверніться
Ви їм лагідно всміхніться.
Добрий день!
ІІ. Основна частина
Вихователь: Діти на адресу нашого дитячого садочка»Малятко» , для нашої групи «Сонечко» надійшов лист , давайте його відкриємо та прочитаємо…
-Доброго дня любі діти!Ми мешканці чарівного лісу звертаємось до вас за допомогою.
У нас тут переполох, все запуталось, все змішалось, допоможіть будьласка все розставити по місцях!!
Допоможемо звірятам?
Діти:так!
Вихователь:
-Отже дітки , сьогодні ми з вами вирушимо до чарівного лісу у гості до лісових мешканців,і вияснимо , яка ж допомога їм потрібна??Але ліс знаходиться дуже далеко, тому краще полетіти на чарівному літаку, ось вони нам приготували навіть квитки.
На борт літака будемо заходити парами.Подивіться, на одних квитках зображені предмети , а на інших-цифри.Полічивши предмети на квитку , знайдіть відповідну цифру, що означає їхню кількість.То і буде ваша пара.Тож будь ласка проходьте і займайте відповідні місця в літаку.
1.Дид гра: «Порахуй та знайди пару»
Приготувалися, полетіли….
Звучить мелодія (звук як летить літак).
Діти виходять парами.
(Звучить мелодія лісу…)
Вихователь звертає увагу на декорацію лісу зі звірятами , співають пташки….
Вихователь: Ми вже в лісі, друже глянь
Повен ліс див-дивувань.
Тут звірів навчають у школі лісній
Нам звірі завдання готують свої.
Вихователь: А тут і жабенятко переплутало цифри і не може дістатися до свого болота, допоможемо? Ось у мене латаття на якому зображені цифри. Потрібно викласти доріжку із цифр по порядку.
2.Дидактична гра: «Виклади цифри попорядку»
Діти викладають цифровий ряд за столами , а одна дитина біля дошки. Рахують до 10.
Вихователь пропонує назвати числа – сусіди.
3.Дидактична гра: «Числа-сусіди»
Вихователь:-А зараз давайте пограймо в гру :»Якої цифри не стало?»
4.Дидактична гра: «Якої цифри не стало?»
Діти повинні визначити, яку цифру прибрав вихователь.
Вихователь : Так , молодці діти!
Вихователь: А тепер наше жабенятко буде стрибати по листочкам,а ми з вами рахуємо у зворотному рахунку.
Вихователь: - Молодці діти виконали завдання та допомогли знайти дорогу додомужабці…
Вихователь: Якось йшла я гаєм,
Аж зайчик вибігає,
З великими очима, з мішечком за плечима
Спішив на іменини…
Побачив він мене, та в ліс як дремене
Як зайчик налякався – мішечок роз'язався
І все перемішалось…..
Вихователь:переплутав зайчик все на світі, який сьогодні день, а який завтра?, та в які дні йому йти на день народження до своїх друзів ???.....
Вихователь: давайте йому допоможемо згадати? Пограємо в гру.
5.Дидактична гра «Дні тижня»
Вихователь пропонує дітям стати в коло. Кидає м’яч і промовляє назву день тижня. Дитина, яка отримала м’яч, повинна сказати наступний день(потім я називаю число діти день,і навпаки, і всі разом промовляємо дні тижня по порядку).
Вихователь: Молодці! Зайчик дуже зрадів, які ви розумні , допомогли все згадати…
-А зараз я вам пропоную трішки відпочити , розім'ятись…
Фізкультхвилинка:
Час вже трішки відпочити,
Наше тіло звеселити,
Нумо в коло всі ставайте,
Вище ніжки підіймайте.
Вліво, вправо повернулись,
Та до сонця потягнулись
Присідали, покружляли,
До роботи знову стали!
- Дітки у Зайчика до вас ще одне прохання: допомогти розібратися з подарунками, мішечок коли розв'язався все перемішалось і він не може зрозуміти більше чи менше було подарунків, чи взагалі порівну? , давайте спробуємо і з цим розібратись….
6.Дидиктична гра «Який знак?»
(Діти працюють з математичними картками за столами)
На картках зображені множини предметів. Дітям потрібно підібрати відповідний знак > = <.
Вихователь: І з цим завданням впорались, молодці! Тепер Зайчик точно все правильно зробить.Він вам дуже вдячний!
Вихователь: а цю хвилинку-хитринку нам пропонує хитра тваринка.Хто вона відгадайте загадку:
Хвіст пухнастий
Хутро золоте
В лісі живе
А в селі курей краде.(лисиця)
Діти : Лисичка.
Вихователь пропонує дітям вийти на килим вишикуватися в лінійку і розрахуватися на перший , другий.
Вихователь: У нас утворилося дві команди. Одна команда стає справа від мене, а інша зліва. Я буду вам читати задачки, які приготувала Лисичка, а ви уважно слухайте і хто готовий відповідати піднімайте руку. За правильні відповіді я буду давати вам фішки. Потім ми порахуємо їх . І у якої команди буде більше – вона перемогла. Увага! Починаємо!

7.Дидактична гра: «Цікаві задачі»
-Яка зараз пора року?
-Назвіть весняні місяці?
- За ялинку заховалося 4 заячих вушка. Скільки зайчиків?
- На берізці росло 3 яблука, а на ялинці 1. Скільки яблук росло на деревах?
- Скільки хвостів у 3 котів?
- Скільки горіхів у пустій склянці?
- Скільки місяців має рік?
-Скільки пір року?
-Знесла качечка яєчко.Хто вилупиться півник чи курочка?
-Скільки на руках пальців?
Вихователь:Які ви дітки молодці, і з цим впорались , не перехитрила вас лисичка...
Вихователь: Вовчик - майстер вирішив навесні побудувати собі новий будинок , але зовсім забув якої форми матеріали йому треба використвувати, давайте йому ми про них і нагадаємо!
-Ось у мене є конверти із завданнями , розділіться будь ласка по парах , щоб легше було працювати і починайте…(діти під музичний супровід викладають на коврику геометричні фігури із частин)
8. Рухлива гра: «Склади геометричну фігуру»
9. Дидактична гра «Розкажи про фігуру»
Вихователь :Які ви у мене молодці , діти!Звірі залишились задоволеними.Дякують нам. Та за наші старання приготували ось цю корзинку смаколиків!
Діти :Дякуємо! Допобачення!
Але нам час вже повертатись до садочка, займайте свої місця у літаку….і полетіли…(звучить мелодія літака)
ІІІ. Заключна частина
Підсумок заняття
Вихователь : Дітки,де ми сьогодні з вами побували?, Що ми з вами там робили?, А які були завдання?, Що вам сподобалось найкраще?, Що для вас було цікавим?, А що було не легко виконувати?
Дякую вам!

Автор: 

Стопчак Наталія Павлівна, вихователь ЗДО (ясла-садок) "Малятко" Апостолівської міської ради Дніпропетровської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі