Заняття з художньої літератури для дітей середньої групи
за твором В Сухомлинського "Бджілка і Гарбузова квітка"
Підготувала
вихователь ДНЗ N13
"Гвоздичка" Голобородько Л.Л.
Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з творами В Сухомлинського. Вчити слухати та розуміти прозові твори, аналізувати вчинки героїв.Розвивати зв'язне логічне мовлення дітей, мислення, пам'ять. Виховувати моральні якості дітей, зокрема, працьовитість, дружелюбність, гостинність. Виховувати любов до природи.
Матеріали: портрет В .Сухомлинського, оповідання В Сухомлинського " Бджілка і Гарбузова квітка", ілюстрації за твором.
Хід заняття.
1.Організаційна частина
Вихователь звертає увагу дітей на портрет В Сухомлинського.
Запитує хто зображений на портреті?
Які твори В Сухомлинського діти вже знають?
( відповіді дітей)
Вихователь повідомляє ,що сьогодні діти ознайомляться з оповіданням В Сухомлинського "Бджілка і Гарбузова квітка"
2.Основна частина
Читання твору та перегляд ілюстрацій.
"Бджілка і Гарбузова квітка"
Полетіла Бджiлка в поле за медом далеко-далеко. А сонце вже сідає. Знайшла Бджілка гарбузове поле.У гарбуза квіти великі, пелюстки жовті, яскраві як сонце. Літала Бджілка від однієї квітки до іншої, збирала мед. Підвела голову, подивилась навколо і закричала по- бджолиному від страху.Сонечко зайшло, в небі щіоочки мерехтять,в полі цвіркун співає. - Що мені тепер робити?-- сумує бджілка. Сідай д мене на пелюсточкку,- говорить їй Гарбузова квітк, - переночуєш, а ранком полетиш додому, Сіла Бджілка на солодкі тичинки, закрила її квітка своїми пелюстками. СпитьГарбузова квітка, спить бджілка .Увесь світ спить, тільки зірочки в небі мерехтять. Ось і сонечко з'явилось з-за лісу. Гарбузова квітка відкрила свої пелюстки Прокинулася Бджілка .Час летіти додому. Але в малому бджолиному серці щось затремтіло-- сумне і тепле.Щось утримувало Бджолу біля квітки. Вклонилася Бджола Квітці і сказала : "Спасибі тобі, Квітко, ,за гостинність". Квітка зітхнула,їй ніяк не хотілося розлучатися з Бджілкою. Але сонечко вже піднялося над Землею,співав жайворонок в небі,літпли метелики-- почався новий день. Бджілка покружляла над Квіткою і полетіла додому, понесла мед діткам.
Запитання до дітей за змістом твору:
-Як починається оповідання?
-Яке поле знайшла Бджілка?
-Які квіти у гарбуза?
-Як можна охарактеризувати Бджілку?
-Чому Бджілка забарилась в полі?
- Хто допоміг Бджілці?
- Чому Бджілці і Квітці було важко розлучатися?
Фізхвилинка" Наші квіточки"
Наші квіточки відкривають пелюсточки (діти піднімають руки вгору, потім розводять їх в сторони) Вітерець їх гойдає(похитуються із сторони в сторону),
Пелюсточки перебирає.
Наші квіточки закривпють пелюсточки,
Голівки схиляють,
Спатки лягають (діти опускають руки,присідають).
Читання та обговорення прислів'я: "Друга шукай, а знайдеш -- тримай"
Д/гра"" Скажи навпаки" Злий -( добрий), Сумний - (веселий), Сварлиаий -(миролюбивый) Потайний - (щирий), Ледачий - працьовитий, Жорстокий - милосердний.
3.Заключна частина
Підсумок заняття . Запитання до дітей: Чи сподобалось вам оповідання ? Що могло б трапитись з Бджілкою ,якби їй не допомогла квітка,,? Що вас вразило в оповіданні ? Які нові слова ви запам'ятали? Повторіть прислів'я,яке ви сьогодні почули.
посібники