Користувацький вхід

Конспект заняття з розвитку мовлення в І молодшій групі

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Контрольно-підсумкове заняття з розвитку мовлення

Тема.Комахи.

Мета : повторити з дітьми найпоширеніші види комах, та їх будову, місце знаходження , закріплювати знання про особливості весняної пори року, спонукати запам'ятовувати назви комах та закріпити узагальнене слово -комахи.Ускл.Учити відповідати на запитання за змістом.
Матеріал : картинки "Комахи", вірш О.Пчілки "Метелик".

Хід заняття.

1. Організаційний момент.
- Добрий день, діти. Погляньте, яка сьогодні гарна погода: на дворі ясно, сонячно. Я пропоную вам помандрувати до весняного саду.
(на мольберті картина весняного саду)
- Яка пора року зображена?
- Чому ви вважаєте що весна?
- Хто зображений на картині? (Жучки, мурашки, мухи, сонечка, метелики , бджоли)
- Як ми їх назвемо одним словом? (комахи)
- Повторили разом зі мною – комахи.
- Що вони роблять?( Вони радіють весні.)
- Де живуть комахи?(У землі, у корі дерев, на рослинах)

2. Сюрпризний момент. (Поява метелика)
- Погляньте до нас у гості залетіла комашка. Як вона зветься? (метелик)
-Який він?
-Що є у метелика?(Тулуб, крила, лапки, голівка, вусики)

3. Читання вірша О.Пчілки «Метелик»
- Послухайте вірш про метелика
Діти бігають стрибають
Далі весело гукають
-Ах метелик погляньте
Ось він. Ось він метушиться.
Та який же гарний гожий
наче квітка прехороший

4. Бесіда за змістом вірша
-Про кого цей вірш? (про метелика)
-Який метелик? (гарний, гожий)
-Що робить метелик? (метушиться)
- На що схожий метелик? (на квітку)
-Чим вам подобається метелик?
-Давайте з вами покажемо як він махає крильцями і літає.

5. Гра «Політ метелика»
- Літає метелик з квітки на квітку. Ой, погляньте, хто підлетів до метелика? (бджілка)
-Як дзижчить бджола? (дж-ж-ж)
- Над чим кружляє бджілка?
-Навіщо?
-Що збирає бджілка?
-Хто любить мед?
-Який мед?
-Як можна назвати бджілку та метелика одним словом? (комахи)
-Пограймо у гру з комахами.

6. Д.Г."Кого не стало?"
Вихователь розкладає на столі картинки із зображенням комах, пропонує дітям назвати їх, та заплющити очі. Потім ховає якусь картинку, пропонує розплющити очі та сказати якої комахи не стало.

7. Підсумок заняття :
-На яку прогулянку ми сьогодні вирушили?
-Кого ми зустріли? (метелик, бджілка)
- Як ми назвемо їх одним словом? (комахи)
-Яка комаха схожа на квітку?
-Що робить бджола?

Автор: 

Щербатєй Тетяна Віталіївна, вихователь ЗДО №33 "Казка" м.Первомайськ, Миколаївська обл.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі