Користувацький вхід

Конспект заняття з аплікації для дітей старшої групи. Тема: «Сонечко»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з аплікації для дітей старшої групи.
Тема: «Сонечко»
Мета: Продовжувати вчити дітей складати зображення з окремих частин, вчити тримати ножиці, різати ними, розміщувати довгі, короткі смужки, чергуючи їх, підводячи до розуміння понять «довгий», «короткий», формувати спостережливість, здатність слухати повідомлення, викликати інтерес до процесу та результату роботи, підтримувати позитивний настрій, бажання працювати, виховувати акуратність та охайність в роботі.
Корекційна мета: Розвиток дрібної моторики кистей рук, швидкість реакцій під час виконання пальчикової вправи.
Обладнання і матеріали: Жовтий круг, довгі та короткі
смужки жовтого паперу ,клей, пензлики, серветки, клейонка.

Хід заняття:
Любі діти! Сьогодні –особливий день: до нас завітало багато гостей. А це завжди приємна і радісна подія. Так давайте привітаємось з шановними гостями.
Привітання (психогімнастика) - в колі
Вихователь:
Доброго ранку, рідний наш дім!
Доброго ранку людям усім!
Доброго ранку сонячному ясному
Доброго ранку садочку прекрасному!
Вліво-вправо , вліво-вправо
Оберніться-подивіться,
Одне одному всміхніться.
Вихователь:
Чудово! Молодці! Т-с-с-с! А тепер давайте заплющимо оченята і послухаємо уважно –уважно, хто це ходить
тихо-тихо за віконцем. Ось вам підказка:
Загадка:
Стало біло навкруги-
Я розпушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди,
В дружбі з дітьми з усіма.
Здогадались ? (Я Зима).
Вихователь:
Так, це зимонька- зима. А згадайте, що ми знаємо про цю пору року. Пограємо у гру «Так чи ні?».
- узимку дуже холодно? (так)
- узимку іде сніг ? (так)
- колір снігу синій? (ні, сніг білого кольору)
- сніжинки пухнасті? (так)
- сніжинки летять із землі на небо? (ні, з неба до землі)
- на початку зими йде перший сніг (так)
- взимку сонце гріє (ні, сонце світить, а не гріє).
Вихователь:
Ви були уважні, відповідали вірно.
Молодці! А чи відгадаєте наступну загадку?
Загадка:
Із-за хмари випливає
Промінці яскраві має,
Заглядає у віконце,
Це яскраве, кругле…..(Сонце)
Вихотель:
А погляньте у віконце, а чи є сьогодні сонце?
Ні. Нажаль малята спробуємо покликати його.
Закличка: Сонечко, сонечко
Виглянь у віконечко
Діти гуляють,
Тебе виглядають.
Вихователь:
Не має сонечка. Спробуємо ще раз, голосно (звучить приємна, тиха музика).
Вихователь: Діти присіли, заплющили оченята.
Відкрили оченята.
Встало вранці ясне сонце
Зазирнуло у віконце,
Ми до нього потяглися (діти встають)
За промінчики взялися(беруться за руки)
Будем дружно працювати
Сонечко розвеселяти.
Встали – сіли, встали –сіли
Бачите, як звеселіли?

Вихователь: Ой, малята!
А це хто?
Діти: Це сонечко-жучок.
Вихователь:
Ой –ой –ой! Мабуть вирішило, що це ми його кликали.
Поглятьте, яке воно гарне.
Але, ні-ні! Тобі не можна взимку, тобі ще рано просипатись.
Зима навколо.(мотивація діяльності).
Вихователь: Діти, що ж робити? Як врятувати сонечко? (відповіді дітей).
Вихователь: А я пропоную зігріти його: виготовити подарунки – аплікації сонечка, яке сяє і гріє. Одним словом, подаруємо фотографії сонечка, що заглядає у віконечко «Ясне сонечко посміхається». Я впевнена, від цього і жучку – сонечку стане і тепліше, і веселіше. Згодні?
Вихователь: Але спочатку підготуємо наші пальчики для роботи. Наша улюблена гімнастика для пальчиків.
Пальчикова гімнастика.
Пальчиком об пальчик – стук, стук, стук.
(стукають вказівними пальцями)
Кулачком по кулачку – тук, тук, тук.
Тупаємо ніжками – туп, туп, туп.
Плескаємо в долоньки – плесь, плесь, плесь –
Заховались пальці десь.
(ховають ручки за спинку)
Пальчики маленькі, я вас скрізь шукаю, тут я вас шукаю, всюди заглядаю.
- Пальчики, ви де?
- Ми ось тут уже!
(Показують усі пальчики).
Пальчики зраділи, пішли танцювати,
весело малятам пальчиками грати.
(робим декілька раз)
Вихователь: ото ж всі готові до роботи. Пройшли на свої місця. Проходь і ти, сонечко, за стіл, побачиш, які наші дітки талановиті.
Вихователь: діти, а давайте згадаємо основні правила при виконанні будь-якої аплікації:
- Чим наносимо клей? (пензликом)
- Чим прибираємо залишки клею? (серветкою)
- На чому наносимо клей на папір? (на клейонці)
- Чи можна піднімати ножиці вгору? (ні)
Розглядання сонечка на зразку зображення:
- З чого складається зображення? (круг і промінці, смужки)
- Де розміщено сонце на аркуші паперу? ( в центрі)
- Якої воно форми? (кругле)
- Якого кольору? (жовте)
- Скільки промінців? (багато)
- Вони однакові за довжиною (ні, довгі і короткі)
- Як розміщені промінці? (вгорі, внизу, праворуч, ліворуч)
Показ викладання сонця на папері та наклеювання аплікації:
Молодша група – навколо приклеєного круга розміщуються довгі і короткі смушки, чергуючи їх.
Старша група – нарізають смужки самостійно .
Самостійна робота дітей, індивідуальна допомога.
Вихователь: а давайте оживимо наше сонечко – намалюємо обличчя (очі, носик, ротик в посмішці)
(Діти малюють фломастерами своїм сонечкам обличчя, а вихователь показує на зразку на дошці).
Підсумок: діти, а погляньте, як зрадів наш сонечко-жучок, мабуть він зігрівся від тепла ваших маленьких сонечок. Він запрошує вас стати в коло і пограти з ним.
(діти в колі разом з жучком).
Сонечко-жучок:
Моя посмішка весела,
Моя посмішка чарівна,
Ось, тримай її і ти –
Посміхайся і рости!
Подаруємо фотографії і будемо чекати навесні.
«До зустрічі весною, сонечко-жучок».
Вихователь: Ось і закінчилось наше заняття. Чи сподобалось воно вам, малята? А чим саме? Фотографію кого ми аплікували? Кому подарували? Що було вам цікаво
Вихователь: ви працювали гарно, дружно. Я вами дуже задоволена. Молодці! Наприкінці хочу прочитати вам вірш.
Вам бажаю здоров`я, діти, доброго вам дня,
Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.
Хай сміється мирне небо і дивує світ,
А земля нехай дарує вам барвистий цвіт!

Автор: 

Валентина Шевченко
Вихователь ЗДО №25 "Білосніжка" м. Суми

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі