Користувацький вхід

Післяслово до Всеукраїнського Дня Дошкілля редакції «Дитячий садок» видавництва «Шкільний світ»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.




2 листопада 2012 р. ушосте в Київському міському Будинку вчителя редакція «Дитячий садок» видавництва «Шкільний світ» провела Всеукраїнський День Дошкілля. Його мета — наголосити на цінності й важливості дошкільного віку у формуванні особистості та подальшому житті людини, привернути увагу до дошкільної ланки освіти різних верств населення, об’єднати педагогів-дошкільників України, показати їхній творчий потенціал, підвищити педагогічний рівень батьків, продовжити цю традицію на подальші роки.

ТЕМА «НАУКА ПРО ДИТИНСТВО І СУЧАСНА ОСВІТА В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ»

У кожного Дня Дошкілля своя родзинка. Цього разу учасниками свята стали педагоги чотирьох країн: Молдови, Грузії, Білорусії, України. І нехай поки-що з-за кордону приїхало всього троє, але це вже наша спільна перемога. Адже працівники дошкільної освіти всіх регіонів України підтримали це свято, про День Дошкілля говорять, пишуть статті в Інтернеті, уже стали звичними вітання.

Отже, гасло «Педагоги-дошкільники всіх кран, єднайтеся!» — наразі актуальне як ніколи. Хоча ми всі різні, але спільного в нас дуже багато. Ми часто-густо вирішуємо одні й ті самі задачі, у нас болить душа про одне й те саме, і між нашими вихованцями спільного теж багато. Тож спілкуючись, знаходячи спільні точки, ми разом швидше і якісніше вирішимо всі наші задачі та знайдемо багато цікавинок для розвитку й навчання малюків. І виграють від цього передусім діти, бо саме задля них ми й працюємо.

Цього року до сузір’я «Дошкілля» приєдналися такі «зірочки» (щорічна нагорода «Зірки Дошкілля» від редакції видань «Дитячий садок»):

Тамара Георгіївна ЧЕРНИШОВА, ветеран дошкільної освіти, м. Київ;

Катерина КРУТІЙ, професор кафедри педагогічної майстерності вчителів початкових класів та вихователів дошкільних закладів Інституту педагогіки, психології та інклюзивної освіти Кримського гуманітарного університету, д-р пед. наук, член-кореспондент Академії менеджменту в освіті та культурі (м. Москва) та Петровської академії науки та культури (м. Санкт-Петербург), м. Ялта, АР Крим;

Тетяна НАУМЕНКО,старший науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН України та МОНмолодьспорту України, канд. пед. наук, м. Київ;

Людмила СИНЕКОП, директор ШДС імені Софії Русової, м. Київ;

Ірина ТЕРЕЩЕНКО, методист з дошкільної освіти міського методичного центру відділу освіти, м. Славутич, Київська обл.

Тема цьогорічного Дня Дошкілля — не данина моді, а спроба привернути увагу до сучасних реалій. Адже інформація за певних умов може перетворитися з друга на ворога. І нині надзвичайно актуальним є не лише навчитися швидкого пошуку інформації, методів її збереження та передання, а й грамотного її аналізу, критичного ставлення до неї, навичок самонавчання, методів безпечного поводження з нею. Тобто важливо замислитися, у якому інформаційному просторі живуть дошкільнята, наскільки комфортний він для них; що нам, дорослим, належить зробити, щоб убезпечити дітей від шкідливої інформації. Саме про це говорили учасники Дня Дошкілля.

На Дні Дошкілля відбулося 13 семінарів та майстер-класів. Отже, стисло про кожен із них.

Автор: 

Шкільний світ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі