Користувацький вхід

Післяслово до Всеукраїнського Дня Дошкілля редакції «Дитячий садок» видавництва «Шкільний світ»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...2 листопада 2012 р. ушосте в Київському міському Будинку вчителя редакція «Дитячий садок» видавництва «Шкільний світ» провела Всеукраїнський День Дошкілля. Його мета — наголосити на цінності й важливості дошкільного віку у формуванні особистості та подальшому житті людини, привернути увагу до дошкільної ланки освіти різних верств населення, об’єднати педагогів-дошкільників України, показати їхній творчий потенціал, підвищити педагогічний рівень батьків, продовжити цю традицію на подальші роки.

ТЕМА «НАУКА ПРО ДИТИНСТВО І СУЧАСНА ОСВІТА В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ»

У кожного Дня Дошкілля своя родзинка. Цього разу учасниками свята стали педагоги чотирьох країн: Молдови, Грузії, Білорусії, України. І нехай поки-що з-за кордону приїхало всього троє, але це вже наша спільна перемога. Адже працівники дошкільної освіти всіх регіонів України підтримали це свято, про День Дошкілля говорять, пишуть статті в Інтернеті, уже стали звичними вітання.

Отже, гасло «Педагоги-дошкільники всіх кран, єднайтеся!» — наразі актуальне як ніколи. Хоча ми всі різні, але спільного в нас дуже багато. Ми часто-густо вирішуємо одні й ті самі задачі, у нас болить душа про одне й те саме, і між нашими вихованцями спільного теж багато. Тож спілкуючись, знаходячи спільні точки, ми разом швидше і якісніше вирішимо всі наші задачі та знайдемо багато цікавинок для розвитку й навчання малюків. І виграють від цього передусім діти, бо саме задля них ми й працюємо.

Цього року до сузір’я «Дошкілля» приєдналися такі «зірочки» (щорічна нагорода «Зірки Дошкілля» від редакції видань «Дитячий садок»):

Тамара Георгіївна ЧЕРНИШОВА, ветеран дошкільної освіти, м. Київ;

Катерина КРУТІЙ, професор кафедри педагогічної майстерності вчителів початкових класів та вихователів дошкільних закладів Інституту педагогіки, психології та інклюзивної освіти Кримського гуманітарного університету, д-р пед. наук, член-кореспондент Академії менеджменту в освіті та культурі (м. Москва) та Петровської академії науки та культури (м. Санкт-Петербург), м. Ялта, АР Крим;

Тетяна НАУМЕНКО,старший науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН України та МОНмолодьспорту України, канд. пед. наук, м. Київ;

Людмила СИНЕКОП, директор ШДС імені Софії Русової, м. Київ;

Ірина ТЕРЕЩЕНКО, методист з дошкільної освіти міського методичного центру відділу освіти, м. Славутич, Київська обл.

Тема цьогорічного Дня Дошкілля — не данина моді, а спроба привернути увагу до сучасних реалій. Адже інформація за певних умов може перетворитися з друга на ворога. І нині надзвичайно актуальним є не лише навчитися швидкого пошуку інформації, методів її збереження та передання, а й грамотного її аналізу, критичного ставлення до неї, навичок самонавчання, методів безпечного поводження з нею. Тобто важливо замислитися, у якому інформаційному просторі живуть дошкільнята, наскільки комфортний він для них; що нам, дорослим, належить зробити, щоб убезпечити дітей від шкідливої інформації. Саме про це говорили учасники Дня Дошкілля.

На Дні Дошкілля відбулося 13 семінарів та майстер-класів. Отже, стисло про кожен із них.

Автор: 

Шкільний світ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі