Тема уроку: Музичні країни
Мета уроку:
формувати уявлення про особливості оперного та балетного жанрів, роль типів музики в їх пізнанні, розвивати музично-творчі здібності учнів, навички хорового та індивідуального співу, виховувати естетичний смак, любов до музики.
Тип уроку: урок поглиблення в тему
Обладнання: Карта музичних країн, ілюстрації з фрагментами опери та балету,
Кросворд, картки з визначенням характеру музики, портрети композиторів.
ТЗН: магнітола, диск по слуханню музики для 2 класу.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент.
Музичне привітання
Добрий день, добрий день,
Школа, добрий день!
Рідна школа, добрий день!
II. Мотивація навчальної діяльності
-- Діти! Сьогодні ми вирушаємо до великих музичних країн опери та балету.
Чарівну силу вони мають -
Краї музичні відкривають.
Де опера, балет чекають,
Якщо пізнати їх бажають.
А супроводжувати нас будуть наші друзі кити – пісня, танець, марш. Подорожуємо по карті музичних країн.
Давайте пригадаємо – які музичні країни нам відомі
Опера,симфонія, концерт, балет.
Але не кожен з китів може запливати до всіх музичних країн. Наприклад, кит танець може завітати до всіх країн, крім пісні. Кита пісню ми не зустрінемо в балеті. А кит марш не буде звучати в пісні.
III. Актуалізація опорних знань.
На минулому уроці ми вже почали знайомство з музичною країною. Пригадайте її .
-- Опера М.Коваля «Вовк і семеро козенят»
В цій опері ми зустрілись із 6 козенятками, а ім’я 7 козенятка залишилося загадкою. Для того, щоб розгадати це ім’я, ми повинні відгадати невеликий кросворд. Коли всі клітиночки розкриються, то ми дізнаємось це ім’я.
М А З И Л К А
Б О Д А Й К А
Б А Л А К У Н К А
В С Е З Н А Й К А
Д Р А Ж Н И Л К А
Т У П Т У Н К А
-- Це МАЛЮК!
Правильно! Скажіть, чому його так називають?
-- Бо він самий маленький з усіх козенят.
IV. Хоровий спів.
-- Виконання хору «Семеро козенят».
V. Слухання музики.
-- Музичну країну опера ми вже з вами відвідали, а тепер давайте
Завітаємо до балету. Балет – це такий вид мистецтва, в якому
сценічна дія передається за допомогою рухів і танцю. Що буде
передавати нам «Танець маленьких лебедів» з балету П.І. Чай-
ковського «Лебедине озеро»?
-- Яка за характером була музика?
-- Які ілюстрації найбільше передають події танцю?
VI. Розучення нової пісні «Гарний танець гопачок»
-- Про який український народний танець буде співатися в цій
Пісні?
-- Про гопачок!
-- А які ще українські танці ви знаєте?
-- Аркан, козачок, метелиця…
1. Слухання пісні
2. Визначення характеру, темпу виконання
3. Повторення слів
4. Розучення мелодії
5. Повторення пісні
6. Виконання пісні з танцювальними рухами.
VII. Підведення підсумків.
Ітак, ми сьогодні відвідали музичні країни оперу та балет. Скажіть,
Чим вони відрізняються? В опері сценічна дія відображається за
Допомогою музики, співу, танцю, а в балеті – за допомогою рухів
Та пластики. На наступних уроках ми з вами відвідаємо інші музичні
Країни, та вивчимо їх особливості! До нових зустрічей!