Користувацький вхід

Урок читання з інтерактивними формамами роботи

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Урок читання з інтерактивними формами роботи

Вчитель Лавро О.І.
Матеріал уроку: За О.Зимою «Закляття золота й вогню».
Мета:
навчальна :ознайомити учнів з літературною казкою О.Зими ; вчити аналізувати художній твір; характеризувати персонажі; розвивальна: розвивати навички свідомого читання, мовлення, мислення школярів, вміння прогнозувати,критично мислити; удосконалювати навички навчальної співпраці ; виховна :виховувати пізнавальні інтереси.
Обладнання :мультимедіа ,макет квітки – семицвітки, таблиця на метод «Прогнозування», атрибути до інсценізації казки,ключові слова запитань, схеми до методу «Прес», системи «Позначки.
ХІД УРОКУ
1.Організація класу.
- Давайте потремо долоньки, розігріємо їх гарненько. Тепер візьміться за руки і подаруйте тепло одне одному. А тепер посміхніться і побажайте один одному успіхів.(Показ слайдів.)
Вправа «Очікування»
- Сьогодні я хочу подарувати вам подорож у світ цікавих пригод незвичних героїв . ( слайд)
- А подорожувати ми будемо із квіткою - семицвіткою. Чим особлива вона? Спробуйте і ви загадати бажання . Що очікуєте від подорожі?
Вчитель розкриває пелюстки квітки із надписами очікувань.
- Як гадаєте, чи достатньо лише одного бажання для здійснення мрії? А що ще для цього потрібно? Ось ви і сформували правила, яких вам слід дотримуватись на уроці.

2. Актуалізація опорних знань.
- Тож нашу подорож починаємо-
Пелюстку першу відриваємо. ( Пелюстка «Зустріч з чарівною казкою»
- До якої країни ми потрапили? ( Казкарія)
- Хто нас зустрічає? ( Герої чарівних казок : Попелюшка, Дюймовочка, Барвінок)
- Що вам відомо про цих героїв?
- Хто створив цих героїв?
- Як називаються казки, що мають автора?
- Як називають автора казок?
- Яку казку ми опрацювали на минулому уроці?( Для чого людині серце)
Перевірка домашнього завдання
Презентація 1 групи.
Творчий переказ уривка « Зустріч дівчинки з дерев'яним чоловічком».
Учні переказують від імені дівчинки, яка заблукала в лісі.
- Які почуття виникли після зустрічі з дівчинкою?
- Про що хотіли б її запитати? Вправа «Інтерв ю».
- Які риси характеру проявила дівчинка?
Оцінювання групи.
- Що ж було далі з нашим дерев'яним чоловічком? Переглянемо.
Презентація 2 групи.
Інсценізація уривка «У лікаря».
- Серця яких людей пропонував чоловічку лікар?
- Яке серце вибрав дерев'яний чоловічок ? Чому?
Оцінювання групи.
- Пелюстка друга відривається( « в гостях у Діснея»)
Ми у Дісней- ленд переміщаємось.
На гору Блоксберг полетимо
Чим все кінчилось дізнаємось
Презентація 3 групи.
Складання діафільму до уривку «Це було взимку».
- Як ви розумієте останні слова чоловічка?
- Як ти зрозумів слова лікаря про те, що люди мають різні серця ?
- Як змінилося життя дерев'яного чоловічка, коли лікар вставив йому серце доброї людини?
- Який висновок з прочитаного для себе зробили? Метод «Прес».
- Оцінювання.
- Пелюстку третю відірву ( «нові знання»)
До нових знань я шлях почну.
Скоріш очі закривайте
І у подорож пірнайте!

3.Повідомлення теми і мети уроку
Тема і мета записана на дошці . Учні читають, обговорють. Оголошують свої очікування.
4.Робота над новим матеріалом.
 Четверту пелюстку відірву- ( « нове знайомство»)
НОВИХ ДРУЗІВ ЗНАЙДУ.
Тож прикрийте оченята
Будем далі мандрувати.(Слайд із зображенням лісу, чути пташиний спів)
- Де ми опинилися?
- Саме в цьому чарівному лісі відбувалися події, про які нам розповів у своїй казці О.Зима.
2.Знайомство з біографією автора .
3.Первинне читання 1 частини казки.
Метод «Система позначок».
- Що вас захопило?
- Що виявилось знайомим?
- Що ви знаєте про цих птахів?
- Які відчуття після першого побачення?
3.Словникова робота.
- До знайомства слід підготуватись. Розтлумачимо незнайомі слова,щоб не потрапити в незручне становище.
Вільшаник - зарості вільхи.
Зманеться – спокуситься, захоче.
Шашіль – жук-короїд.
Тенета – сіті.
Невільники
Вгамуватися
Промовці
Мугикав
Обмаль

 А зараз розважитись хочемо ми
Тож скоріш , пелюстко, лети
На каруселі нас неси! («розваги»)
- Будем зараз речення читати
І у групах послідовність визначати.( об'єднання у групи)
4.Стратегія «Порушена послідовність»(групова робота-занесення міркувань до таблиці)
1.Самостійне читання речень учнями.
2. Читання вчителем.
3.Заповнення таблиці на картці ( групова робота)
-Даю 1 хв..Занесіть результат у таблицю.
1.Пробував він сам боротися з гусінню та жуками . (2)
2.Сипав під ними конопляне сім'я, а сам ховався в кущах. (1)
3.Якщо буде велика скрута, тоді прикличеш закляття золота й вогню.(4)
4.Довелося Дуплотесу знову вдарити у великого бубна.(3)

№ речень 1група 2 група 3 група 4група 5 група контроль
1 2
2 1
3 4
4 3

4.Робота над 2 частиною .Метод «Джигсоу – 1»
1.Підготовчий етап ( утворення експертних груп).
2.Робота постійних груп.
5.Перевірка засвоєння знань
- Чи вдалося добру перемогти зло в казці?
- Назви імена негативних персонажів казки.
- Які риси характеру птахолова виявились в розмові з Ходитутом ?
- Який уривок казки вас найбільше схвилював ?
4.Підсумок уроку.
- Які слова виражають ставлення автора до героїв казки?
- Чи справедливим було рішення птаха викликати свідка – вогнисту пір'їну ?
Шосте бажання здійсняється («чаклунство»)
Чаклунства магічна сила.
Тож пелюстку відриваєм
Чаклувати починаєм! ( Слайд з ключовими словами,діти читають і роблять припущення, що буде далі. )
Веселиться
Пощезали
Зазеленів
Спів
5.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ с. 89 – 97
(За вибором.)
Хто хоче на острів бажань полетіти ( « острів бажань»)
Повинен зараз щоденник відкрити.
Щоб бажання записати
І над ним попрацювати.
1.Перечитати казку і дібрати 5 запитань.
2.Скласти план
3.Скласти вірш до змісту казки.
4.Творчий переказ від імені Ходитута.
Автор:

Лавро О.І. вчитель початкових класів Снігурівської ЗОШ Іступеня №2 Миколаївської оьласті

Автор: 

Ловро Олена Ігорівна вчитель початкових класів Снігурівської ЗОШ Іступеня №2

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі