Користувацький вхід

Науково - дослідницька робота"ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ ТА ВИРОЩУВАННЯ СЕНПОЛІЇ" СЕНПОЛІЇ

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Тези
Тема науково-дослідницької роботи «Особливості догляду та вирощування сенполії» . Автор роботи : Горячківська Дарія Борисівна , учениця 8 – Б класу «загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 ». Керівник секції : Курнос Ігор Терентійович, вчитель біології та екології НВК «Гайворонська гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5 » спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.
Гайворонське відділення МАН . Секція : біологія.
Метою моєї роботи є дослідження та вивчення роду фіалок , вплив на життя людини , поширення та мікроклімат . Об`єктом вивчення є кімнатні рослини фіалки . Предметом дослідження є рід і розвиток рослини . Основним завданням роботи є : дізнатися цікаві факти про фіалки ; вивчення шкідників та хвороб ; догляд та розмноження ; сорти фіалок ; умови зростання . Наукова новизна полягає у встановленні видового складу , особливості вирощування , вивчення шкідників та засобів боротьби з ними.

Зміст:
ВСТУП…………………………………………………………………………..4
РОЗДІЛ 1.Цікаві факти та легенди про фіалки……………………………….6
РОЗДІЛ 2.Шкідники та хвороби……………………………………………….9
РОЗДІЛ 3.Розмноження фіалок……………………………………………….11
РОЗДІЛ 4.Догляд за фіалками………………………………………………...14
РОЗДІЛ 5.Умови та мікроклімат……………………………………………...19
ВИСНОВОК…………………………………………………………………….22
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………...23

ВСТУП
Щодня, відволікаючись від міської суєти та проблем, ми маємо надзвичайну можливість зануритися в казкову планету – планету квітів. Живі квіти, що приносять нам стільки позитивних емоцій і настрою, є невід'ємною частиною життя творчої людини.
Історія кімнатного квітництва йде корінням в глибоку старовину:
людині завжди хотілося мати поруч із собою красиві рослини, що прикрашають його будинок. Поняття "кімнатна рослина" існує з моменту, коли вони здогадалися кинути насіння не на полі, а в горщик із землею. Храми стародавньої Еллади прикрашали вазони з рослинами. Відкриття нових земель принесло слідом за собою відкриття нових декоративних рослин.
Немає жодної дівчини, жінки, що не любила б квіти! Адже квіти – це не тільки прикраса будинку, кімнати або балкона, а ще й спосіб розслабиться після важкого робочого дня. Адже всі знають, що зелений колір діє заспокійливо на нервову систему, а це позитивно впливає на настрій і працездатність. Життя в гармонії із природою дозволить нам відкрити в собі сховані таланти, нові та невідомі риси свого характеру. Буквально на наших очах із квіткового насіння з'являється спочатку паросток, а потім він перетворюється в дорослу, сильну, гарну рослину. І головне - воно живе, чує та відчуває нас, реагує на наш настрій і навіть самопочуття. Будь-яку нудну та сумну кімнату можна змінити до невпізнанності з допомогою кімнатних рослин. Декорування інтер'єру живими квітами зараз популярно як ніколи. До того ж, здорові, доглянуті і сильні рослини дають заряд енергії та бадьорості, покращують ауру в приміщенні.
Фіалки одні з найпопулярніших кімнатних квітів. Існує безліч різновидів фіалок. Можна підібрати собі практично будь-який сорт під потрібний розмір та колір. Фіалки мініатюри іноді навіть називають фіалочними гномами за їх крихітний розмір . Фіалки міні легко уживаються на одному підвіконні в найбільших кількостях. Фіалки полонять своєю красою, різноманітністю кольорів.Ці чудові квіти полонили і моє серце.В своїй роботі я вирішила дослідити звідки пішли ці рослини, як за ними доглядати та розмножувати, які є сорти фіалок, які умови та мікроклімат необхідні для їх вирощування. Для цього я ознайомилася з науковою літературою та провела самостійні дослідження, адже маю велику колекцію цих рослин.
Я вважаю, що тема над якою я працюю актуальна, адже багато людей захоплюється кімнатними рослинами і практичні дослідження допоможуть правильно доглядати та розмножувати ці рослини.

РОЗДІЛ 1
Цікаві факти та легенди про фіалки
Фіалка у багатьох народів була шанованою і священною квіткою. Стародавні греки прикрашали цими ніжними квітами свої оселі і статуї богів. В Елладі вона була обов'язковим атрибутом свята. Галли також вважали сенполію символом ніжності, скромності і цноти. Квітками фіалок прийнято було обсипати ложе молодят. А французи під час змагань на тулузьких поетичних турнірах в якості вищої нагороди отримували золоту фіалку.
Легенди про фіалку
У підгірському селі жили в сусідстві леґінь Іван та дівчина Марія. Змалку дружили вони, в дитячих забавах минали, мов хмари легенькі пливли над горами, безжурні їхні літа. І незчулися обоє, як стали дорослими.
Глянув Іван на Марічку одного погожого травневого дня, і відчув, що серце його виповнилося солодким передчуттям щастя. Те ж саме відчула й Марічка. Бачили те й батьки закоханих молодих і раділи, милуючись ставним, як олень, легінем і красною, мов ружа, дівчиною.
Та прочув про те велике кохання злий чарівник, який убарложився в глибокій печері на Чорногорі. І задумав той злий дух викрасти Марічку.
Того вечора, коли село гуляло на весіллі Йвана та Марічки, налетів чорний вихор, зірвав покрівлю з хати, І зникла в тому вихорі Марічка. Зникла, як і не було її!
Убитий горем Іван кинувся шукати свою кохану. Довго йшов він зворами, видираючись на найвищі скелі, спускаючись у глибокі печери, все гукав-кликав свою кохану Марічку.
Якогось дня дійшов леґінь до тієї печери, в якій жив злий чарівник. Голосом, сповненим туги і пристрасті, Іван гукнув:
— Марічко! Де ти, Марічко? Це я, твій Іванко, прийшов, щоб тебе визволити з неволі і відвести до рідної хати. Чуєш, Марічко?!

Почула Марічка той голос і кинулася бігти темними підземеллями. Сила її кохання була такою великою, що перед нею самі собою відчинялися важкі кам’яні двері. І ось вже двоє закоханих зустрілися і впали одне одному в обійми.
На їхнє нещастя саме на той час повернувся до своєї оселі злий чарівник. Побачивши Марічку в обіймах Івана, він закричав страшним голосом:
— Гей, ти, нікчемна людино! Хочеш забрати належне мені по праву сильнішого! Ти по смерть свою прийшов! То ж ставай на останній бій зі мною!
Вихопив Іван бартку з-за пояса і кинувся на свого кривдника.
Довго билися вони над глибоким урвищем. І невідомо ще, чим би скінчився той бій, коли б Іван, стоячи на самім краю урвища, не оглянувся на свою Марічку. Вона стояла бліда і перестрашена, всім серцем жадаючи перемоги своєму Іванкові над злим ворогом.
Та от коли Іванко глянув на Марічку, чарівник підступним ударом в спину збив його з високої кручі і зареготав злим сміхом, святкуючи перемогу.
Як побачила Марічка загибель свого Іванка, так і кинулась у безодню, лебедицею білою полетіла услід за коханим.Упали вони на грунь якогось чоловіка, що жив на відлюдді далеко в горах. Упали на м’яку пшеницю, що саме починала колоситись. І сталося диво: тіла їхні зникли безслідно, а на тім місці виросла квітка, забарвлена у три кольори: білий, жовтий і синій.
Білий колір — то знак весільний, знак єднання двох закоханих;
жовтий — знак розлуки, вічної розлуки з життям;
синій — колір неба, під яким рости і цвісти цій квітці та розповідати людям про велике кохання.
Шумить зеленокоса нива. І в тому тихому шепоті, коли добре прислухатися, можна почути розмову двох закоханих. Та кажуть, що мову ту може зрозуміти лише той, хто носить у своєму серці жар кохання.

РОЗДІЛ 2
Шкідники та хвороби
Шкідники - це одна з проблем квітникаря . Існує багато різних видів шкідників , класифікувати їх дуже складно. Серед шкідників сенполії можна виділити кілька груп: кліщі ( павутинний , плоский , прозорий та ін), комахи (попелиці , трипс , ногохвостка , подури , червець , білокрилка , щитівка та ін ) , черв'яки ( нематода ) .
Шкідники на рослинах можуть з'явиться навіть незважаючи на хороший догляд та вдале розташування . Потрібно раз на тиждень оглядати рослину . Особливу увагу звертати на молоді рослини , квітки і бутони. Часто шкідники дуже маленькі і для того , щоб розглянути їх знадобиться лупа , а то і мікроскоп . У цьому випадку шкідники видають себе хворобами, які вони викликають. З хворобами та шкідниками борються обприскуванням з пульверизатора , протиранням ганчіркою , змоченою у відповідному розчині , або обпилюванням з марлевого мішечка яких-небудь отруйним порошком. Якщо шкідники великі і видно оком , то їх можна також ретельно зібрати з рослин і знищити .
Хвороби - розрізняють інфекційні (сіра гниль , борошниста роса) та неінфекційні захворювання ( загнивання стебла і кореня , в'янення нижніх листків , пожовтіння , плямистість листя , неповне розкриття і передчасне засихання , опадання квіток ) рослин. Збудниками інфекційних хвороб є бактерії , гриби , віруси. Для запобігання інфекційного захворювання слід суворо дотримуватися режими поливу , температури , вологості , освітленості. Неінфекційні захворювання зазвичай виникають через порушення агротехніки. Вони можуть проявитися на одному екземплярі і не поширюватися на інші .
Від дії прямих сонячних променів, надлишку або недостатності добрив, вологи, неправильно підібраного грунту листя покриваються жовтими, прозорими або темними плямами, опадають квітки і бутони.
Інфекційні захворювання сенполій викликають бактерії, мікроскопічні гриби і віруси. Найпоширеніші:
• борошниста роса – грибкове захворювання, при якому з’являється білястий борошнистий наліт;
• загнивання розетки (сіра гниль) викликається грибом фузаріум. При цьому квітки і бутони покриваються сірою цвіллю.
Розвитку цих захворювань сприяє низька температура і надмірний полив. Уражені рослини слід обробляти спеціальними фунгіцидами.
Шкідниками домашньої фіалки є:
• борошнистий червець (розміщується на нижньому боці листків);
• цікламеновий кліщ;
• комарики-сциарід;
• оранжерейна попелиця.
У боротьбі з цими шкідниками допоможуть інсектициди, придбані в спеціалізованих магазинах.
Щоб уникнути зараження інших рослин, хвору рослину ізолюйте.

РОЗДІЛ 3
Розмноження фіалок
Перш за все, купуючи рослину , зверніть особливу увагу на листя. Наявність на них підозрілих плям, або занадто тугі точки росту свідчать про те, що квітка ,напевно, вражена якимось захворюванням. І виростити та виходити захворілу рослину буде складно навіть для фахівця, а для новачка це практично неможливо. Краще віддати перевагу рослині з яскраво-зеленими листочками, і без ознак ураження шкідниками. Для розмноження рекомендується брати листовий черенок, бажано з другого нижнього ряду. Діток дадуть і нижні листочки теж, але вони більш виснажені, і, оскільки вони більш поважного віку, то їх потомство буде слабким. Обов'язково уточніть у продавця сортову приналежність рослини, для того, щоб не мучитися потім з упізнанням сорту.
Якщо ви вибираєте дитинку, то дивіться, щоб листочки не були сильно витягнутими (це свідчить про те, що квітка вже постраждала від нестачі світла), не повинні бути присутні плями на листочках, а точка росту повинна мати здоровий вигляд, без ознак загнивання.
Посадка листового черешка , частини листа , дочірньої розетки . Найпопулярніший спосіб - укорінення листового живця . Освіта коренів і розвиток діток триває 4-8 тижнів .
Узамбарская фіалка легко розмножується вегетативно – живцями і пасинками.
Кожен квітникар сам вибирає для себе надійний та зручний спосіб укорінення фіалкового черешка. У домашніх умовах найкращим способом є вкорінення в кип'яченій воді. При бажанні для цих цілей можна купити субстратні компоненти – агроперліт або вермикуліт. Хорошим способом є вкорінення живця фіалки в мох-сфагнум, який для цього дрібно нарізаний. Останнім часом набув поширення спосіб укорінення живців в торфо-перегнійних таблетках. У них небезпека загнивання черешка зведена до мінімуму. Але як би не вкорінювався держак, є загальне правило – не залишати довгого паростка. Якщо довжина черешка не буде перевищувати чотирьох сантиметрів, то дітки з'являться швидше і будуть більш великими. Зріз на черешку добре робити скальпелем.
При укоріненні черешка необхідно забезпечити температуру приміщення 20-24 ° С і підвищену вологість. Для цього можна поставити живці, які посаджені для вкорінення, під скляну банку або поліетиленовий пакет. Дітки з'являються через місяць-півтора. Коли дітки підростуть і зміцніють, їх слід акуратно відокремити від аркуша, максимально намагаючись не травмувати коріння діток. Дитинку слід посадити в окремий горщик, діаметр якого не повинен перевищувати шести сантиметрів. Якщо лист міцний, то його можна залишити переукоренятися.
Пересаджуючи дитинку, на дно горщика потрібно покласти дренаж, яким можуть служити шматочки пінопласту, мох-сфагнум або дрібний керамзит. Грунт для діток повинен бути поживним і пухким, для цього в субстрат можна додати 20% вермикуліту і 20% перліту. Можна додати й дрібно нарізану мох-сфагнум. Його теж кладуть до 20% від загального обсягу. Після того, як дітки посаджені, їх на два-три тижні треба помістити в міні-теплицю, щоб вони адаптувалися. Міні-теплиці, як ми вже говорили, може служити скляна банка або поліетиленовий пакет, одягнений на горщик.
Тепличку слід поставити на світлий, але бажано не південний підвіконня. На південному підвіконні фіалки слід притіняти, щоб листя не отримали опіків. У зимовий час вікно повинно закриватися герметично, і з щілин не повинно дути, тому що фіалки дуже чутливо реагують на переохолодження кореневої системи. Підросли діток потрібно привчати поступово до звичайних кімнатних умов. Для цього провітрюйте тепличку спочатку на 10-15 хвилин, а потім час збільшуйте.
Фіалку можна розмножувати не тільки листовими живцями, але й пасинками. Пасинок для успішного вкорінення повинен мати три-чотири листочки. Пасинка від розетки відокремлюють шилом або гострим скальпелем. Коли пасинок відокремлюється від основної розетки, слід постаратися не травмувати її листові черешки. Вкорінюються пасинки в горщик із субстратом або в торфо-перегнійним таблетки. Для якнайшвидшого вкорінення і кращої адаптації пересадженого пасинка потрібно тримати в теплиці. Таким способом, як правило, розмножують химери і фантазійні сорти.

РОЗДІЛ4
Догляд за фіалками
Догляд за фіалками в домашніх умовах не доставить вам особливого клопоту. Мною було проведено ряд досліджень. В ході досліджень було з’я совано, що у період активного росту молоді розетки потребують збалансованого грунту і хороше освітлення. Грунт повинен бути не надто важким і жирним, але досить поживним. Грунт треба регулярно зволожувати , але надмірна волога не повинна застоюватися в корінні. При поливі необхідно стежити потім , щоб вода не потрапляла на листя Щоб розетка формувалася рівномірно і симетрично, її слід повертати на 45 ° кожні три-чотири дні. Якщо живці та листочки у розетки сильно підняті вгору, то це означає, що рослині не вистачає світла, і їй слід забезпечити додаткове підсвічування.
ДОСЛІД
Я спробувала садити фіалки в різні види горщиків керамічних та пластикових . Але пересаджуючи квіти,надалі я надала перевагу пластиковим горщикам для вирощування , так як вони зручніші і дешевші.
Щоб вода в горщику не застоювалася, в ньому необхідно зробити дренаж, в якості якого можна використовувати мох-сфагнум, керамзит або шматочки пінопласту. Дренаж повинен заповнювати не менше третини горщика.
Старе листя часто втрачають забарвлення і починають псувати загальний вигляд рослини, тому їх необхідно видаляти. Можна навіть видалити весь нижній ряд, а саму розетку обкласти знизу мохом або досипати в горщик грунту. Якщо на розетці утвориться стовбур, то фіалку потрібно пересадити, трохи заглибити до нижнього ряду листя. Дорослі розетки потрібно пересаджувати кожні дев'ять-дванадцять місяців, тому що в субстраті виснажується запас поживних речовин. При цьому діаметр горщика слід підбирати правильно – у співвідношенні 1:3 з діаметром розетки.
Щоб фіалка виглядала завжди красивою і не страждала від пилу, її листя слід іноді мити.Я провела експеримент і переконалася, що найкраще це робити один-два рази на місяць в холодну пору року, і щотижня – в тепле. Розетку слід мити під слабким струменем води кімнатної температури. Після цього рослина ставлять підсушити в тепле місце. Якщо його поставити після миття в прохолодне місце, то листя можуть покритися світлими плямами.
Якщо розетка зупинилася в рості, то треба перевірити грунт – чи не ущільнився він. Якщо грунт дуже щільний, то фіалки слід пересадити в пухкий, легкий землю. Якщо ж з грунтом все нормально, то, можливо, фіалку не вистачає поживних речовин. Тоді її слід трошки підгодувати.
Ще одна можлива причина зупинки росту розетки та її в'янення – це поганий розвиток кореневої системи або взагалі її загнивання. Якщо листя у фіалки дрібні, мляві, тьмяні, то потрібно зрізати розетку біля основи, видалити загнили частини, а потім переукореніть її у воді.
Якщо у фіалки утворюється багато листя і практично не утворюються квітконоси, то, швидше за все, рослина перегодовані азотними добривами. Слід почекати 4-6 тижнів і підгодувати його фосфоровмісних добрив. Якщо на розетці утворилося занадто багато листя, можна зняти пару нижніх ярусів листя, не забуваючи присипати вугільним порошком ранки.
Якщо квітконоси стали короткими, квітки почали дрібніти, а листя у фіалок стали коричневими, тора рослина страждає від надлишку світла, і його потрібно притінити. Тоді знову з'являються листя з часом придбають нормальну забарвлення. Коричневі листя поступово можна видалити, тому вони не відновлять свій колір.
Квітучі розетки краще не пересаджувати. Якщо ж немає іншого виходу, то розетку в більш просторий горщик перевалюють, а не пересаджують. Після цього слід по краях додати землі і обірвати квітконоси, щоб рослина не виснажувалась.
Ці чудові рослини дуже люблять досить освітлені місця, але ні в кому разі не прямі сонячні промені. Для вирощування цих неймовірно красивих квітів ідеально підходять вікна. Я провела експеримент і зрозуміла, що найкраще квіти почувають себе на вікнах, що виходять на східну або західну сторони, а якщо ваші вікна виходять на південну сторону, необхідно притінити рослину. Оптимальною температурою для утримання фіалок це температура від +20 до +24 градусів С. Якщо у вас велика колекція цих дивовижних квіток, то рекомендую обладнати стелаж з підсвіткою - це дозволить розмістити багато рослин на невеликій площі, а також цим ви забезпечите їм оптимальні умови освітленості .
Ще один важливий момент у тому як доглядати за домашньої фіалкою, щоб вона завжди радувала око охайним виглядом. Для цього треба видаляти квітконоси після цвітіння. Їх своєчасне видалення стимулює подальший цикл рясного цвітіння. Також треба видаляти старіючі листя в нижньому ряду. Зазвичай листок функціонує 10-12 місяців
Провівши дослід, я врахувала ,що для поливу краще використовувати воду кімнатної температури, або ще на кілька градусів теплішу, це може бути водопровідна вода, але бажано або відфільтрована або відстояна. Можна лити воду в піддон або зверху на землю, але вода не повинна потрапляти на точку росту і на листя, а через 10-15 хвилин необхідно злити залишки води з піддона. Земля в горщику повинна бути достатньо вологою, але не мокрою. При переливі, через загнивання кореневої системи, рослина може загинути. Частота поливів залежить від температури повітря в приміщенні і складу грунту. Як правило, полив проводитися 1-2 рази в тиждень.
Поливати фіалки потрібно регулярно в один і той же час (враховуючи початок світлового дня і час року). У весняно-літній період фіалки слід поливати вранці, а в осінньо-зимовий період - вдень. Норма поливу повинна підбиратися індивідуально. Ні загальних рекомендацій. Поливати потрібно водою, відстояною 2-3 дня у відкритому посуді для вивітрювання хлору. Температуру води краще вибрати кімнатну або трохи вище.
Існують різні методи поливу, я спробували усі тому рекомендую поливати зверху, але при цьому треба поливати тонкою цівкою по краю горщика. Треба стежити, щоб вода не потрапляла в точку росту і на молоді листочки. Поливати припиняють, коли вода витекла в блюдце.
Поливати знизу простіше, але треба пам'ятати, що налити треба стільки води, скільки може увібрати грунт. Зайву воду через півгодини виливають з блюдця.
При надмірному поливі можливо бродіння грунту. При цьому на листі можуть виникати водянисті плями, самі листочки можуть опускатися, корінці стають темними і відмирають від нестачі кисню. Тут виникає необхідність спеціального догляду за кімнатними квітами - фіалки краще обробити слабким розчином марганцівки або замінити грунт.
При недостатньому поливі грунт пересихає, відстає від країв горщика. Таку фіалку потрібно поставити в ємність з водою, поки грунт не насититься вологістю. При поливі дуже жорсткою водою на поверхні грунту може виникнути освіта білої кірки з солей. При цьому верхній шар грунту слід замінити.
Не можна поливати фіалки дистильованою водою, тому що вона активно адсорбує солі. При регулярному використанні дистильованої води для поливу з грунту вимиваються всі солі: не тільки шкідливі, але й корисні. Через нестачу поживних речовин фіалка починає гірше рости і перестає цвісти, тому її слід підгодовувати.Для підгодівлі використовують як рідкі, так і гранульовані добрива. Купуючи добрива, обов'язково вивчайте інструкцію. Якщо на етикетці склад не зазначений, то таке добриво краще не купувати. Якщо ви купуєте не спеціалізоване добриво для фіалки, то його варто розбавити в два рази. Підгодівлі можна проводити один раз на три-чотири тижні.
Вміст азоту в добриві для молодих розеток має бути більше, ніж вміст фосфору і калію. Для активної закладки бутонів і пишного рясного цвітіння в складі добрива повинно бути більше фосфору. Для цього підійдуть добрива «Фіалочки» і «Фосфатна».
Надлишок поживних речовин може принести менше користі, ніж шкоди. Тому фіалку не слід перегодовувати добривами. Потрібно обов'язково з'ясувати перед підгодівлею, чим викликаний нездоровий вигляд фіалки. Якщо він став наслідком порушення агротехніки або його причиною стало небудь захворювання, то підгодівля може тільки нашкодити.

РОЗДІЛ5
Умови та мікроклімат
Фіалки родом з екваторіальних районів Африки, де ростуть біля води. Вологість в тих районах досягає 60-70%. В цих умовах квіти стають більшими, яскравіше і цвітуть довше.
У квартирах вологість рідко досягає 30-40% , а в опалювальний сезон і того менше. Фіалки часто ставлять на кухні, де температурний і вологий фон зазвичай перевищує середні показники по квартирі. Можна підвищувати вологість через обприскування, але треба пам'ятати, що пухнасті листя фіалок не люблять, коли на них потрапляють краплі води - це може привести до загнивання. Тому краще створювати вологий туман навколо рослини. Для цього добре підходять флакони з-під спреїв - вони створюють більш дрібні краплі, ніж звичайні пульверизатори для рослин.
Для підвищення вологості навколо прикореневих черешків молодих кущиків можна створювати парничку, так як без високої вологості земля буде висихати занадто швидко, що шкодить слабким молодим корінцях. Для парничка підійде поліетилен, бляшанка, пластикова пляшка або інші прозорі ємності. Важливо стежити за відсутністю крапель всередині парничка, коли вони з'являються, парничок необхідно провітрити.
При дуже сухому повітрі кінчики листя скручуються і жовтіють, квіти засихають, не переживши ранню стадію розвитку. Якщо вологість занадто висока, в розетках і коренях рослин можуть виникати грибкові захворювання через те, що зупиняється необхідний процес випаровування з листя, особливо якщо немає припливу свіжого повітря. Раз на місяць листя фіалок можна мити під струменем теплої води , очищаючи їх від пилу пензликом або м'якою щіткою. Після купання рослину необхідно висушити, оберігаючи від протягу і ні в якому разі не виставляючи на відкрите сонце.
найкраще горщики з квітами ставити на західні чи східні вікна . Для того , щоб рослина рівномірно висвітлювалося з усіх боків , горщики періодично повертають . Взимку , коли зменшується світловий день , можна скористатися штучним освітленням - люмінесцентними лампами.
При надмірному освітленні листя фіалки будуть підгинатися вниз, стануть світлішати і жовтіти, потім і зовсім стануть жовтувато -коричневими. Молоде листя при цьому деформуються, розвиваються короткі квітконоси, які ховаються в листі, квітки дрібніють, швидко в'януть. На листочках з'являються опіки (коричневі плями).
При нестачі світла черешки стають довшими, листя тягнуться вгору, втрачають блиск, стоншуються, в строкатих фіалках зникають цятки. Самі рослини припиняють цвісти.
Щоб кущики не деформувалися і розвивалися рівномірно, горщики потрібно час від часу повертати - це важливий елемент догляду за цими кімнатними квітами. Фіалки потрібно регулярно чистити від пилу м'яким пензликом і навіть іноді мити. Фіалки з темно-зеленим листям вимагають більшого освітлення, ніж фіалки зі світлими хвилястими листами.
• фіалка росте на будь-якому підвіконні, де немає інтенсивного сонячного освітлення;
• щоб квіткова розетка формувалася, рівномірно, раз на тиждень повертайте її на 90 градусів;
• фіалка повинна висвітлюватися близько десяти годин на день, щоб добре цвіла.
Сама відповідна денна температура для квітучих фіалок, якщо ви хочете, щоб вони цвіли і тішили вас довше, становить 20 - 24 ° С. Якщо температура буде стабільно 20 ° С - квіти будуть великі і будуть довго триматися. Для молодих рослин оптимальна температура трохи вище: 23 - 24 ° С. Фіалки досить витривалі рослини, вони можуть витримати зниження температури взимку до 10 - 5 ° С. У цьому випадку вони сповільнюють свій ріст. Улітку при підвищенні температури до 30 ° С і вище фіалки припиняють цвісти.
У спеку краще за все не перевантажуйте фіалки квітами (вони все одно вдаються некрасивими). Потрібно обривати квітконоси, поливати рослину ввечері, підвищувати вологість приміщення. Увечері можна і обприскувати листочки з пульвелізатора. Для фіалок дуже шкідливі різкі зміни температури. Для природного розвитку фіалок необхідна різниця максимум в 2-3 ° С між температурою вдень і вночі.

ВИСНОВОК
Дивовижний світ кімнатних рослин є не тільки окрасою вашої оселі , вони є складовою частиною природи , і відіграють велику роль у нашому житті.
Фіалки прості і невибагливі. Вони стабільно цвітуть, можуть витримувати короткочасні підтоплення та посуху, ростуть як на сонячному місці, так і в півтіні.
Досліди показали , що доглядати за вашою кімнатною сенполією не складно. Але потрібно строго дотримуватися правил догляду за ними . Потрібно вчасно поливати їх , не переливаючи . Додивлятися до стану листячка , приглядати за освітленням .Додержуючись цих рекомендацій , сенполія неодмінно буде рости здоровою , та радувати ваше око.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Макуна Б.М., Клевенський Т.М. Сенполії. М.: Астрель АСТ. - 2000. - 111 с.
Андрєєва Н.Ф. Узамбарські фіалки. - М.: «Фитон +», 2006. - 144 с.
Ян Ван дер Неер. Все про кімнатних фіалках. - СПб.: «СЗКЕО« Кристал », М.:
Ширяєва М.М. Сенполії, глоксинії та інші геснерієвиє. - М.: «Фитон +», 2002. - 160 с.
«ІНТЕРНЕТ РЕСУРСИ»
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BA%D0%B0
http://fialki.su/node/4030
http://homelifes.ru/page/dogljad-za-kimnatnimi-kvitami-fialki
http://zernyatko.te.ua/publ/79-1-0-501
http://fitoterapevt.pp.ua/likarski-roslini/fialka-trikolirna-zastosuvann...

Автор: 

Родікова Ірина Юхимівна, вчитель вищої категорії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 м. Гайворон Кіровоградської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі