Користувацький вхід

Комплексне заняття в старшій групі:« І казка буде поруч з нами»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема:« І казка буде поруч з нами»
Мета. Розвивати увагу, ейдетичну пам’ять, логічне мислення, креативні здібності та економічні навички.
Виховувати зосередженість, інтерес до математичних занять.
Формувати вміння узгоджувати числівники з іменниками. Вчити точно і коротко висловлювати свою думку. Закріпити вміння лічити в межах 10 та спів ставляти кількість предметів з відповідною цифрою. Удосконалювати знання про суміжні числа та навички орієнтування на площині «ліворуч», «праворуч», «над», «під». Закріплювати знання про геометричні фігури.
Сприяти створенню позитивного емоційного настрою та розвивати вміння прислухатися до свого внутрішнього стану.
Хід заняття
Вихователь з дітьми заходять до зали.
Вихователь. – Діти, що ви найбільше любите переглядати по телевізору? (Відповіді дітей) – Я теж дуже люблю мультики.Давайте зараз пограємо в нашу улюблену гру «М’чика тримай – героя мультфільму швидко називай» (Проводиться гра)
- А знаєте, діти, всі ці мультики і їх героїв вигадав відомий в усьому світі американський мультиплікатор Ууолт Дісней. І в деяких країнах створені цілі містечка в яких живуть ці діснеєвські герої. Можливо ви знаєте як ці містечка називаються? (Діснейленд)
Заходить гід Діснейленду. Проводиться психогімнастика «Екскурсія по Діснейленду»

Психогімнастика
- Доброго дня! Кожна дитина мріє побувати в найкращому місці на землі – це звичайно Діснейленд! Я працюю там екскурсоводом і запрошую вас у гості.
(Діти сідають у коло, заплющують очі, грає повільна музика).
- Ми вирушаємо у подорож. Ось перед нами Діснеєвський замок. У ньому дуже високі башти (діти відкривають очі, піднімають руки і тягнуться). А навкруги багато красивих квітів. Ми беремо одну квітку, вона розпускається і вдихаємо її аромат (імітація рухів). А тепер починається яскраве шоу! (Діти встають). Парад усіх мультяшних діснеєвських героїв!
- Ось спішать до нас на допомогу Чіп і Дейл! (Діти імітують біг). І веселі гноми йдуть нам назустріч:
перший гномик Веселунчик (діти веселяться);
другий гномик Чхунчик (діти чихають);
третій гномик Соня (діти позіхають, потягаються);
четвертий гномик Тихоня ;
п’ятий гномик Простак;
шостий гномик Буркотунчик;
сьомий гномик Музикант (імітують гру на музичних інструментах).
- А ось прекрасна Білосніжка зустріла свого принца і закружляла з ним в красивому таночку (діти танцюють).
- Ну що, малята, вам сподобалося в нашій країні? Мрії обов’язково здійснюються. Я чекаю на вас у гості.

- Діти, а ви б хотіли, щоб таке містечко було в нас у Варві? (Так) Ви ще маленькі, щоб його побудувати, але дорослим людям, які матимуть можливість це зробити, ми можемо запропонувати свій макет. Але для створення макету нам потрібен матеріал. Давайте відвідаємо магазин, можливо, ми там виберемо собі щось потрібне. (Ідемо до іграшкового магазину)
Продавець. – Я рада вас бачити і пропоную вам широкий вибір будівельного матеріалу.
Вихователь. – Чудовий магазин. Дійсно тут багато різних конструкторів.
Ярику, що тобі подобається найбільше? ( Мені подобається конструктор ліго-сіті, бо з нього можна зробити незвичайні атракціони для містечка.)
-А тобі, Артемко, що подобається? (Мені дерев’яний будівельний матеріал. Він міцно тримається на підлозі. З нього можна зробити гарну огорожу.)
- Інночно, а що тобі до вподоби? (А мені ось цей будівельний матеріал, бо він яскравий і в будиночках побудованих з нього буде цікаво жити Міккі Маусу чи Вінні Пуху.) – Ну, що, діти, будемо замовляти товар? (Так) Продавець. - Ви маєте гроші?
Вихователь. - Діти, а в нас є гроші? (Немає)
Продавець. – Вибачте, але без грошей я не можу вам нічого продати.
Вихователь. – Де ми можемо взяти гроші? (Відповіді дітей)
- Так, найкращий варіант – гроші заробити. Ми вміємо з вами багато чого робити, але наші вміння потрібно прорекламувати, щоб про них почули.
Реклама.
Пісня «Я маленький талант…»
1. Я – маленький талант
Я – маленький розумник
Я малюю, співаю.
Хоч не все розумію,
Але знаю і вмію.
Все цікаве і розумне
Я просто люблю.
ПРИСПІВ
Ребуси, кросворди,
Загадки й відгадки.
Світ Запиталії
Світ Пізнання.
Числа магічні
Задачі логічні
Думай, шукай,
Завойовуй знання.
2. Ми маленькі Пізнайки
Ми – маленькі Чомучки.
Все це просто забава
Все це – гра і не гра.
Ми знайдем невідоме
Стане все нам знайоме
От і все! Здогадались?
Розгадали? Ура!
Вихователь. – Поки ще нам не надійшли замовлення давайте потренуємо пам’ять.
Вправа «Відтвори послідовність»
(Вряд намальовані різні малюнки, діти повинні їх запамятати і назвати по памяті).

Телефонний дзвінок. – Нашій фірмі для корпоративу треба замовити яскравий феєрверк. Нам запропонували зразок, але ми через свою зайнятість не можемо визначити ні форму, ні кількість кольорів. Зробіть це, будь-ласка за нас.
- Так, ми готові до виконання вашого прохання, але наша послуга буде коштувати 8 гривень. Вас влаштовує ціна? (Так)
Гра «Порахуй геометричні фігури»
Я буду називати фігуру, ви швиденько рахуєте і піднімаєте цифру, яка відповідає кількості цих фігур у феєрверку.
(На малюнку намальований фейерверк із геометричних фігур. Кожна дитина обирає фігуру і рахує скільки їх є у салюті, потім піднімає відповідну цифру).
Один з дітей подає газету.
Дитина. – Здається тут є потрібна нам інформація.
Вихователь читає. « Шукаємо фахівців для реставрації цінної картини за кодом. Дирекція музею».
- Дійсно тут є над чим попрацювати. Тримайте по частинці цієї картини.
Дидактична гра «Віднови картину»
- Сонечко – навпроти літери А, над цифрою, яка знаходиться між одиницею і трійкою.
- Ведмедика – навпроти літери У, над цифрою, яка позначає кількість сонечок на небі.
- Квіточку – навпроти літери У, над цифрою, що позначає число, яке складається з 2 і 2.
- Хмаринку – навпроти літери А, над цифрою, яка нагадує нам про мамине свято.
- Тигра – навпроти літери О, над цифрою , яка є сусідом цифр 6 і 8.
- Поросятко – навпроти літери У, над цифрою, що позначає число, яке складається з 3 і 3.
- Метелика – навпроти літери О, над цифрою, що позначає число менше від 4 на 1.
- Пташку – навпроти літери А і над цифрою, що позначає кількість пальців на одній руці.
- Жучка – навпроти літери У, над цифрою, яка позначає число більше від восьми на одиницю.
А
О
У
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Заходить директор музею.
Директор. – Неймовірно, ми втратили всяку надію. І от тепер цей шедевр прикрасить наш музей. Дякуємо за роботу. Отримайте, будь-ласка, гроші.
Заходить працівник космічної лабораторії.
- Доброго дня. Я працюю в космічній лабораторії. Інопланетяни нам надсилають якісь зашифровані розрахунки, щоб установити контакт, але ми їх не розуміємо. Допоможіть нам, будь-ласка, якщо це у ваших силах.
- Вихователь. – Спробуємо, але наша послуга буде коштувати 10 гривень. (Згодні)
- Діти, погляньте вам нічого не нагадують ці розрахунки? (Приклади, задачі) Що означає зірочка в інопланетян? (Цифру 1)
- Що означає місяць? (2)
- А що означає сонечко? (3)
- Так, діти, тепер нам справитись із цим завданням буде легко.
Розв’язування зашифрованих прикладів

Вихователь. – Максим, відправ, будь-ласка, виконане завдання електронною поштою.
Дитина – Готово. Вже розрахунки отримали і перерахували гроші. (Проводить « Кухар Діснейленду»).
Психологічний етюд «Зваримо настрій»
Сьогодні ми настрій будем варити,
Веселощів в горщик спішим положити (діти свою посмішку кладуть у каструльку)
Балощів 100 грам і 200 грамів смішинки (висипають яскраві смайлики)
І станем варити усе 3 хвилинки.
Потім добавимо сині з небес (кладемо хмаринку)
І сонічних зайчиків пару (намальовані сонячні зайчики)
Те ще сни найкращі туди покладем (діти ніби сплять)
І голос ласкавий мамин.
Тепер усе перемішаєм
Хутчій під кришку заглядаєм (діти нюхають)
Тут не суп і не гуляш (дати спробувати)
Тут прекрасний настрій наш (підстрибують, веселяться).
Телефонний дзвінок. - Добрий день. Я дівчинка Тетянка, хотіла б дізнатися який мультик буде сьогодні на дитячому каналі. Скільки коштуватиме ця послуга?
Вихователь. Ми тебе зрозуміли. Послуга ця коштуватиме 2 гривні, тому що у нас дітям знижки.
Гра « Хто залишиться?»
Дітям пропонується закреслити :
Рядок над собачкою Гуффі
Стовпчик ліворуч від гнома
Рядок над Міккі Маусом.
Стовпчик ліворуч від слоника.
Рядок під Міккі Маусом.
Рядок під Вініпухом.
Стовпчик ліворуч від Русалоньки.
Вихователь. Діти, все замовлення більше не приймаємо, тому що у мене є для вас замовлення. Я придбала ось такі палички. Тут до них буле інструкція, але я мабуть її залишила вдома, та я пам’ятаю, що там було. До оцих чотирьох паличок треба додати ще 5 так, щоб утворилося 100. А тут приставити три палички так, щоб рибка поплила в інший бік. (Діти виконують завдання)
- Здається в нас уже достатньо грошей. Ну, що до магазину! За покупками!
Продавець. Ви вже маєте гроші? (Так)
- Тоді отримуйте товар. (Дає конструктор)
Діти будують Діснейленд
По закінченню звучить пісня «Казкова країна»

Автор: 

Ігнатенко Світлана Анатоліївна вихователь ДНЗ "Джерельце"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі