Форма проведення: педагогічна вітальня
Тема: ЯКИМ МАЄ БУТИ УРОК, ЯКОГО ЧЕКАЮТЬ?
Мета: допомогти творчо працюючим вчителям реалізувати в практиці роботи інноваційні педагогічні технології, сприяти підвищенню професійної майстерності кожного вчителя, поглиблення методичної підготовки вчителів, активне впровадження в практику роботи досягнень і рекомендацій сучасної психолого - педагогічної науки.
Завдання:
ознайомити з інноваційними підходами до організації та проведення науково - методичної роботи з педагогічними кадрами
формування в учасників уміння працювати в команді
розвивати навички ефективного спілкування, конструктивної взаємодії
стимулювати розвиток творчого пошуку та педмайстерності учасників
Девіз: Жодного уроку без напруженої думки учасників навчання, без заохочення, ініціативи учнів , жодного випадку пригнічення їх самостійності.
Якісна освіта - це не переобтяжена освіта,
якісне навчання - навчання, яке приносить радість
С.Ф. Клепко
Етапи роботи:
1. Золоті правила спілкування
2. Педагогічна вітальня
3. "Методичні вареники"
4. "Шкільна толока"
5. Весела перерва "Учнівський колаж"
6. "Педагогічна майстерня"
7. "Методичний ярмарок"
8. "Обжинки творчих проектів"
9. "Дідух успіху"
10. Релаксація
Хід заходу
1. Золоті правила спілкування
Мета: створити дружню невимушену атмосферу спілкування, умови для ефективної праці.
Обладнання: Символічна торбинка правил спілкування, індивідуальні картки -"золоті злитки"
Завдання: на індивідуальних картках написати одну або кілька умов співпраці, потрібних саме йому для ефективної роботи в групах.
Ведуча: рада вітати вас у нашій педагогічній вітальні на освітянських вечорницях. Сьогодні ми користуватимемося першою частиною відомого прислів'я, а саме "Слово — золото..." , і я пропоную насамперед виробити правила спілкування. Кожен учасник називає своє імя і оголошує свої правила ефективної співпраці, кидає картку до "Торбинки правил спілкування".
Ведучий підсумовує роботу учасників, прикріплює до "торбинки" 3 золоті правила спілкування, яких мають дотримуватися усі учасники:
- Не буває відповідей гарних і негарних, правильних і неправильних..., є власні судження та думки учасників - поважай їх!
- Кожному необхідно бути в моменті заходу, тут і тепер!
- Поводитись з іншими учасниками так, якби хотіли, щоб поводилися з вами!
2. Педагогічна вітальня.
Мета: ознайомити вчителів з принципами педагогічної майстерності
Короткі відомості про принципи педагогічної майстерності
(виступ директора школи)
3. "Методичні вареники"
Мета: активізувати знання з новаторської педагогіки, стимулювати розвиток творчого пошуку педмайстерності учасників заходу Обладнання:: картки у вигляді "вареників".
Завдання: учасники об'єднуються в робочі трійки, вибирають "методичний вареник" із завданням, виконують завдання протягом 10 хв., презентують результати роботи Завдання на "методичних варениках"::
- Новаторська педагогіка : її аспекти. Що таке новий рівень педагогічного мислення?
- Сучасний чи ефективний урок; чи рівнозначні ці поняття?
Навчання без примусу : як творчі педагоги цього досягають?
- Культура педагогічної праці вчителя: у чому вона проявляється?
Яким повинен бути урок, якого чекають діти?
- Творчість чи новаторство? Чи це одне і теж?
- Чи кожному педагогу посильна творчість? Що для цього потрібно?
4. "Шкільна толока"
Розв'язання педагогічних ситуацій
Мета: навчити професійному підходу до проблемних ситуацій, виробити алгоритм їх вирішення.
Група вчителів демонструє інсценізації проблемних педагогічних ситуацій (2-4 сценівки)
Завдання: групи після обговорення (3-5 хв.), користуючись пам'яткою "Аналіз ситуації, випадку, дилеми", пропонують шляхи вирішення даних проблемних ситуацій
5. Весела перерва
"Учнівський колаж"
Учні підготували колаж на шкільну тематику, ввівши туди образи, деталі, вислови, які символізують педагогічних працівників.
Завдання: вчителям школи віднайти свої символи на учнівському колажу.
6. Педагогічна майстерня
Ведуча: Мудрі кажуть: "Людина міряється не з ніг до голови, а з голови до неба".
Спробуємо змайструвати модель - композицію сучасного ефективного вчителя з природних та підручних матеріалів
Мета: створити творчий портрет сучасного ефективного вчителя
Завдання:
- Створити модель сучасного освітнього лідера,
- Створити модель сучасного вчителя
- Створити модель сучасного класного керівника
з тих матеріалів, які запропоновані ведучою, пояснити вибір матеріалів, їх символічне наповнення.
Презентація результатів.
7. Педагогічний ярмарок
Мета: розширити знання вчителів щодо виготовлення, використання навчального , дидактичного та роздаткового матеріалу, який відповідає вимогам сучасної психолого -педагогічної науки.
Завдання: вчителі презентують дидактичний, наочний матеріал, шляхи його використання, "оцінюють" методичними і дидактичними властивостями, "продають" його іншим вчителям (де, як і на яких типах, етапах уроків можна використати)
Вчителі "купують" ідею. Підводяться підсумки.
8. " Обжинки творчих проектів":
Завдання: Методичні об'єднання вчителів перед заходом обрали теми для творчих проектів, над якими працювали протягом останнього місяця. Презентація творчих проектів за такими темами:
алгоритм діагностики сучасного ефективного уроку.
- оптимальний психологічний режим уроку
правила педагогічної майстерності
- графічну модель роботи заступника директора школи з із вчителем щодо підвищення його професійного рівня.
Підведення підсумків роботи методичних обєднань
9. "Дідух успіху"
Мета: усвідомлення учасниками того, що необхідно для успішного уроку, якою мірою реалізовані їхні очікування щодо "Освітянських вечорниць" Обладнання: картки у вигляді колосків, квітів, різдвяних гілочок тощо...
Ведуча: наші освітянські вечорниці проходять напередодні Різдвяних свят. З а давньою традицією ці свята віншували Дідухом, який символізував добробут, злагоду, щастя, любов, успіх. Пропоную і нам сьогодні створити цей прекрасний народний символ Різдвяних свят
Завдання: кожен вчитель пише на картках, що хотів би побажати собі і всім для того, щоб розвивати особистісні і професійні вміння та якості, самореалізації, отримання задоволення від роботи тощо.
Презентація результатів, творення "Дідуха"
10. Релаксація.
Перегляд відеоролика – притчу «Інтерв'ю з Богом»
Цього і вам бажаю, щоб було усе, що потрібне для повноцінного щасливого життя, для самореалізації і для радості від педагогічної праці.