Користувацький вхід

Підсумкове заняття в 1 молодшій групі «Весна»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Підсумкове заняття за 3-й квартал
«Весна»
(1 молодша група «Б»)
Мета: Вчити відповідати на запитання вихователя реченнями з 2-3 слів, вживанні прикметників, дієслів. Вправляти у називанні та розрізненні геометричних фігур ( коло, квадрат, трикутник, овал), клоір, форму, основні ознаки предметів. Закріпити вміння визначати кількість предметів ( один, два, багато), користуватися поняттями «один», «багато». Розвивати артикуляційний апарат, зв’язне мовлення, слух, звуковимову. Закріпити знання про життя птахів, комах весною. Виховувати дбайливе ставлення до природи, розвивати пам’ять, уяву. Виховувати чуйність, доброзичливість. Формувати пізнавальний інтерес.
Матеріал:Слайд- презентація, книжка з казками, д/г «Шпаки у шпаківнях», доріжки з тканини, д/г «Знайди квітку для метелика», дощечки, тісто для ліплення, зернята, макарони.

Хід заняття

1.Вихователь:
- Малята, подивіться, до нас завітали гості, давайте посміхнемося їм і привітаємося.(діти посміхаються і вітаються)
- Сьогодні ми всі разом відправимося у подорож за новими знаннями та враженнями, Вирушаємо? (Да)
- Яка зараз пора року? (весна)- слайд 1
- Діти, а весна яка?(тепла, ласкава……)
- Яке небо? ( блакитне, високе…..)- слайд 2
- Що це з1явилося на небі? (Сонечко)
- Сонечко яке? ( кругле, жовте, тепле,…..)
- А давайте Сонечку пісеньку заспіваємо:

Сонечко, сонечко
Вигляни в віконечко.
Дітки гуляють,
Тебе виглядають.

-Вам подобається весна? Давайте розглянемо що дітки роблять весною (Розглядання ілюстрацій – слайд 3-7). Вихователь запитує , що зображено на картинці, діти відповідають.(Діти милуються весняними квітами, дівчинка катається на велосипеді,………)

2. Вихователь звертає увагу дітей на звук і запитує у них чи впізнали вони , хто це?( Курочка з курчатами – слайд 8)
- Курочка велика чи маленька?(велика)
- А курчата?(маленькі)
- Скільки курочок?(одна)
- Скільки курчат?(багато)
- Повтікали курчата від курочки. Кличе курочка курчат:Ко-ко-ко. Не чують курчата курочку, допоможіть курочці(діти з різною силою голосу звуконаслідують курочку ко-ко-ко).
- Скільки курчаток прибігло?(одне, два, три).
- Що роблять курчата? (стрибають).

3.- Діти, а давайте і ми як курчата пострибаємо, крильцями помахаємо(фізхвилинка).

4.Вихователь розповідає, що курчата бігали і знайшли якусь річ. Що це?(книжка). Вихователь розгортає книжку, діти по ілюстраціям називають казки(Ріпка, Колобок, Рукавичка, Теремок)

5. Діти вирушають «в подорож»(ходьба по доріжках). На екрані з’являється ліс та звучить голос пташки.(слайд)
- Чий це голос?(припущення дітей)
- Так, це шпак, але мені здається, що він чимось стурбований. Давайте дізнаємось, що трапилося.(голос шпака).
Вихователь пропонує малятам допомогти пташенятам потрапити у шпаківні(називаємо геометричні фігури на будиночках).
Дид. Гра «Шпаки у шпаківнях»

6. Діти вирушають «в подорож» далі(ходьба по доріжках)
- Діти, погляньте, ми попали на якусь галявину, цікаво, а що ж тут росте.
З’являються по одному на екрані різнокольорові квіти(діти називають кольори: червоний, жовтий, синій, білий, зелений, фіолетовий, оранжевий)
-На цій галявині літало дуже багато метеликів, але всі вони потрапили у банку, давайте допоможемо їм знову потрапити на свої квіточки(розсипаю метеликів на килимок,діти збирають їх- Дид.гра «Знайди квітку для метелика»- називають кольори квіточок та підбирають за кольором метеликів.

7. Діти вирушають « в подорож» далі(ходьба по доріжках). Чути жужання жука.
- Діти, хто це?(жук).
На екрані з’являєються жуки- Сонечко(слайд)
-Як його називають?( Сонечко)
- Що є в жука?(голова, тулуб, лапки)
- А давайте теж перетворимося на Сонечок, та політаємо як вони.(фізхвилинка- діти імітують рухи жука)
Вихователь пропонує дітям, щоб наші жуки не сумували, виліпити з тіста їм друзів.
Пропоную дітям тісто червоного та чорного кольорів, та показую як треба ліпити жука, крапочки робимо з зернят, а лапки з макарон.
Самостійна робота дітей, та розгляд робіт.

9. Підсумок.
- Ми добре провели час, зробили багато добрих справ. Кого зустріли в лісі? Вам сподобалась наша подорож? А зараз нам вже час повертатися в наш дитячий садочок.

Автор: 

Усатенко Олена Геннадіївна, вихователь ДНЗ-ЦРД

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі