Користувацький вхід

Вивчення творчості Ф. Шіллера

  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:ab27a16e50eab6cd4a33fc818d7737c0' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Тема. Народна драма «Вільгельм Телль», поетизація в ній боротьби за національну незалежність і свободу особистості<br />\nМета: ознайомити зі змістом драми Шіллера «Вільгельм Телль»; пояснити символічний<br />\n сенс сцени на Рютлі; виховувати повагу до історії і культури народів світу;<br />\n розвивати критичне мислення учнів<br />\nОбладнання Мультимедійна презентація «Вільгельм Телль»<br />\nТип уроку: засвоєння нових знань і формування умінь і навичок.</p>\n<p>ХІД УРОКУ</p>\n<p>1. Актуалізація опорних знань<br />\nБесіда<br />\n- Які асоціації у вас викликає слово Швейцарія?<br />\n ( Швейцарський банк, Нейтралітет, незалежність…)<br />\n- Яке враження складається про народ в зв’язку із цими поняттями?<br />\n ( свободолюбові, надійні, незалежні, мають свою позицію, миролюбиві…)<br />\nСлово вчителя<br />\nНаша розмова сьогодні якраз про такий народ, для якого незалежність і свобода, справедливість і чесність є головними поняттями. Фрідріх Шллер поведе нас сьогодні до Швейцарії, в легендарні часи Вільгельма Телля.<br />\nДемонстрація Слайду 1</p>\n<p>Переглянемо ілюстрації до цього твору.<br />\nСпробуйте визначити, які епізоди твору вони ілюструють.<br />\n Коротко перекажіть ці епізоди<br />\nДайте відповіді на питання<br />\n Порятунок Баумгартена.<br />\n- Що стало причиною конфлікту Баумгартена і ландгофта?<br />\n- Як характеризує Телля готовність допомогти людині, яку переслідують?<br />\n- Чи можна назвати цей вчинок свідомим протестом проти ландгофтів?</p>\n<p> Розмова з сином<br />\n - Які питання поставив син перед батьком?<br />\n - Я ця розмова вплинула на Вільгельма Телля?<br />\n Суперечка біля шапки імператора<br />\n- Чому Вільгельм Телль не вклонився Шапці імператора?<br />\n- Якими словами люди характеризують Телля?</p>\n<p> Вистріл у Яблуко на голові сина<br />\n- Чому Телль не погодився стріляти в яблуко?<br />\n- Хто переконав його в тому, що цей вистріл необхідний?<br />\n- Як ця сцена характеризує сина Телля - Вільгельма?</p>\n<p> Друга стріла<br />\n- Чому Телль зізнався в тому, що друга стріла для вистрілу в Геслера у разі невдачі?<br />\n- Як ця сцена характеризує Геслера?</p>\n<p> Готовність сина до помсти<br />\n - Чому Вальтер готовий вбити Геслера?</p>\n<p> Вбивство Геслера<br />\n- Чому Телль вистрілив у Геслера?<br />\n- Чия присутність переконала Вільгельма у тому, що вбити Геслера – це встановити справедливість?</p>\n<p>2. Робота над темою уроку<br />\nБесіда за питанням:<br />\n - Як би ви визначили тему драми Шіллера «Вільгельм Телль»<br />\nДемонстрація Слайду 2</p>\n<p>В основу твору покладено історичні події і легенду про Вільгельма Телля.<br />\n- Про що розповідає ця легенда?<br />\n- Які історичні події покладені в основу драми?</p>\n<p>Повідомлення учня по індивідуальному завданні на основі слайдів 3-4</p>\n<p>Словникова робота<br />\nКантон – 1. Федеративна одиниця Швейцарії. 2. Дрібна адміністративно-територіальна одиниця Франції, Бельгії, Еквадору та ін.</p>\n<p>- Які сили приймають участь у національно визвольній боротьбі?<br />\n (До цієї боротьби причетні всі, незалежно від матеріальних статків, роду<br />\n занять. Тут представлені і знатні люди, і прості селяни і городяни.)<br />\n - Як представлена вища влада?<br />\nСлайд 5</p>\n<p>- Як відносяться до проблем своєї нації Аттінгаузен, Руденц, Берта?</p>\n<p>Слайд 6</p>\n<p>- Що думають представники кантонів про становище свого народу?<br />\nШтауффахер – зажиточний селянин, але розуміє, що все це тепер належить не йому, а ландгофтам, і його дім, і урожай. «Отец всем угнетенным»<br />\nГертруда – «Совет держать вам всем, кто честно мыслит. Действуйте секирой»<br />\nБерта – багата спадкоємиця. Спочатку люди не сприймають її, як свою, але вона доводить, що у боротьбі за незалежність вона з своїм народом<br />\nФюрст – хоче знати думку баронів, чи допоможуть вони своєму народу?<br />\nРуоді – рибак: «Моя отчизна, кто тебя спасет?» Рьосельман – священик. На раді на Рютлі висловлює думку, що можна домовитися із австрійцями, але всі заперечили.<br />\nТелль – мисливець, людина дії. Його вчинок став сигналом до початку повстання<br />\nВальтер – син Телля. Відчайдушний, коли Геслер заарештував батька, він готовий взяти зброю і вбити ландгофта.<br />\nМельхталь – не віддав волів, втік, батька осліпили і пустили жебракувати. Готовий до помсти.<br />\nБаумгартен.- убив Вальфеншіссена за спрбу зґвалтувати його дружину.<br />\nНа боротьбу готові піднятися не тільки чоловіки, а й жінки, які на той час не мали рівних прав з чоловіками</p>\n<p>Слово вчителя<br />\nЗнущання ландгофтів переповнили чашу терпіння швейцарців, тому виникає думка про повстання. Але у народу немає зброї, немає підтримки армії, тому що такої у них взагалі немає. І для того, щоб підготуватися до боротьби, вони домовляються про зустріч на галявині Рютлі<br />\nДемонстрація фону слайду 7 – історичне місце – галявина Рютлі</p>\n<p>Бесіда за питаннями<br />\n- З якою метою збираються представники кантонів на цій галявині?<br />\n- Хто приймає участь у цьому зібранні?<br />\n- Чому Вільгельм Телль відмовився від участі у цьому зборі?<br />\n- Який план повстання було складено?</p>\n<p>3. Підсумок<br />\nСцена на Рютлі має символічне значення: швейцарці трьох кантонів об’єднуються для боротьби за національну незалежність своєї батьківщини</p>\n<p>4. Домашнє завдання.<br />\n Перечитати третю дію драми, підібрати цитати до характеристики Телля і Геслера</p>\n', created = 1738494219, expire = 1738580619, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:ab27a16e50eab6cd4a33fc818d7737c0' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:cb2c1e35d304852721f5f52441cacae2' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>Чоловська Ольга Сильвестрівна</p>\n', created = 1738494219, expire = 1738580619, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:cb2c1e35d304852721f5f52441cacae2' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:d6dec5344872d422154c1a99a1f7946a' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p>«Учительський журнал он-лайн»</p>\n', created = 1738494219, expire = 1738580619, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:d6dec5344872d422154c1a99a1f7946a' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><a href=\"/node/4697\" title=\"Отримати до атестації сертифікат на підтвердження публікації\">Сертифікати Методичного порталу. Умови, правила та порядок замовлення</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-e\" title=\"Реєстр електронних сертифікатів Методичного порталу. Отримати сертифікат до атестації швидко і безкоштовно\">Реєстр електронних версій сертифікатів</a></p>\n<p><a href=\"/sertif/reestr-p\" title=\"Сертифікат на підтвердження публікації на Методичному порталі (до атестації вчителів) з печаткою та QR-кодом поліграфічної якості\">Реєстр заявок друкованої (платної) версії сертифіката. </a></p>\n<p><a href=\"/node/2277\" title=\"\">Замовлення сертифіката (докладна інструкція)</a></p>\n<!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5840\" title=\"\">Сертифікати Методичного порталу. Питання - відповіді</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n--><!--\n<a href=\"/node/5023\" title=\"\">Як роздрукувати електронну версію сертифіката</a>\n-->', created = 1738494219, expire = 1738580619, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:0ced0ef91163b154994897597fd5f6ab' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<p><img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200_2.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" /></p>\n<!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n--><!--\n<img src=\"/sites/default/files/imce/user3/text200.png\" width=\"160\" height=\"34\" alt=\"Контакти\" align=\"right\" />\n-->', created = 1738494219, expire = 1738580619, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '2:84eb3e5574742c8fa4ae080a478ab36f' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:04fbaf38808e37531e5f41cb1149e028' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE cache_filter SET data = '<h2><a href=\"/user/register\">Зареєструйтесь</a>,<br />\n щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,<br />\nпублікувати власні матеріали, отримувати <a href=\"/node/4697\">сертифікати</a>.</h2>\n', created = 1738494219, expire = 1738580619, headers = '', serialized = 0 WHERE cid = '1:3d838474a2bc6baf08bfee67e2aa320c' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 112.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:bd26d5c1b123463aee5dc0a31e4af1d5' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.
  • user warning: Table './u7066_mpcom/cache_filter' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT data, created, headers, expire, serialized FROM cache_filter WHERE cid = '4:e8645e480b910356631c73ddec803187' in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/includes/cache.inc on line 27.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Тема. Народна драма «Вільгельм Телль», поетизація в ній боротьби за національну незалежність і свободу особистості
Мета: ознайомити зі змістом драми Шіллера «Вільгельм Телль»; пояснити символічний
сенс сцени на Рютлі; виховувати повагу до історії і культури народів світу;
розвивати критичне мислення учнів
Обладнання Мультимедійна презентація «Вільгельм Телль»
Тип уроку: засвоєння нових знань і формування умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

1. Актуалізація опорних знань
Бесіда
- Які асоціації у вас викликає слово Швейцарія?
( Швейцарський банк, Нейтралітет, незалежність…)
- Яке враження складається про народ в зв’язку із цими поняттями?
( свободолюбові, надійні, незалежні, мають свою позицію, миролюбиві…)
Слово вчителя
Наша розмова сьогодні якраз про такий народ, для якого незалежність і свобода, справедливість і чесність є головними поняттями. Фрідріх Шллер поведе нас сьогодні до Швейцарії, в легендарні часи Вільгельма Телля.
Демонстрація Слайду 1

Переглянемо ілюстрації до цього твору.
Спробуйте визначити, які епізоди твору вони ілюструють.
Коротко перекажіть ці епізоди
Дайте відповіді на питання
Порятунок Баумгартена.
- Що стало причиною конфлікту Баумгартена і ландгофта?
- Як характеризує Телля готовність допомогти людині, яку переслідують?
- Чи можна назвати цей вчинок свідомим протестом проти ландгофтів?

Розмова з сином
- Які питання поставив син перед батьком?
- Я ця розмова вплинула на Вільгельма Телля?
Суперечка біля шапки імператора
- Чому Вільгельм Телль не вклонився Шапці імператора?
- Якими словами люди характеризують Телля?

Вистріл у Яблуко на голові сина
- Чому Телль не погодився стріляти в яблуко?
- Хто переконав його в тому, що цей вистріл необхідний?
- Як ця сцена характеризує сина Телля - Вільгельма?

Друга стріла
- Чому Телль зізнався в тому, що друга стріла для вистрілу в Геслера у разі невдачі?
- Як ця сцена характеризує Геслера?

Готовність сина до помсти
- Чому Вальтер готовий вбити Геслера?

Вбивство Геслера
- Чому Телль вистрілив у Геслера?
- Чия присутність переконала Вільгельма у тому, що вбити Геслера – це встановити справедливість?

2. Робота над темою уроку
Бесіда за питанням:
- Як би ви визначили тему драми Шіллера «Вільгельм Телль»
Демонстрація Слайду 2

В основу твору покладено історичні події і легенду про Вільгельма Телля.
- Про що розповідає ця легенда?
- Які історичні події покладені в основу драми?

Повідомлення учня по індивідуальному завданні на основі слайдів 3-4

Словникова робота
Кантон – 1. Федеративна одиниця Швейцарії. 2. Дрібна адміністративно-територіальна одиниця Франції, Бельгії, Еквадору та ін.

- Які сили приймають участь у національно визвольній боротьбі?
(До цієї боротьби причетні всі, незалежно від матеріальних статків, роду
занять. Тут представлені і знатні люди, і прості селяни і городяни.)
- Як представлена вища влада?
Слайд 5

- Як відносяться до проблем своєї нації Аттінгаузен, Руденц, Берта?

Слайд 6

- Що думають представники кантонів про становище свого народу?
Штауффахер – зажиточний селянин, але розуміє, що все це тепер належить не йому, а ландгофтам, і його дім, і урожай. «Отец всем угнетенным»
Гертруда – «Совет держать вам всем, кто честно мыслит. Действуйте секирой»
Берта – багата спадкоємиця. Спочатку люди не сприймають її, як свою, але вона доводить, що у боротьбі за незалежність вона з своїм народом
Фюрст – хоче знати думку баронів, чи допоможуть вони своєму народу?
Руоді – рибак: «Моя отчизна, кто тебя спасет?» Рьосельман – священик. На раді на Рютлі висловлює думку, що можна домовитися із австрійцями, але всі заперечили.
Телль – мисливець, людина дії. Його вчинок став сигналом до початку повстання
Вальтер – син Телля. Відчайдушний, коли Геслер заарештував батька, він готовий взяти зброю і вбити ландгофта.
Мельхталь – не віддав волів, втік, батька осліпили і пустили жебракувати. Готовий до помсти.
Баумгартен.- убив Вальфеншіссена за спрбу зґвалтувати його дружину.
На боротьбу готові піднятися не тільки чоловіки, а й жінки, які на той час не мали рівних прав з чоловіками

Слово вчителя
Знущання ландгофтів переповнили чашу терпіння швейцарців, тому виникає думка про повстання. Але у народу немає зброї, немає підтримки армії, тому що такої у них взагалі немає. І для того, щоб підготуватися до боротьби, вони домовляються про зустріч на галявині Рютлі
Демонстрація фону слайду 7 – історичне місце – галявина Рютлі

Бесіда за питаннями
- З якою метою збираються представники кантонів на цій галявині?
- Хто приймає участь у цьому зібранні?
- Чому Вільгельм Телль відмовився від участі у цьому зборі?
- Який план повстання було складено?

3. Підсумок
Сцена на Рютлі має символічне значення: швейцарці трьох кантонів об’єднуються для боротьби за національну незалежність своєї батьківщини

4. Домашнє завдання.
Перечитати третю дію драми, підібрати цитати до характеристики Телля і Геслера

Автор: 

Чоловська Ольга Сильвестрівна

Джерело: 

«Учительський журнал он-лайн»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі