Користувацький вхід

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК З УКРАЇНСЬКОЇ ТА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВ.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК З УКРАЇНСЬКОЇ ТА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВ.

ТЕМА :УЗАГАЛЬНЮЮЧИЙ УРОК «Слова-назви предметів»

МЕТА:
- узагальнити знання учнів про слова-назви предметів,використавши елементи мовного дослідження .
- закріпити правопис імен, прізвищ, по батькові людей, кличок тварин, назв міст, сіл, річок.
- розвивати орфографічну зіркість, зв’язне мовлення, мислення , увагу, вміння узагальнювати, робити висновки. Збагачувати словниковий запас учнів.
- виховувати кращі людські якості, допитливість, любов до слова, рідної мови,
ОБЛАДНАННЯ .Схема – опора ,таблиці, ребус.

ХІД УРОКУ
1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ ДО РОБОТИ.
На уроці підсумковім
Треба дружно працювати,
Щоб могли на всі питання
Відповіді повні дати.
2. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1.Розгляд виставки малюнків і перевірка правильності підписів (імен, по батькові, прізвища.
2.Бесіда «Хто з вас дізнався,що означає ваше ім’я?). Розкажіть.

3.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Вчитель. Діти! Вам, напевно, цікаво знати, яка тема сьогоднішнього уроку. А дізнаєтесь ви про це, прослухавши казку А доповнення до казки і буде відповідь –темою нашого уроку. Отже, уважно слухаємо
Зібрала королева Граматика всі слова і сказала: володіння мої ростуть з кожним роком, слів стає все більше і більше, тому я вирішила з’єднати їх у групи В одну групу зібралися:Життя, Розум, Добро, Земля, Любов, Ім’я, Мати, Дитина і почали радитися, яку назву вибрати. Ім’я сказало: «Ми даємо імена всім предметам, явищам, процесам .Тому я пропоную для нас назву…(іменник).
4.ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ ДОСЛІДЖЕННЯ.
1. Перепусткою на урок сьогодні буде добре слово (мир, добро, щирість, ласка, пошана , дяка, доброзичливість, вірність, відданість,любов, дружба, радість.)
- Яке питання поставимо до цих слів?( ЩО?)
- Кому притаманні риси, вчинки,які ви назвали? (Людині)
- На яке питання відповідає слово «людина». (ХТО?).
А починається людина зі слова. У Книзі Книг Біблії –сказано: «Спочатку було Слово…»Слова бувають різні. Сьогодні на урок ми запрошуємо слова-назви предметів. Яким ще словом їх називають? (Іменники). Отже, Його величність Іменник.
(Вивісити табличку)
СЛОВА-НАЗВИ ПРЕДМЕТІВ (ІМЕННИКИ)
2.Вчитель англійської мови: Давайте пригадаємо назви предметів з англійської мови (a pen, a book, a dog, a flower)
3.Answer (за малюнками) Is it a pen? Is it a table?
5. ХВИЛИНКА КАЛІГРАФІЇ.
Наступна сторінка писати навчає
І каже, хто в гості до нас завітає.
Нумо, спробуйте вгадати,
Яку букву нам писати:
Вона є в кота і киці,
В кошеняти і криниці,
В курки, качки і бичка -
Це ж,звичайно,буква «ка»
Поглянь на таблицю. Пригадайте,як вона пишеться. Напишіть спочатку в повітрі.
- Запишіть в зошитах:
- К к ко сок ло
- Вчитель англ.мови: На яку англ.літеру схожа укр.літера К?
- Хто завітав до нас на урок?(Колосок)
- Так, вірно. Ось він.(Демонструю малюнок Колоска у вигляді казкового чоловічка).
Золотистий і вусатий,
В ста кишеньках-сто маляток.
А малятка не прості –
Це зернятка золоті.(Колосок)
- Для початку він попросив скласти і записати речення з поданих слів
- (На дошці таблиця зі словами :З, коровай, колоска, маленького, виростає).
- («З маленького колоска коровай виростає»)
- Як ви це розумієте? А що таке коровай?(Проводиться словникова робота).
БЛОК «Слова, що означають назви людей, тварин та інші слова».
Іменник взяв собі на плечі
Велике діло-називати речі.
І пропонує вам завдання.
а)Гра «Впіймай слово, яке відповідає на питання що?»(Оплесками)
Слова для гри: стіл, парта, лікар, вітерець, вчитель, школа, слон,портфель,вікно, собака,a dog, a cat, mother, a chair, a teacher)
- Яке питання поставимо до цих слів? (Що?)
б)Диктант для розумників
Я називаю слова-назви предметів, а ви впізнайте – хто це?
Наприклад: хутро,переляк, морква – заєць.
*Мед, вулик, квітка - …(бджола).
*Голка, яблуко, сплячка -…(їжак).
*Болото,сніданок, дзьоб -…(чапля).
*Гребінь, курник, команда -…(півень).
- Прочитайте записані слова
- Яке запитання поставимо до них?(Хто?)
ЗРОБИМО ВМСНОВОК. Продовжіть мою думку:слова – назви тварин і

людей відповідають на питання…. всі інші слова… Фіксуємо думку.
БЛОК «КЛИЧКИ ТВАРИН».
(Звучить запис «Півні»)
- Голос якої тварини ви почули?
- Розгляньте ілюстрацію.
- Прочитайте слова цієї павутинки.
ГРЕБІНЕЦЬ ХИТРУНЕЦЬ

ЗАБІЯКА СПІВУНЕЦЬ
БУДИЛЬНИК
- Як називаються такі слова(Клички)
- Як пишуться?
- Якою кличкою ви б назвали свого домашнього півника?
- Запишіть кличку з назвою тварини в зошит
Прочитайте наступну групу слів:
ПУШОК ВАСЬКА
РЕКС БІЛАНЧИК
Приготуйте фішки з цифрами 1 і 2. Проведемо тест, (1 –так, 2 – ні ).
1) Я стверджую, що не всі ці слова – назві тварин. (1)
- Яка ваша думка?
2)Я стверджую, що неетично називати тварин іменами людей.(1)
- Яка ваша думка?
. 3)Я стверджую, що клички тварин пишуться з малої букви (2)
- Яка ваша думка?
4) Я стверджую, що клички тварин не є іменниками (2)
- Яка ваша думка?
Зафіксуємо її на табло.
6.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (на англійській мові) Пісня « When I Hear the Music» БЛОК «СЛОВА , ЯКІ МАЮТЬ КІЛЬКА ЗНАЧЕНЬ»
1) Вправа за підручником
Чи знаєте ви, що в природі зустрічаються сонечка з 3, 5, 7 крапочками. Чому?Коли народжується комашка, вона тихесенько сидить на листку, поки на її крильцях одна за одною з’являються крапочки. Якщо хтось чи щось змусять її поворухнутися і перейти на інше місце – крапочки більше не з’являються. В природі треба бути обережним.
2) Розвиток зв’язного мовлення
- Складемо речення про сонечко на небі за схемою:
1_____ _____ __ ____
(Сонечко сховалося за хмару)
- Запишемо це речення. (Коментує учень).
- Назвіть головні слова в реченні. Підкресліть.
Складемо речення про сонечко – комашку.
1__ ____ ____ _____
(На листку сидить сонечко)
- Назвіть головні слова в реченні.
- Чим цікаві ці два слова?(Пишуться однаково, звучать однаково, а значення мають різні)
ЗРОБИМО ВИСНОВОК:слова можуть мати кілька значень.
БЛОК «ОДИН – БАГАТО».
(Англійська мова) Іменник пропонує вам завдання: прослухайте загадки.
1 варіант – записуємо відгадки в значенні «один».
2 варіант –записує відгадки в значенні «багато».
*Сам не біжить, а іншим стояти не дозволяє (Мороз).
*Що росте догори коренем? (Бурулька).
*Скатертина біла увесь світ накрила.(Сніг).
- Прочитайте записані слова ( по варіантах).
- На які питання вони відповідають?
2)Проблемна ситуація.
У зимову веселу пору
Ми – кращі друзі дітвори.,
Вивозять діти нас на гору,
А ми веземо їх з гори.
-В якому значенні вжито це слово - один чи багато?
- Чи можна його змінити так, щоб утворилося слово в значенні один?
Біле, а не сніг,
Рідке, а не вода.
-В якому значенні вжито це слово?
Який висновок можна зробити?
(Є слова, які вживаються в значенні «один» і «багато». Є слова, які вживаються тільки в значенні «один» або в значенні «багато»).
3.Вчитель англ.мови: Пригадайте,як утворити множину іменників в англ.мови? (Закінчення –S- -ES-)
4.Гра «Веселий м’яч» (Вчитель кидає м’яч учню та називає іменник в однині. Учень повинен утворити множину)
БЛОК «ІМЕНА, ПРІЗВИЩА,ПО БАТЬКОВІ ЛЮДЕЙ».
1)Релаксаційна пауза.
- Як ви думаєте,що важче: сказати слово чи відчути його?
- Закрийте очі і спробуйте відчути, яке на дотик слово «людяність».Тепле,пухнасте, ласкаве,приємне)
- Що ви уявляєте, коли промовляєте його?
-У мене воно асоціюється з…(Звучить запис плачу новонародженої дитини)
Як маленьке немовля
У світ цей двері відчиня
То дарують йому слово –
Слово це – його …(ім’я)
2)Робота в парах
Гра «Шепотушки»
- Прошепочіть на вушко одне одному своє прізвище, ім’я, по батькові.
-А тепер запишіть в зошит.
Чи правильне моє твердження: імена, прізвища, по батькові є іменниками?Доведіть свою думку.
БЛОК «НАЗВИ МІСТ. СІЛ.ВУЛИЦЬ. РІЧОК».
1)Асоціативна аналогія.
Слово до слова – зложиться мова.
Ім’я до імені -….(народ).
- До якого народу ми з вами належимо? Чому?
2)Гра «Інтерв’ю» (на англійській мові).
-
Чи правильне моє твердження:назви міст, сіл, вулиць,річок є іменниками?
7. Підсумок уроку.
В результаті нашого дослідження з’явилась таблиця.
Це візитка іменника, який був сьогодні головним героєм нашого уроку. Отже, слова-назви предметів – це…
- Як ви думаєте, яких слів сьогодні було найбільше?Слів було багато, і, звичайно найбільше було слів щирих, розумних, і промовляли їх діти з чистим серцем та щедрою душею.
Хай завжди ваші серця, думки, а значить і слова будуть чистими, бо…із слова починається людина!
8. Вчитель англ.мови (ситуативні завдання)
- Уявіть собі,що це новий учень у вашому класі. Задайте йому різні питання,щоб познайомитись з ним. (What is your name? Where are you from? How old are you?)
-Уявіть собі,що цей учень ваш новий вчитель англ.мови. Дайте відповіді на її запитання (I am glad to see you. What is you name? What is your mothers name?)
9. Домашнє завдання. Підсумок уроку.

Автор: 

Бугакова Светлана Викторовна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі