Користувацький вхід

Останні публікації

Маленьким українцям про державні символи

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Відділ освіти Конотопської міської ради
Дошкільний навчальний заклад (ясла - садок) №11 «Вітерець»

МАЛЕНЬКИМ УКРАЇНЦЯМ
ПРО ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ

Методична розробка
інтегрованого підсумкового заняття
до колективного перегляду вчителями,
батьками на батьківських зборах
до місячника «Громадянського виховання»
вихователя старшої «А» логопедичної групи
Шершень Тетяни Вікторівни

Конотоп
2016

Тема: «Маленьким українцям про державні символи»
Мета: продовжувати знайомити дітей з поняттям «Наша Батьківщина», формувати знання про державні символи: прапор,герб, гімн; вчити дітей виготовляти аплікацію сердечка за допомогою кольорових паперових серветок ; закріпити вміння дітей робити звуковий аналіз слів односкладових , двоскладових, користуючись фішками; закріпити знання дітей про склад чисел 2,3,4; розвивати монологічне,розповідне мовлення,удосконалювати правильну артикуляцію звуків; логічне мислення, вміння з частин складати ціле; пам’ять,увагу, дрібну моторику пальців рук; виховувати громадянина своєї держави, любов до України,бажання спілкуватися рідною мовою, шанобливе ставлення до державних символів, повагу до українського народу,гордість за красу і велич нашої Батьківщини.

Словник: Батьківщина,Україна, держава, символи,прапор, герб, тризуб, гімн.

Попередня робота: знайомство з картою України,заучування напам’ять віршів, легенди, гімну України, пісні про Україну, фізкультхвилинки,виготовлення пазлів, карток для звукового аналізу слів, дидактичного матеріалу до гри «Будиночки», маленьких прапорців, медалей для дітей «Я люблю Україну», корон для дітей «Тризуб», «Соловейко», виготовлення зразка сердечка, паперових вишиванок, напису «Я люблю Україну», маленьких кульок з паперових серветок блакитного і жовтого кольорів.

Матеріал:

демонстраційний: мольберти – 2 шт., магнітна дошка, плакати державних символів України (прапор,герб, гімн),загадка , вірші про Україну, вірші про державні символи, легенда про тризуб, прапор, гімн, коронидля дітей «Тризуб», «Соловейко», прапор України (тканина), столи (для складання пазлів), пазли (прапор, герб),картки та фішки для звукового аналізу слів «герб», «прапор»,дидактичний матеріал до гри «Будиночки»(склад чисел 3, 4), зразок вихователя – сердечко у вигляді прапора України,паперові вишиванки, напис «Я люблю Україну» (все на магнітах),магнітофон, мелодія гімну,пісні про Україну, до фізкультхвилинки, музичний фон на протязі всього заняття.

роздавальний: дидактичний матеріал до гри «Будиночки» (склад чисел 2, 3, 4), маленькі прапорці, картки та фішки для звукового аналізу слів «герб», «прапор», медалі для дітей «Я люблю Україну», підноси, заготовки з білого картону сердечок у вигляді прапора України на магнітах, клей, пензлі, підставки для пензлів, серветки, клейонки, маленькі кульки з паперових серветок двох кольорів (блакитний і жовтий) в коробочках, українські костюми для дітей.

1

Хід заняття
1. Вихователь:Привітання гостей.
- « Діти, у нас сьогодні , ніби свято, і мам, і тат зібралося багато.
А ну ж на них всі подивіться і весело їм посміхніться!»
Діти разом: «Доброго вечора, друзям усім! Доброго вечора, гостям дорогим!
2. Вихователь: - Діти, у нашої країни , як і в людей є день народження. Вона народилася 24 серпня 1991 року. Діти, а що дитині дають при народженні? Правильно,
ім’я. А для чого ім’я? Щоб відрізняти одну людину від іншої. То яке ж ім’я нашої держави ви дізнаєтесь, коли уважно послухаєте і відгадаєте загадку:
1 дитина На Землі великій є одна країна: гарна, неповторна, красна,як калина.
І живуть тут люди добрі, працьовиті, і скажу до речі,ще й талановиті.
2 дитина Землю засівають і пісні співають, на бандурі грають і вірші складають.
Про ліси і гори , і про синє море, про людей і квіти, то скажіть же, діти,
Що це за країна? – Наша славна Україна!Молодці!
3. Вихователь: - Діти, Україна – це Батьківщина для всіх людей, які живуть на її території.Що ж таке Батьківщина? Батьківщина – це найкраще і найдорожче місце у світі. А якщо ми живемо на Україні ,то ми хто з вами ? (Українці.)
Давайте згадаємо, що сказали поети про нашу Україну (вірш М. Познанської «Про нашу Україну»)
3 дитина Ми дуже любим весь наш край і любим Україну .
Її лани і зелен гай, в саду рясну калину.

4 дитина Там соловейко навесні співає між гілками.
Та й ми співаємо пісні, змагається він з нами.
4. Вихователь: - Діти, давайте заспіваємо пісню про нашу славну Україну.

5. Вихователь:Коли ,діти, народжується держава ,то разом з нею народжується і державні символи. Символи – це умовні знаки, які відрізняють одну країну від іншої. Сьогодні ми і поговоримо про них. Наші діти знають гарну легенду і хочуть нам її розповісти і показати:
5 дитина Давно-давно жила колись жінка. І було в неї три сини. Росли вони
чесними, сміливими,дуже любили свою матусю. Підросли вони і
вирішили піти у світ.
6 дитина Вирушив у дорогу найстарший син. Мати на згадку про себе
подарувала йому золоту корону з трьома промінцями. Пішов він між
люди і назвали вони його – тризуб.
7 дитина Настала черга середнього сина. Йому мати подарувала в дорогу синьо -
жовту тканину. Своїми звитяжними ділами прославляв він матір. І
люди нарекли його – прапор.
8 дитина А там , де був найменший син, завжди лунала дзвінкоголоса пісня.
Адже мати своєму наймолодшому синові подарувала красивий
солов’їний голос. І одержав син за свій голос і величний спів – ім’я – гімн.

2
6.Вихователь: - Діти, сподобалась вам ця легенда? Тож давайте розглянемо прапор України. Прапор – це символ незалежної держави, він блакитно – жовтий. Кольори на прапорі читають згори донизу,а означають вони – синє небо і золоту ниву.

9 дитина Прапор – це державний символ, він є в кожної держави.
10 дитина Це для всіх – ознака сили, це для всіх ознака слави.
11 дитина Синьо-жовтий прапор маєм: синє – небо, жовте – жито.
12 дитина Прапор свій оберігаєм, він - святиня , знають діти.
13 дитина Прапор свій здіймаєм гордо, ми з ним дужі і єдині.
Ми навіки є народом українським в Україні.

7. Вихователь: - Діти, я пропоную вам пограти у дидактину гру «Прикрась будиночок прапорцем» (склад чисел 2,3,4) – робота дітей за столами і біля дошки.
8. Вихователь:- Діти,давайте розглянемо герб України. Герб – це символічний знак держави, міста чи роду . Як ще називають герб України? Так, тризуб. Він золотий на голубому тлі. Відображає триєдність життя:батько-мати-дитя, які символізують собою мудрість , силу, любов. А ще на тризубі можна прочитати слово ВОЛЯ.
14 дитина Тризуб – немов сім’я єдина, де тато, мама і дитина
Живуть у мирі і любові на Україні вольній, новій.
15 дитина Наш герб – тризуб, це воля, слава й сила.
Наш герб – тризуб, недоля нас косила.
16 дитина Та ми зросли, ми є, ми завжди будем,
Добро і пісню несемо ми людям.
9. Вихователь:Зараз побачимо,діти,як ви запам’ятали ,який на вигляд є прапор і герб. Тож ділимось на дві команди і складемо пазли цих державних символів. Після гри вихователь нагороджує дітей медалями «Я люблю свою Україну»
10.Вихователь:І ще один символ нашої країни – це гімн. Державний гімн України – це урочиста пісня, символ нашої єдності. Називається він «Ще не вмерла України іслава, і воля…». Слова гімну написав поет Павло Чубинський, а музику композитор Михайло Вербицький. Коли звучить державний гімн, треба обов’язково встати, покласти праву руку на серце, цим ми виявляємо особливу пошану до наших державних святинь. Тож давайте всі разом заспіваємо гімн.
11.Вихователь: А тепер я запрошую вас, діти , до столів, де ви зробите звуковий аналіз слів ПРАПОР і ГЕРБ за допомогою карток і фішок. А хто хоче це завдання виконати біля дошки?
12.Вихователь:Фізкультхвилинка.Відпочиньмо,дітвора, нам пограти вже пора.
Часу, дітлахи не гайте, гру веселу починайте.
Руки в боки, усміхнись! На сусіда подивись!
Наші ніжки –раз, два ,три,- на носок,на каблучок.
Ручку вліво, ручку вправо, затанцюймо гопачок.
Раз присіли, два присіли,гарний настрій,добре всім!
Покружляли, покрутили і за столики всі тихо сіли.

3

13. Вихователь: - Діти, на згадку про наше заняття , давайте зробимо аплікацію маленького сердечка, але не як завжди з кольорового паперу, а за допомогою кульок з паперових серветок блакитного і жовтого кольорів і через це сердечко ми покажемо свою любов до нашої Батьківщини. Коли ви зробите аплікацію маленького сердечка , у вигляді прапора України, ви прикрасите ось це велике серце, яке виготовила я , маленькими сердечками і прикріпите до дошки за допомогою магнітів. Вихователь показує зразок і розказує , як правильно виконати роботу. До аплікації можна залучити також батьків.

14.Підсумок заняття. Діти, про що ми сьогодні з вами говорили на занятті?
Як називаються наші державні символи?

Автор: 

Шершень Тетяна Вікторівна, вихователь дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №11 "Вітерець"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі