Користувацький вхід

Заняття з розвитку мовлення для дітей старшої групи Тема: «Україна – моя Батьківщина. Державні символи»

user warning: Can't find FULLTEXT index matching the column list query: SELECT r.nid, MATCH(r.body, r.title) AGAINST ('Заняття з розвитку мовлення для дітей старшої групи Тема: «Україна – моя Батьківщина. Державні символи» Заняття з розвитку мовлення для дітей старшої групи\r\nТема: «Україна – моя Батьківщина. Державні символи»\r\nМета: розширити знання дітей про свою державу, державні символи\r\n(прапор, герб, гімн); розвивати зв’язне мовлення, стежити за правильним\r\nпорядком слів у реченні, вчити зв’язно розповідати про державні символи\r\nсвоєї країни; удосконалювати вміння дітей відповідати на запитання;\r\nвправляти дітей у виразному читанні віршів напам’ять; активізувати знання\r\nдітей за темою, знання приказок та прислів’їв про Батьківщину; виховувати\r\nлюбов до рідної землі, почуття патріотизму, повагу до державних символів\r\nУкраїни. \r\nОбладнання: політична карта України; зображення Державного\r\nпрапора та Державного герба; зображення 5- 6 гербів різних країн; Прапор – пазл \r\nУкраїни \r\nХід заняття\r\nОрганізаційний момент.\r\nВихователь:\r\nВсі мерщій сідайте, діти,\r\nДомовляймось не шуміти,\r\nНа занятті не дрімати,\r\nРуки вчасно піднімати,\r\nІ щоб не було мороки,\r\nВсі готові до роботи.\r\nТож гаразд, часу не гаймо —\r\nЗаняття починаймо.\r\n- Діти, сьогодні ми поговоримо про найдорожче серцю кожної людини –\r\nБатьківщину. Ми постійно вживаємо слова «рідна земля», «рідний край». А\r\nяк зрозуміти ці слова? Чому вони для нас найдорожчі? Послухайте вірш,\r\nякий написав Петро Бондарчук:\r\n«Що ж таке Батьківщина?»:\r\n3\r\nПід віконцем калина,\r\nТиха казка бабусі,\r\nНіжна пісня матусі,\r\nДужі руки у тата,\r\nПід тополями хата,\r\nПід вербою криниця,\r\nВ чистім полі пшениця,\r\nСеред лугу лелека\r\nІ діброва далека,\r\nІ веселка над лісом,\r\nІ стрімкий обеліск…\r\n- Діти, хто може пояснити, що таке Батьківщина?Так, діти, Батьківщина – це наша рідна Україна, земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші бабусі і дідусі. Україна означає край, де живуть українці, український народ.\r\n- Діти, а чи знаєте ви вірші про Україну?\r\n1.\r\nУкраїно, рідний край:\r\nПоле, річка, синій гай.\r\nЛюбо стежкою іти,\r\nТут живемо я і ти!\r\n2.\r\nМоя Батьківщина – це злагода й мир,\r\nТа небо бездонне й чудове.\r\nЦе пісня чарівна, що лине до зір,\r\nЙ дитинство моє світанкове.\r\n3.\r\nМоя Батьківщина – ліси і поля.\r\nВід них в нас і радість, і сила.\r\nЦе та найсвятіша і рідна земля,\r\n4.\r\n Що кожного з нас народила.\r\nВихователь: Дуже гарні вірші.. Давайте сьогодні ми з вами запалимо свічечку, яка буде символом нашої любові до України. І у ваших сердечках нехай запалає\r\nмаленький «вогник» гордості за те, що ви - українці.(Вихователь запалює\r\nсвічку.) Я пропоную вам пронести цей вогник через усе своє життя. Будьте розумні,\r\nчесні, горді, любіть свою рідну Батьківщину. \r\nДидактична гра «Україна яка?»\r\nДіти називають прикметники, якими описують Україну. Наприклад: могутня,\r\nкрасива, калинова, квітуча, барвінкова, співуча, гарна, рідна, щедра, дружня,\r\nнезалежна, найкраща.\r\nВихователь: Молодці, діти. Гарні слова ви підібрали про нашу Батьківщину.\r\nУкраїна найрідніша і наймиліша країна.\r\nПодивіться на карту. Кожна кольорова пляма – це країна. У світі є багато\r\nкраїн, усі вони різні. Та для кожної людини найдорожча рідна Батьківщина.\r\nДіти, а це карта України. Подивіться: це позначене місто – столиця нашої\r\nдержави. Хто знає, як воно називається? А ще в Україні багато інших міст і\r\nсіл. Які міста або села ви знаєте?\r\nДидактична гра «Закінчи речення»\r\nКияни живуть у …\r\nХарків’яни живуть у …\r\nЛьвів’яни живуть у …\r\nПолтавчани живуть у …\r\nСумчани живуть у …\r\nВінничани живуть у …\r\nВихователь: У кожної країни є державні символи. Один із символів нашої\r\nдержави – це прапор. (Вихователь демонструє зображення українського\r\nпрапора.)\r\n- Скажіть, якого кольору наш прапор?\r\nПрапор – це ознака сили, він є в кожної держави,\r\nЦе для всіх ознака сили, це для всіх ознака слави.\r\n5\r\nСиньо – жовтий прапор маєм: синє небо, жовте – жито,\r\nПрапор свій оберігаєм, він святиня, ми це знаєм.\r\n- Що означає жовтий колір? \r\n- А що означає блакитний колір? \r\nДидактична гра «Склади прапор»\r\nДіти складають зображення прапора України ( пазл )\r\nВихователь: А ще символом нашої держави є герб або тризуб. Герб України\r\nзолотий на блакитному тлі. Він відображає триєдність життя: батько – мати –\r\nдитя, які символізують силу, мудрість, любов. Хто знає вірш про тризуб?\r\nТризуб – немов сім’я єдина,\r\nде тато, мама і дитина\r\nживуть у мирі і любові\r\nНа Україні вольній, новій.\r\n- Упізнайте наш герб серед гербів інших держав.\r\nРозвивальна вправа «Упізнай герб»\r\nДіти отримують зображення 6-7 гербів різних країн. Завдання – знайти серед\r\nних Державний герб України.\r\nВихователь: Який ще державний символ ви знаєте?(Гімн.) Гімн – символ\r\nдержавної єдності, це - урочиста, хвалебна пісня своїй Батьківщині, у якій\r\nнарод висловлює бажання бути вірним, незалежним, щасливим, жити в\r\nдостатку. Слова гімну написав поет Павло Чубинський, а музику композитор\r\nМихайло Вербицький. А як треба слухати гімн своєї країни? Давайте ми його\r\nпослухаємо.\r\n- Як називається народ, що живе в Україні? (Українці.)\r\n5\r\nІ бабуся, й братик милий\r\nНа Вкраїні всі вродились.\r\nВихователь: А ти хто, Владислав?\r\nЯ маленький українець,\r\nНе цураюсь роду!\r\nЗнаю мову, люблю пісню\r\nРідного народу.\r\nВиростатиму швиденько,\r\nЯк у дощ грибок.\r\nУкраїна- моя ненька,\r\nЯ- її синок!\r\nВихователь:\r\nТак, ви є діти- українці\r\nХлопці і дівчата.\r\nРідний край ваш- Україна,\r\nКрасна і багата!\r\nФізкультхвилинка\r\n- Кожен народ має свою мову. А яка наша рідна мова? (Українська мова)\r\nДидактична гра «Мова яка?»\r\n- Давайте пригадаємо як називають нашу мову?\r\n(Солов’їна, калинова, співуча, мелодійна, ніжна, лагідна, чиста, ласкава,\r\nчарівна)\r\n- Мову треба знати, любити, берегти.\r\nВихователь: Діти, наш народ – надзвичайно мудрий та творчий. Ним\r\nскладено багато прислів’їв, приказок, казок, легенд, чудових пісень.\r\nДидактична гра «Закінчи речення»\r\n- Давайте пригадаємо прислів’я про Україну,які ви знаєте. Я буду говорити\r\nпочаток прислів’я, а вам потрібно його закінчити.\r\nВсюди на світі добре…(а вдома найкраще.)\r\nУ рідному краю…(і сонце ясніше світить.)\r\nНаша слава… (Українська держава.)\r\nІнші країни шануй…( а свою не забувай.)\r\nЛюдина без Батьківщини …(як соловей без пісні.)\r\nБатьківщина – мати…( умій за неї постояти.)\r\nВихователь:\r\n- Які ви молодці! Гарно справились з завданням. Ви розумні і кмітливі. А\r\nзараз я пропоную пограти у гру «Виправ помилку».\r\n1.Наша Батьківщина – Білорусь.\r\n2. Герб, гімн та прапор – це народні символи.\r\n3. Українці розмовляють англійською мовою.\r\n4. Гімн потрібно слухати лежачи.\r\n5. Прапор має три кольори – червоний, жовтий, зелений.\r\n6. Столиця України – Львів.\r\nПідсумок заняття\r\nВихователь: У всіх людей одна святиня,\r\n Куди не глянь, де не спитай.\r\n Рідніша нам своя пустиня,\r\n Ніж зелений в чужині рай.\r\n Нема без кореня рослини,\r\n А нас людей, без Батьківщини.\r\n- Бачу, як горять веселими вогниками ваші оченята, як сяє усмішка на вустах.\r\nЯкі ви щасливі, діти! Яка гарна наша країна, як хочеться робити щось добре і\r\nпрекрасне для нас усіх. На згадку про наші щасливі хвилини пропоную\r\nпереглянути слайди «Україна – моя Батьківщина».\r\n- Чи сподобалось вам наше заняття?\r\n- Давайте пригадаєм, що ми робили на сьогоднішньому занятті?\r\n- Що нового дізнались?\r\n8\r\n- Назвіть державні символи України.\r\n\r\n') AS score FROM node_revisions r INNER JOIN node n ON r.nid = n.nid AND r.vid = n.vid WHERE n.status <> 0 AND r.nid <> 84225 AND n.type IN ('blog','book','forum','olimp','page','release','sites','story','0','0','0','0') GROUP BY n.nid HAVING score > 0 ORDER BY score DESC, r.vid DESC LIMIT 0, 5 in /var/www/metodportal/data/www/metodportal.com/sites/all/modules/similar/similar.module on line 263.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття з розвитку мовлення для дітей старшої групи
Тема: «Україна – моя Батьківщина. Державні символи»
Мета: розширити знання дітей про свою державу, державні символи
(прапор, герб, гімн); розвивати зв’язне мовлення, стежити за правильним
порядком слів у реченні, вчити зв’язно розповідати про державні символи
своєї країни; удосконалювати вміння дітей відповідати на запитання;
вправляти дітей у виразному читанні віршів напам’ять; активізувати знання
дітей за темою, знання приказок та прислів’їв про Батьківщину; виховувати
любов до рідної землі, почуття патріотизму, повагу до державних символів
України.
Обладнання: політична карта України; зображення Державного
прапора та Державного герба; зображення 5- 6 гербів різних країн; Прапор – пазл
України
Хід заняття
Організаційний момент.
Вихователь:
Всі мерщій сідайте, діти,
Домовляймось не шуміти,
На занятті не дрімати,
Руки вчасно піднімати,
І щоб не було мороки,
Всі готові до роботи.
Тож гаразд, часу не гаймо —
Заняття починаймо.
- Діти, сьогодні ми поговоримо про найдорожче серцю кожної людини –
Батьківщину. Ми постійно вживаємо слова «рідна земля», «рідний край». А
як зрозуміти ці слова? Чому вони для нас найдорожчі? Послухайте вірш,
який написав Петро Бондарчук:
«Що ж таке Батьківщина?»:
3
Під віконцем калина,
Тиха казка бабусі,
Ніжна пісня матусі,
Дужі руки у тата,
Під тополями хата,
Під вербою криниця,
В чистім полі пшениця,
Серед лугу лелека
І діброва далека,
І веселка над лісом,
І стрімкий обеліск…
- Діти, хто може пояснити, що таке Батьківщина?Так, діти, Батьківщина – це наша рідна Україна, земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші бабусі і дідусі. Україна означає край, де живуть українці, український народ.
- Діти, а чи знаєте ви вірші про Україну?
1.
Україно, рідний край:
Поле, річка, синій гай.
Любо стежкою іти,
Тут живемо я і ти!
2.
Моя Батьківщина – це злагода й мир,
Та небо бездонне й чудове.
Це пісня чарівна, що лине до зір,
Й дитинство моє світанкове.
3.
Моя Батьківщина – ліси і поля.
Від них в нас і радість, і сила.
Це та найсвятіша і рідна земля,
4.
Що кожного з нас народила.
Вихователь: Дуже гарні вірші.. Давайте сьогодні ми з вами запалимо свічечку, яка буде символом нашої любові до України. І у ваших сердечках нехай запалає
маленький «вогник» гордості за те, що ви - українці.(Вихователь запалює
свічку.) Я пропоную вам пронести цей вогник через усе своє життя. Будьте розумні,
чесні, горді, любіть свою рідну Батьківщину.
Дидактична гра «Україна яка?»
Діти називають прикметники, якими описують Україну. Наприклад: могутня,
красива, калинова, квітуча, барвінкова, співуча, гарна, рідна, щедра, дружня,
незалежна, найкраща.
Вихователь: Молодці, діти. Гарні слова ви підібрали про нашу Батьківщину.
Україна найрідніша і наймиліша країна.
Подивіться на карту. Кожна кольорова пляма – це країна. У світі є багато
країн, усі вони різні. Та для кожної людини найдорожча рідна Батьківщина.
Діти, а це карта України. Подивіться: це позначене місто – столиця нашої
держави. Хто знає, як воно називається? А ще в Україні багато інших міст і
сіл. Які міста або села ви знаєте?
Дидактична гра «Закінчи речення»
Кияни живуть у …
Харків’яни живуть у …
Львів’яни живуть у …
Полтавчани живуть у …
Сумчани живуть у …
Вінничани живуть у …
Вихователь: У кожної країни є державні символи. Один із символів нашої
держави – це прапор. (Вихователь демонструє зображення українського
прапора.)
- Скажіть, якого кольору наш прапор?
Прапор – це ознака сили, він є в кожної держави,
Це для всіх ознака сили, це для всіх ознака слави.
5
Синьо – жовтий прапор маєм: синє небо, жовте – жито,
Прапор свій оберігаєм, він святиня, ми це знаєм.
- Що означає жовтий колір?
- А що означає блакитний колір?
Дидактична гра «Склади прапор»
Діти складають зображення прапора України ( пазл )
Вихователь: А ще символом нашої держави є герб або тризуб. Герб України
золотий на блакитному тлі. Він відображає триєдність життя: батько – мати –
дитя, які символізують силу, мудрість, любов. Хто знає вірш про тризуб?
Тризуб – немов сім’я єдина,
де тато, мама і дитина
живуть у мирі і любові
На Україні вольній, новій.
- Упізнайте наш герб серед гербів інших держав.
Розвивальна вправа «Упізнай герб»
Діти отримують зображення 6-7 гербів різних країн. Завдання – знайти серед
них Державний герб України.
Вихователь: Який ще державний символ ви знаєте?(Гімн.) Гімн – символ
державної єдності, це - урочиста, хвалебна пісня своїй Батьківщині, у якій
народ висловлює бажання бути вірним, незалежним, щасливим, жити в
достатку. Слова гімну написав поет Павло Чубинський, а музику композитор
Михайло Вербицький. А як треба слухати гімн своєї країни? Давайте ми його
послухаємо.
- Як називається народ, що живе в Україні? (Українці.)
5
І бабуся, й братик милий
На Вкраїні всі вродились.
Вихователь: А ти хто, Владислав?
Я маленький українець,
Не цураюсь роду!
Знаю мову, люблю пісню
Рідного народу.
Виростатиму швиденько,
Як у дощ грибок.
Україна- моя ненька,
Я- її синок!
Вихователь:
Так, ви є діти- українці
Хлопці і дівчата.
Рідний край ваш- Україна,
Красна і багата!
Фізкультхвилинка
- Кожен народ має свою мову. А яка наша рідна мова? (Українська мова)
Дидактична гра «Мова яка?»
- Давайте пригадаємо як називають нашу мову?
(Солов’їна, калинова, співуча, мелодійна, ніжна, лагідна, чиста, ласкава,
чарівна)
- Мову треба знати, любити, берегти.
Вихователь: Діти, наш народ – надзвичайно мудрий та творчий. Ним
складено багато прислів’їв, приказок, казок, легенд, чудових пісень.
Дидактична гра «Закінчи речення»
- Давайте пригадаємо прислів’я про Україну,які ви знаєте. Я буду говорити
початок прислів’я, а вам потрібно його закінчити.
Всюди на світі добре…(а вдома найкраще.)
У рідному краю…(і сонце ясніше світить.)
Наша слава… (Українська держава.)
Інші країни шануй…( а свою не забувай.)
Людина без Батьківщини …(як соловей без пісні.)
Батьківщина – мати…( умій за неї постояти.)
Вихователь:
- Які ви молодці! Гарно справились з завданням. Ви розумні і кмітливі. А
зараз я пропоную пограти у гру «Виправ помилку».
1.Наша Батьківщина – Білорусь.
2. Герб, гімн та прапор – це народні символи.
3. Українці розмовляють англійською мовою.
4. Гімн потрібно слухати лежачи.
5. Прапор має три кольори – червоний, жовтий, зелений.
6. Столиця України – Львів.
Підсумок заняття
Вихователь: У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай.
Рідніша нам своя пустиня,
Ніж зелений в чужині рай.
Нема без кореня рослини,
А нас людей, без Батьківщини.
- Бачу, як горять веселими вогниками ваші оченята, як сяє усмішка на вустах.
Які ви щасливі, діти! Яка гарна наша країна, як хочеться робити щось добре і
прекрасне для нас усіх. На згадку про наші щасливі хвилини пропоную
переглянути слайди «Україна – моя Батьківщина».
- Чи сподобалось вам наше заняття?
- Давайте пригадаєм, що ми робили на сьогоднішньому занятті?
- Що нового дізнались?
8
- Назвіть державні символи України.

Автор: 

Заставнюк Н. В.
вихователь ЗДО № 5 « Золота рибка »
м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі