Користувацький вхід

Заняття з соціально-морального розвитку «Квітка доброти» для дітей середнього дошкільного віку

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття з соціально- морального розвитку «Квітка доброти» для дітей середнього дошкільного віку

Програмовий зміст: Формувати в дітей уявлення про толерантність як уміння робити хороші, добрі вчинки. Систематизувати уявлення дітей про добро, добрі вчинки, поповнювати словниковий запас дітей словами ввічливості; вчити правильно доповнювати речення. Удосконалювати комунікативні навички (вміння висловлювати свою думку, проявляти доброзичливість). Розвивати зв’язне мовлення та логічне мислення; формувати соціальні навички. Виховувати в дітях дружні взаємини, вміння і бажання прийти на допомогу дорослим і одноліткам.
Обладнання і матеріали: ілюстрації етичного змісту, кубики, м’яч, комп’ютер, мультимедїйний проектор, екран до пректора.
Хід заняття
Вихователь. Діти, сьогодні до нас завітали гості. Давайте гарно привітаємося до них і один до одного.
Ми візьмемося за руки
Веселіше стане нам
Бо у групі всі ми друзі
Усмішки даруєм вам.
Треба разом привітатись!
Добрий день!
Дружно, голосно сказати
Добрий день!
Вправо, вліво поверніться
Своїм друзям посміхніться
Добрий день!
Дружно всі, не відставайте
Добрий день
Вихователь: Ви любите казки? А хто вам їх читає вдома? Тож давайте завітаємо у гості до країни казок, а у тій країні є королівство – Феї Добра. Ну що ж, а тепер почнемо нашу подорож у дивний світ Королівства казки. Ви згідні? Отож слухайте.

Далеко-далеко, за глибокими морями, за густими-прегустими лісами, за високими горами розкинулось королівство Феї Добра, її так і звали – Фея Добринка. Вона вчить творити добро і бореться зі злом.
Фея Добринка запрошує до себе в гості. Але щоб дійти туди, треба виконати її завдання, адже у країну Добра можуть потрапити тільки добрі, чесні та чуйні люди. Фея прислала нам пелюстки квітки із завданнями. Якщо ми виконаємо її завдання і складемо квітку доброти, то зможемо стати її жителями.
- Ну що ж, ви згідні відправитись в чарівну подорож? (Так)
Гра з мячем «Яку людину можна назвати доброю, твої добрі вчинки?»
(Яка не ображає інших, допомагає, поділиться, зрозуміє, яка може захистити, втішити, заспокоїти, яка не залишить товариша в біді і т.д.)
Вихователь: Так, добра людина випромінює тепло і світло, своїми добрими вчинками вона розраджує, заспокоює, ніби притягує до себе. Таку людину цінують і шанують, вона ввічлива і тактовна, з нею приємно спілкуватися.
Вихователь: А ось і перша пелюстка із завданням
Д/Г «хороші та погані вчинки» ( з фішками)
Вихователь пропонує дітям по черзі взяти картинку, оцінити вчинок, зображений на малюнку, та описати його. На картинки із зо¬браженням гарних вчинків діти кладуть зелені кружечки, а з поганими — червоні, та пояснюють свій вибір
Вихователь: А ось і наступна пелюстка із завданням
Д/Г «Зроби добру справу» (міні-розповідь)
Вихователь: бачите, як тут багато різних предметів: зернятка, зламана іграшка, порвана книга, брудна чашка, бабуся із важкими сумками, неприбране ліжко. З допомогою цих речей можна зробити добрий вчинок. Який?
Відповіді дітей: зернятками нагодувати птахів, іграшку відремонтувати, книгу підклеїти, брудну чашку вимити, бабусі допомогти віднести важкі сумки, ліжко прибрати.
Вихователь: молодці! І з цим завданням упоралися і ще одна пелюстка з’явилася на квітці. Тепер ми з вами дійшли до лісу. І знову нове завдання
Д\г «Чарівні галявинки» ( закріплення правил поведінки у природі) – Не всі знають, як поводити себе у лісі. Ось ми потрапили на дві галявинки, давайте подумаємо, як себе потрібно вести на них.
Вихователь: із цим завданням ви також справились, а зараз подивіться перед нами річка, а за нею – Долина казок. Як нам туди потрапити?
Відповіді дітей – побудувати місток із кубиків.
Вихователь: ось беріть будь-ласка кубики і будуйте міст, але при цьому ви повинні назвати по одному ввічливому слові.
Діти беруть кубики і викладають із них дві паралельні доріжки через ігрову кімнату, називаючи ввічливі слова.
Фізкультхвилинка «Через місточок»
Діти шикуються в колону парами йдуть між викладеними з кубиків доріжками (уявний місток), пересуваючись заданим способом –зображують рух різноманітних персонажів, на яких вони «перетворюються» під час гри.

Там, де бистра річка протікає в лузі,
Міст побудували наші друзі-дітки
І тепер місточком малюки тупочуть,
Враз перетворившись, в кого самі хочуть.
Ось місточком скачуть сірі зайченята,
Ось ступають тихо друзі-кошенята.
Ось на ведмежаток всі перетворились,
Ось, козенята, дітки вскач пустились...
А тепер малята –дружні всі солдати,
Разом марширують, весело крокують
Вихователь: нарешті ми дістались країни казок
(На екрані - герої казок)
Вихователь: А ось і герої різних казок. Але чомусь вони сумні. Можливо їх хтось скривдив? Давайте їм допоможемо.
Гра « У світі казок»
- Діти, назвіть казки, в яких герої вчинили добрі вчинки.
- «Троє поросят» (Наф-наф допоміг урятуватися своїм братам від вовка)
- «Ріпка» (всі допомогли дідусеві вирвати ріпку)
- «Червона шапочка» (лісоруби врятували бабусю і дівчинку від вовка)
- «Солом’яний бичок» (дід та баба не з’їли звірів, яких упіймав бичок, а відпустили їх)
- «Білосніжка і сім гномів» ( лісник не вбив Білосніжку за наказом королеви, а залишив її у лісі; гноми не вигнали Білосніжку зі свої домівки, а залишили її жити у себе, як сестру).
Вихователь: Ми виконали всі завдання. Багато добрих справ зробили і розповіли про них. Ми наблизилися до королівства Феї Добринки, склали квітку добра.( На екрані з’являються ворота у королівство і квітка доброти).
На закінчення нашої подорожі давайте пригадаємо прислів’я про добро:

- Не роби іншим того, чого собі не бажаєш.
- Зла людина зліша за вовка.
- У лиху годину пізнаєш вірну людину.
- Хто людям добра бажає, той і собі має.
Вихователь: Діти Фея добра дякує вам за те ,що ви впоралися із усіма її завданнями – ви є дійсно добрі, чуйні, чесні дітки. А зараз давайте пригадаємо, чим ми займалися впродовж нашої подорожі.
Відповіді дітей.
Вихователь: Молодці, а тепер давайте попрощаємся із гостями нам час повертатись до дитячого садочку.

Автор: 

Паламарчук Наталія Петрівна
вихователь
комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №31 комбінованого типу» Криворізької міської ради

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі