Користувацький вхід

Урок мистецтва у 9 класі "Модерн: декоративна вишуканість образів".

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

План-конспект уроку мистецтва у 9 класі №8
Тема І: Стилі та напрями мистецтва
Тема уроку: Модерн: декоративна вишуканість образів.
Мета: узагальнити набуті знання про напрямок в мистецтві модернізм,
збагатити візуальний досвід творами графіків модерністів та декоративно-прикладного мистецтва; прищепити любов до творів мистецтва; розвивати естетичний смак, навички художньо – творчого мислення учнів.
Тип уроку: поглиблення теми
Обладнання: дошка, підручник, зошити, відео матеріал.
Хід уроку.

I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
• Назвіть вам відомі течії модернізму.
• Перелічіть художників модерністів та їх роботи.
• Яка з течій модернізму близька вам по духу? Чому?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Графіка Модернізму:
1. Альфо́нс Ма́рія Му́ха (чеськ. Alfons Maria Mucha; 24 липня 1860, Іванчице, Моравія, Австро-Угорщина — 14 липня 1939, Прага, Протекторат Богемії та Моравії) — чеський художник, ілюстратор, ювелірний дизайнер і плакатист, один з найвідоміших представників стилю «Арт Нуво». На картинах Мухи часто зображені молоді елегантні жінки часто оточені квітами та з декоративними німбами. Роботи з серії двадцяти картин під назвою «Слов'янська епопея» виконані у реалістичному монументальому стилі і зображують епізоди з історії чехів та слов'ян.
Перший успіх до нього прийшов у 1894 році, коли Муха виконав літографію афіші Сари Бернар і Театру Ренесанс. Із ним був підписаний контракт на шість років. У цей ж період Муха оформляє спектаклі та працює над створенням костюмів. За його ескізами створювалися не тільки сукні, але й сценічні ювелірні прикраси. З цієї пори він увійшов у число провідних художників французької реклами; його композиції друкувалися в журналах або у вигляді плакатів - із незмінною фігурою або головою млосної пані, зануреної в орнаментально-строкатий світ розкоші.
У тому ж стилі Мухи створювалися і барвисті графічні серії (Пори року, 1896; Квіти, 1897; Місяці, 1899; Зірки, 1902; всі роботи - акварель, туш, перо), які досі тиражуються у вигляді арт-постерів. Окрім графічних та живописних робіт, малюнків, скульптур і ювелірних виробів Альфонс Муха створює також архітектурні проекти. Одним з яких є проект дизайну та декоративних прикрас павільйону Боснії і Герцеговини на Всесвітній виставці в Парижі у 1900 році.
У центрі своїх плакатів Муха розміщав ідеалізований образ жінки: плавність ліній, близькість до природних форм, відмова від загострених кутів - ці характерні прикмети Арт Нуво залишали незабутнє враження у свідомості глядачів.
2. Франц фон Штук (нім. Franz von Stuck) (23 лютого 1863, Теттенвайс — 30 серпня 1928, Мюнхен) — німецький художник, скульптор символіст і експресіоніст. Син сільського мельника Франц Штук навчався у Королівській школі мистецтв і ремесел Мюнхену, Мюнхенській академії мистецтв. Розпочинав ілюстратором, карикатуристом гумористичного тижневика «Fliegende Blätter»[1] і лише з 1889 зайнявся живописом. Перший успіх принесло полотно «Охоронець раю». Разом з Вільгельмом Трюбнером був одним із засновників Мюнхенського сецесіону (1892)[2].
З 1895 працює професором Академії мистецтв. У нього навчались Василь Кандінський, Пауль Клее, Йозеф Генгге, Георг Карс, Пауль Штолльрайтер, Генріх Штріффлер. Разом з Францем фон Ленбахом (особистий портретист Отто фон Бісмарка), директором Академії Фрідріхом Августом фон Каульбахом належав до провідних митців мюнхенської школи межі ХІХ-ХХ ст.
Під впливом швейцарського художника Арнольда Бекліна почав писати фантазійні алегорично-символічні твори. Через еротизм композицій, оголені тіла його твори часто зустрічались з несприйняттям пуританської публіки, що звинувачувала його у прапаганді розпусти. У нагороду за діяльність отримав 1906 персональне шляхетство, орден За Громадянські заслуги Баварської корони[3]. Один з співорганізаторів Німецького моністичного союзу (1906)
3. Коломан Мозер (нім. Koloman Moser — Kolo Moser)) (30 березня 1868 — 18 жовтня 1918) — австрійський художник, графік, проектант декоративно-ужиткових виробів — біжутерії, меблів, рисунків тканин тощо. За ескізами Коло Мозера виготовляли сервізи «Bakalowits»[8], меблі серії Der reiche Fischzug, лампи «Wiener Werkstätte», вітражі для будівель Wiener Secession «Мистецтво» (знищене 1945),18 вівтарів костелу Ам Штайнгоф, словенського «Народного дому» в Трієсті (спалений 1920), майолікові декорації будинків у Відні, декорації для драм, опер, австрійські поштові марки для Боснія і Герцеговина (1906, 1912), перші поштові марки Ліхтенштейну (1912/18), ювілейна марка до 75-річчя Франца Йосифа I 1905), австро-угорські поштові марки (1915), макет 100-кронової банкноти (1910), книжкові ілюстрації, плакати, живопис.
4. Обрі Вінсент Бердслі (англ. Aubrey Vincent Beardsley) (21 серпня 1872, Брайтон, графство Сассекс, Сполучене Королівство — 16 березня 1898, Мантон, Франція) — британський художник, графік, ілюстратор, поет, представник стилю модерн.
Декоративно-прикладне мистецтво:
1.Еміль Галле. 4 травня, 1846 — 23 вересня, 1904)— уславлений французький технолог і майстер по склу, мебляр, підприємець, ботанік 19 ст.
2.Луїс Комфорт Тіффані (англ. Louis Comfort Tiffany 18 лютого 1848, Нью-Йорк - 17 січня 1933 Нью-Йорк) - американський художник і дизайнер, представник модерну. Міжнародне визнання Тіффані принесли його вишукані вироби зі скла: вітражі, абажури, біжутерія. Твори Луїса Комфорту Тіффані прикрашають храми і приватні будинки. Найбільша в світі колекція його ювелірних і скляних виробів знаходиться в музеї «Метрополітен» у Нью-Йорку. Винайдений ним спосіб з'єднання невеликих шматочків скла за допомогою мідної фольги, а також нові види створених ним стекол, зробили революцію в художньому склоробстві. А техніка Тіффані стала найпоширенішою в усьому світі для створення вітражів, лампових абажурів і інших творів декоративно-прикладного мистецтва з кольорового скла.
3. Луї-Жан-Сильвестр Мажорель, відомий як Луї Мажорель (фр. Louis Majorelle, 26 вересня 1859 - 15 грудень 1926) - французький декоратор і меблевий дизайнер, який виробляв свої проекти, у французькій традиції. Він був одним з видатних дизайнерів меблів в стилі модерн.
ІV. Узагальнення:
1. Позначте правильні відповіді.
Термін «модернізм» (від фр. модерн) означає …
А) гарний Б) новий В)сучасний
2. Підкресліть зайве твердження.
У ХХ ст. в суспільстві поширюється «масова культура», синоніми якої: «поп-культура», «індустрія розваг», «елітарна культура», «комерційна культура» тощо.
3. Назвіть автора картини «Чорний квадрат», написаної у стилі супрематизм:
А) К. Малевич Б) С.Далі В)Д.Джонс
4. Позначте правильні відповіді.
Якщо говорити про музику періоду імпресіонізму то перш за все слід відзначити …
А) К.Дебюссі Б) М.Равеля В) Е. Саті
Вставте пропущене слово.

5 Люди які мають спеціальну фахову підготовку творять ……. культуру.
А) народну Б) соціальну В)професійну
6. Підкресліть зайве визначення.
Народна культура створюється на основі міфів, легенд, казок, переказів, пісень, професійних робіт митців, танців, архітектури, живопису.
7. Генетичною пам'яттю народу називають…
А) субкультуру Б) народну культуру В)професійну культуру
8. Культура, яка утворилась у результаті процесу урбанізації та індустріалізації, відрив від традиційної народної культури
А) масова Б) домінуюча В)елітарна
9. . Встановіть відповідність.

Абстракціонізм

Абсурдизм

Авангардизм

10. Перелічіть архітекторів модерністів.
11.Назвіть відомих вам живописців імпрессіоністів.
12.Перелічте митців, які створювали декоративно-прикладне мистецтво в стилі модернізму.
V. Домашнє завдання: Творчість графіків: Декоративно-прикладне мистецтво, модерн, мозаїка, майоліка, консоль, літографія, кутюр’є.
VI. Оцінювання учнів.

Автор: 

Щеднова Н.В., заступник директора з НВР, вчитель музики, мистецтва, художньої культури

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі