Користувацький вхід

Останні публікації

Майстерня творця. Писанка – це свято у барвах, це музика у візерунках (урок трудового навчання для 7 класу)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Майстерня творця. Писанка – це свято у барвах, це музика у візерунках.
Мета:
навчальна: - дослідити етнографічний матеріал про писанкарство; ознайомити з видами та технікою виконання писанки; з символікою та обрядовостью; навчити виготовляти писанку технікою травлення; пробуджувати пізнавальні інтереси до вивчення традиційних художніх промислів України;
розвиваюча: - сформувати навички самостійного пошуку інформації та роботи з додатковими джерелами; сприяти розвитку творчих здібностей ; розвитку вміння працювати в группі;
виховна: - виховувати естетичний смак; виховувати інтерес та повагу до народних традицій; зацікавити до вивчення духовної спадщини українського народу.
Наочність та обладнання: комп’ютер, проектор, презентації, інструкційні карти, виставка писанок, фотографії писанок.
Тип уроку: комбінований
Міжпредметні зв’язки: історія, народознавство, образотворче мистецтво.
Хід уроку:
І. Організаційна частина
1. Привітання.
2. Перевірка готовності до уроку.
ІІ. Вступна бесіда. Повідомлення теми уроку.
Писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний
скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом.
О.Довженко.

Писанка – одна зі стародавніх форм українського народного розпису, у
якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру.

Писанка – це символ весни, сонця, повернення природи до життя.

Тож сьогодні ми з вами станемо творцями прекрасного. Сьогодні ми з вами будемо виготовляти писанку за допомоги техніки травлення. І крім цього ми здійсним віртуальну подорож у минуле і сьогодення писанкарства.

Перед тим як розпочати роботу я хочу, щоб ви згадали правила безпеки, яких слід дотримуватись на уроках писанкарства.
Правила Т.Б.
1. На заняттях писанкарства повинна панувати спокійна, доброзичлива атмосфера, обов'язково треба дотримуватись дисципліни.
2. Треба бути уважними і зосередженими не відволікати одне одного.
3. Необхідно обережно працювати з гарячим воском, щоб не обпіктися.
4. Важливо стежити за тим, щоб свічка не впала - це може спричинити пожежу.
5. Обов’язково вдягнути фартух і хусточку, підібрати волосся.
Практична робота:
А зараз давайте приступимо до роботи.(Вчитель демонструє слайди та дає пояснення)
Виготовлення писанки шляхом травлення:
Інструменти та матеріали: яйце з темною шкарлупою,олівець, присачок, свічка, розчин оцту, бавовняна серветка.
Послідовність роботи:
1.Розмічання яйця за допомогою олівця.
2. На розмічене яйце гарячим воском наносять малюнок.
3. Яйце опускають в банку з 9% оцтом і протруюють 15 - 20 хв.
4. Зняти віск з поверхні яйця звичайним способом.( за допомоги свічки та ганчірки)

У вас на партах є інструкційні карти, якими ви можете користуватись, картки з різними візерунками та символами писанкового розпису. Але пам’ятайте, що треба не копіювати, а за допомогою карток і зразків писанок створити власну композицію. Е запитання?
Можете приступати до роботи.
А оцінювати ваші роботи будуть експерти з писанкарства: учениці 10 класу Самойленко Анастасія та Коновалова Оля. Роботи цих дівчат були відмічені на виставці декоративно- прикладного мистецтва у Дніпропетровську на конкурсі «На кращого юного майстра народних ремесел» у номінації «Писанкарство».
Представлення презентацій учнів:
А ми з вами тим часом вирушаємо у подорож у чудовий світ писанкарства.
*Отже, перша зупинка «Історія писанки»
І ми надаємо слово нашим історикам.
Учні демонструють свої презентації.

*Наступна зупинка «Магічний оберіг»
Ми надаємо слово нашим етнографам.
Презентації учнів.
*А наша наступна зупинка «Технологічна»
Надаємо слово нашим технологам.
Учні демонструють свої презентації.

*Ми підішли до зупинки під назвою «Музейна».
Надаємо слово нашим знавцям музейної справи.
Учні демонструють свої презентації.

* Остання зупинка нашого сьогоднішнього уроку «Моя писанкова фантазія» і закінчімо ми нашу подорож виставкою ваших сьогоднішніх робіт. Ваша робота доходить останнього етапу. Знімайте віск і якщо закінчили роботу, будь ласка виставляйте свою писанку на виставку.

Підсумок уроку:
Молодці, дівчата! Гарно справились із завданням.
Давайте пригадаємо:
- що таке писанка?
- які є техніки виконання писанок?
- яку техніку виконання писанок ми використовували сьогодні на уроці?
(Учитель із експертами організовує виставку учнівських робіт, проводить їх короткий аналіз)
Оцінювання робіт.
Домашнє завдання: підготувати біле видуте яйце і все необхідне для виготовлення писанки.

Автор: 

Степаненко Олена Володимирівна
вчитель трудового навчання, основ здоров’я
комунального закладу «Загальноосвітній ліцей м. Покров Дніпропетровської області»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі