Користувацький вхід

Конспект інтегрованого заняття з аплікації «Виросла ріпка» (техніка торцювання) у старшій групі ДНЗ

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Конспект заняття по аплікації «Виросла ріпка» (техніка торцювання) у старшій групі
Мета :
Формувати знання про новий вид об’ємної аплікації(торцева аплікація). Навчити скручувати смужки паперу в «згортки» форми парасольки, та щільно наклеювати на форму одну коло одної , створюючи потрібний образ (ріпку). Закріпити практичні навички користування ножицями , пензликом та клеєм. Удосконалювати прийоми роботи з папером (згинання навпіл,розрізання паперу на квадратики однакового розміру, приклеювання згортків паперу для створення образу ріпки ;сприяти розвитку уяви, уваги,художнього мислення, вдосконалювати конструктивні здібності,моторику дрібних м’язів пальців рук; виховувати акуратність у роботі, бажання створювати красиву, оригінальну аплікацію, самоствердження, самостійність, любов до ручної праці, уміння працювати колективно та індивідуально.
Закріпити і розширити знання дітей про добре знайому казку «Ріпка».Розширити словник дітей прслівями про ріпку, створити у дітей радісний, емоційний настрій.
формувати художньо-мовленнєві виконавчі здібності;
- розвивати інтерес і любов до казок; розвивати мовлення дітей у процесі бесіди, та ігор, уміння вживати в мовленні поширені речення; розвивати уяву, пам'ять, увагу;
Вчити дітей перевтілюватися у казкових персонажів, та емоційно виразно промовляти діалог.
Попередня робота: Читання української народної казки «Ріпка», бесіда з її змістом. Розгляд овочів, знайомство з ріпою, обстеження (форма, колір). Дидактичні ігри «Чарівний мішечок», «Розклади по порядку» (ілюстрації за казкою).
Матеріали для роботи:
Демонстраційний: Лепбук, овоч ріпка, поробка ріпки, казкові персонажі.
Роздатковий:контурний малюнок ріпки; гофрований папір жовтого і зеленого кольору для аплікації; клей,пензлики, , розетки для клею; клейонки, серветки . Ілюстрації до української народної казки «Ріпка».
Хід заняття.
1. Організаційний момент.
Добрий ранок, діти любі!
Чи усе гаразд в нас в групі?
Ви довкола озирніться,
Один одному всміхніться,
Щоб ніхто не сумував,
З усіма радів і грав!

- Рада всіх я вас вітати
І заняття розпочати
- Настрій – супер,
Діти – клас,
До роботи – все гаразд

Підніміть-но оченята
І погляньте навкруги:
До нас гості завітали!
Привітаємо ми їх.
А тепер подивіться усі на мене. Хочете пограти у цікаву гру?
«Додай слово»
Діти ходили, діти гуляли,
Дружно у парку казку... (шукали).
Може, під кущиком, чи під місточком,
Може, накрилась кленовим. (листочком),
Діти гасали, бешкетували.
Що ви? Це казку вони. (наздогнали).
Казко, постій, гей, відізвися!
Та не жартуй з нас, у групу (повернися)!
Казка із сонечком в небо злетіла,
Ні, нашу казку кізонька. (з’їла).
Та, слава Богу, казка знайшлася.
Будем старатись, щоб гарна. (вдалася)!

Заплющте дітки оченята: раз, два, три — казочко, до нас прийди!
Ой до нас завітала чарівна казочка з сюрпризом, а щоб дізнатись що за казочка нам потрібно відгадати загадки.

На городі виростала
Сили набирала
Непомітно, дуже швидко
Великою стала
Став тут дід усіх гукати
Та красуню витягяти
А цю казку діти
Ви встигли відгадати

вихователь:
- Звичайно, ви правильно відгадали. Ця казка називається «Ріпка».
Скажіть будь ласка ріпка це овоч чи фрукт? Де вона росте?
До якої природи належить ріпка, до живої, чи не живої?
Що потрібно ріпці для того щоб вона виросла велика?
Гра «Посади овочі на городі».
Давайте згадаємо героїв казки. Хто перший прийшов по ріпку?
Кого покликав дід? А баба? А внучка? А Жучка? А кішка?

Діти Ріпа - одна з найбільш давніх культурних рослин.

Ріпу словяни вдавнину вважали своїм другим хлібом.

Крім того, вирощування ріпи на власному городі – давня традиція українського народу.

Цей слов'янський "казковий" коренеплід, що колись був найголовнішим на Україні овочем, зараз користується більшою любов'ю в усьому іншому світі, ніж у нас.

крім традиційної для нас жовтої ріпи зустрічаються сорти з білою, зеленою, рожевою і фіолетовою шкіркою і білою або жовтою м'якоттю (чим жовтіша м'якоть, тим більше вітамінів)
З ріпи можна приготувати безліч страв, вона поєднується з мясом, рибою, овочами, її готують навіть з фруктами – яблуками.
Ріпу вживають у сирому, пареному, вареному, тушкованому вигляді.
Ріпа — джерело вітамінів. Вона багата на вітамін А,С,РР,В
Приказки про ріпу
Без турботи і ріпу не виростиш.
Ріпа - м'ясо, ріж та їж.
Хороша (дівка), як мита ріпка.
Горох та ріпа - хто не йде, всякий урве
Їж хоч ріпу замість жита, а чужого не бери.

- Молодці, ви багато чого дізналися про ріпу, а на згадку про нас виготовимо ріпку своїми руками.
Подивіться, яку ріпку зробила я. Давайте погладимо її пальчиками?
Як ви думаєте, вона зроблена з цілого шматка паперу?
Відповіді дітей.
А ви, хочете спробувати зробити таку ж ріпку?
Відповіді дітей.
А щоб ми впоралися із завданням, давайте приготуємо наші пальчики до роботи.
Пальчикова гімнастика «Ріпка».
Ріпку ми садили (пальцями ніби роєм лунку на дитячій долоньці)
Ріпку поливали (імітуємо, як ллється вода з лійки)
Виростала ріпка (випрямляє поступово пальчики)
Хороша і міцна
Тепер ми готові до роботи.
- Якого кольору стигла ріпка? (Ріпка жовтого кольору).
-якого кольору листочки у ріпки? (зеленого кольору)
Молодці діти , а зараз рукавчики всі закачайте до роботи приступайте.
Нагадаємо правила користування ножицями та клеєм. Ріжемо від себе тримаючи ножиці прямо в правій руці, а папір в лівій, по лінії згину.
У вас на столиках лежать квадратики зеленого і жовтого кольору .Почнемо працювати з квадратиками зеленого кольору.
Згинаємо папір на столиках від себе з’єднуючи кутики і сторони . Лівою рукою притримуємо папір зверху, а вказівним пальчиком правої руки від середини в ліву і праву сторону робимо лінію згину. Весь папір, зеленого кольору ми складаємо в четверо.

Розгорніть папір та розріжте по лінії згину. Надалі потрібно розрізати усі квадратики, зеленого та жовтого кольору, та покласти на тарілочку.
Наступне завдання, яке нам потрібно виконати – це скручування рулончиків та наклеювання на заготовлений контурний малюнок ріпки.

Я хочу нагадати вам правила користування клеєм.
Правою рукою взяли пензлик в тому місці, де закінчується політиці, набрали клею на кінчик ворсу, зайвий клей знімаємо край розетки. Рівномірно наносимо клей на листочки ріпки фігуру від середини до країв, і приклеюємо рулончики зеленого паперу від краю листочків
- Приступаємо до роботи. Коли діти закінчують клеїти аплікацію листочків ріпки, вихователь запрошує виконати фізкультхвилинку
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Вихователь. Щось малеча зажурилась
Мабуть, трішечки стомилась
Що робити? Що робити?
Треба трішки відпочити.
Діти: Нумо дружно всі yстанем,
У віконечко поглянем.
В небі хмароньки біленькі,
А ми діточки маленькі
Ось поставим руки в боки Пострибаємо навскоки
Вліво-вправо нахиліться
І навшпиньки підніміться
Руки вгору, руки вниз
Кругом себе повернись
Крок вперед зробіть швиденько
І сідаємо тихенько.
- Молодці, сідайте на свої стільчики, і продовжимо нашу роботу.
- Скажіть, якого кольору ріпка Так, жовтого.
Яку папір треба взяти, щоб зробити листочки? Покажіть.
Жовтий папір теж потрібно скласти та розрізати навпіл, скрутити рулончики ось так і наклеїти по всій поверхні ріпки (внизу у ріпки хвостик, а вгорі листочки).
- Ви дуже старалися. Подивіться, які гарні ріпки у вас вийшли.
Питання дітям:
- Яку казку ми сьогодні згадали?
- Якого кольору ріпка?
- Якого кольору листя?
Відповіді дітей.
Дітки, з вами попрацювали на славу, а зараз відпочинемо і завітаємо до театру, та перевтілимося у казкових героїв.
Пергляд Казки «Ріпка»
Влаштуємо виставку наших робіт!

Автор: 

Слісаренко Оксана Миколаївна
вихователь
дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №3 «Сонечко» Деражнянського району Хмельницької області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі