Користувацький вхід

Конспект інтегрованого заняття «Подорож краплинки»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект інтегрованого заняття на тему:
«Подорож краплинки»
( старший дошкільний вік)
Програмовий зміст: продовжити знайомити дітей з творами Василя Сухомлинського, формувати інтерес до явищ живої і неживої природи.

Уточнювати і розширювати знання про стан води, її роль для оточуючого закріпити знання дітей про зиму, її основні ознаки. Розширити знання про природнє явище – сніг, його властивості та якості.
Спонукати дітей до розвитку пізнавальної активності за допомогою дослідів. Активізувати мовлення дітей, розширити словниковий запас.
Розвивати логічне мислення, творчість. Виховувати любов та бережне ставлення до природи. Викликати емоційне розвантаження під час психогімнастики. Розвивати дрібну моторику, мислення, пам’ять, творчу уяву. Виховувати позитивні емоції під час створення аплікації з манки.
Матеріал для дослідів мисочка зі снігом, стакани – з теплою і холодною водою, одноразовий посуд, дитяча лопатка, кольорова кулька, магнітна дошка, сніжинки, лепбук.
( витинанки з паперу), аркуші голубого кольору, клей, манка.
Хід заняття
Дітки, сідайте тихенько, слухайте гарненько.
Зараз ми пограємо та порозмовляємо.
В казку всі підемо, друзів там знайдемо.
( На дошці з’являється Хмаринка лепбук)
Жила була на світі одна пречудова мама. А звали її Хмаринка. Вона жила високо-високо в небі. Ось там. Хмаринка ця була дуже працьовита і любила все довкола поливати. Коли приходило літо, її з нетерпінням чекали в гості. І тоді Хмаринка пропливала над садами, городами, полями. А там, де вона з’являлася, йшов теплий дощик (показ краплинок з хмар).З краплинками дружив Зайчик, вони разом бігали, грались під літнім дощиком.
Одного разу Зайчик прокинувся і здивувався. Листя на деревах стало різнокольоровим, а його краплинка стала чомусь прохолодною.
• Агов, Краплинко, давай пограємось! І Друзі весело і безтурботно стрибали.
А сьогодні Зайчик прокинувся, став кликати свою Краплинку
З хмаринки пішов дощ зі снігом і в повітрі зустрілись Краплинка і Сніжинка. Краплинка подивилась на Сніжинку і подумала: «Вона така красива, ніжна, різбляна, а я така сіра, незграбна». Раптом засвітило тепле сонечко і Краплинка засяяла в райдузі різними барвами. І вона стала красивою.
Сніжинка привітно посміхнулась і сказала:
«Добрий день, сестричко!»
Краплинка здивовано подивилась і не зрозуміла, чому Сніжинка назвала її сестричкою.
Краплинка побігла далі і бачить стоїть пишний, осінній , могутній дуб. Замилувалась вона красою дуба. На дворі світило сонце. Був жаркий, спекотний день. Краплинка бачить, на ялинці сидить пташка і сумно співає.
- Чому пташка така сумна? (відповіді дітей).
- Як Краплинка може їй допомогти?
Напоїла Краплинка пташку, а та їй подякувала і весело заспівала. (Фонограма спів пташки)
І ось Краплинка помітила, що стала трішки меншою
- Чому вона поменшала? (відповіді дітей).
Проходячи через ліс, Краплинка вийшла на маленьку галявину, на якій росла Квітка. Вона вирішила підійти і познайомитись. Побачила, що Квіточці дуже погано: пелюстки опустились до землі.
- Чому Квіточка себе так почувала, як ви думаєте? (відповіді дітей).
Напоїла Краплинка Квіточку, умила, освіжила і запропонувала дружити. І з тих пір стали Краплинка і Квіточка кращими друзями на світі.
Побігла Краплинка далі і бачить: стоїть млин з опущеними крилами і не крутиться. А люди чекають борошна і не можуть дочекатися.
- Діти, з яких причин не крутиться млин, як ви гадаєте? (відповіді дітей).
Млин, який стоїть на річці називається водяний і крутиться він завдяки силі води.
- Як ви гадаєте одна краплинка може поповнити воду у річці? (відповіді дітей).
Краплинка згадала про своїх друзів і вирішила покликати їх.
- А кого могла покликати Краплинка? (відповіді дітей).
От Краплинки і взялись за руки і утворили сильний потік, від якого млин закрутився. Зерно почалось молотитись і борошно посипалось у мішки. Краплинка подякувала своїм друзям і попрощалась з ними.
Останні дні літа були жаркими, Краплинка багато працювала і з кожним днем ставала все меншою і меншою.
Раптом Краплинка почала підніматись вгору. Настала осінь.
Восени краплинка поверталася на землю у вигляді дощу, туману, мокрого снігу.
Настала пора року зима. З білої пухнастї харинки випала сніжинка та спустилася до Зайчика.
Ти хто?
• Я Сніжинка, сестричка Краплинки.
• Що це? Я нічого не розумію! Де моя краплинка?
Сидить, сумує Зайчик і зітхає. Хотів повеселитись
Давайте допоможемо Зайчикові – розкажемо йому про зиму.
• Чому прилетіла сніжинка? (бо прийшла зима)
• Яка зима? (холодна,біла,снігова)
• Що таке снігопад? ( це коли падає сніг з неба)
• Сніг який? (білий, м’який, пухкий, мокрий, холодний, іскристий)
• Вітер який? (холодний, крижаний)
• Небо яке? (сіре, похмуре)
• Що робить мороз? (щипає, морозить, коле)
• Що можна робити із снігу? (ліпити сніговика, грати в сніжки)
• Що любить їсти сніговик? (лід, сніг, морозиво)
• Але де ж мої подружки-краплинки? – питає Зайчик.
Для того щоб Зайчик все зрозумів давайте ми проведемо досліди
Відгадайте спочатку загадки
Вата з хмари летіла,
Сріблом – золотом мигтіла.
На холодне упала,
Цілу зиму лежала,
А на тепле упала –
Крапелькою стала.
( сніг)
Вихователь: - Діти, а ви знаєте, хто такі вчені? ( Відповіді дітей).
Так, це люди, які щось досліджують, роблять відкриття у різних
галузях наук. Ось і ми сьогодні теж будемо вченими і будемо досліджувати сніг.
Так що прошу всіх до нашої лабораторії.
( Стіл застелено плівкою. На столі стоїть миска зі снігом, 2 стакани з теплою і холодною водою, дитяча лопатка, кольорова кулька)
Вихователь: - Отже, шановні вчені. У нас в мисочці сніг. Визначимо його якості.
Скажіть, якого він кольору? ( Білий)
Який на дотик? ( Холодний)
Подуйте на сніг. Що з ним відбувається? ( Розлітається)
Отже, сніг легкий.
Дослід 1. Діти кидають сніг у склянки з гарячою та холодною водою, спостерігаючи, що з ним відбувається.
Зробити висновки: у теплій воді сніг швидко розтанув, а в холодній ще плаває на поверхні.
Отже, сніг легший за воду і від тепла розтає.
Дослід 2: Властивості снігу:
Підтанувший сніг зліпити у кульку і зробити те ж із сухим.
Висновок: мокрий сніг гарно ліпиться, а сухий розсипається.
Дослід 3: Сховати у мисочку зі снігом кольорову кульку і подивитися, чи її видно з-під снігу.
Висновок : сніг не прозорий.
Дослід 5: Покласти на долоньку трішечки снігу. Що відбудеться? ( Розтане,
перетворившись на краплі води ).
Висновок: сніг – це замерзла вода.
Дослід 6: Поглянути на сніг у тарілочці, що розтав. Чи чиста вода?
Висновок: сніг не такий чистий, як здається. У воді плавають частинки сміття, ворсинки. Тому ні в якому разі не можна брати сніг до рота, бо можна захворіти.
Вихователь: Молодці, шановні вчені.
А зараз підійдіть всі до мене. Занурте пальчик у мисочку зі снігом і уважно подивіться на нього. Ви помітили, що сніг – це малесенькі сніжинки, кожна із них неповторної краси. А ви знаєте, що у світі не має жодної сніжинки схожої одна на одну як дві краплі. Кожна має свій неповторний візерунок.
Ось погляньте, якими бувають сніжинки.(великі, маленькі, середнього розміру)

Загадка.
Відома всім вам рідина,
усі її вживають,
буває хмаркою вона,
сніжинкою буває,
бува як скло, бува тверда,
це звичайнісінька …(вода)

Дослід 1 : Вода тече, приймає різні форми, проливається крізь сито,
Зі стакана налити водичку в тарілочку, вона розіллється тобто вона рідина і немає форми.
Дослід 2 : Рідка вода – розчинник. Три прозорих стаканчики (сіль, цукор, кава)
Дослід 3 : Перехід води з рідкого стану в твердий ( утворення різнокольорових льодяників)
Дослід 4 : Вода – це газоподібний стан – водяна пара. (термоси , дзеркальця)
Дослід 5: : Очищення брудної води через фільтри. Ємкості з брудною водою, лійки,бинт з ватою, стаканчики прозорі.(переливання води)
• Дітки, де знаходиться вода(в морі, океані, річках, озерах,тумані, водоспаді,криниці, в кранах)
• Що забруднює воду?
Вода потрібна всім: і рослинам, і тваринам, і птахам, і комахам, і рибам, і нам, людям. І всім вода потрібна чиста, прозора. Тому ми повинні її берегти, не забруднювати самим і не дозволяти забруднювати іншим.
• (демонстрація картин забруднення води)
• Що сталося з краплинкою коли прийшла зима?
Тепер я зрозумів! – каже зайчик, – Сніжинка – це моя подружка взимку.
Сніжиночки бриніли,
До нас прилетіли.
Кожен з ними грати рад.
Зробимо ми снігопад.
Пропоную вам лягти на килимочок, заплющити очі і уявити себе маленькими сніжиночками.
( Під спокійну музику проводиться психогімнастика ) :
Я – малесенька, біленька, пухнаста сніжинка. Я живу на хмаринці разом із сотнями інших сестричок. Нас тут дуже багато. Та ось з’явився брат- вітер. Він, пустуючи, гонив хмаринку по небу. Хмаринка зітхнула і ми, мов біленькі метелики, полетіли, весело кружляючи із вітром у танку.
Ми приземлялись на дахи будинків, на дерева, на річки, на дитячі майданчики, на землю, вкриваючи її пухкою ковдрою і зігріваючи її аж до весни.
( Діти поволі підводяться з килимка )
Вихователь: - Сподобалась вам казочка про сніжинки?
Послухайте дітки твори В. Сухомлинського
«Де беруться краплинки»
Бігла Оленка по льоду. Падали сніжинки. Ніби плавали в повітрі.
Одна сіла на рукав. Дивиться Оленка на пухнасту сніжинку. Шестикутна зірочка така гарна, блискуча. Ніби казковий майстер її вирізьбив з срібної пластиночки. Наблизилась Оленка до сніжинки. Дивиться, милується нею.
І бачить диво: сніжинка стала краплиною води.
Краплина роси
Рано-вранці на квітці троянди прокинулася Краплина роси.
— Як я тут опинилася? — здивувалася краплинка.
— Увечері я була високо в небі — і захотілося їй знову в небо.
Пригріло Сонце. Випарувалась краплина, піднялась високо-високо у блакитне небо, до самого Сонечка. А там — тисячі інших краплинок.
Зібралися всі в чорну хмару й затулили Сонце.
— Чого це ви мене заховали від людей? — розгнівалося Сонечко. І послало на хмарину вогненну стрілу. Вдарила вогненна стріла, загримів грім. Злякалася чорна хмара й розсипалась. Пішов дощ. Упала Краплинка на Землю.
— Дякую тобі, Краплино, — промовила Земля.
— Я так скучила за тобою.
Дивна бурулька
Удень було тепло, а ввечері підмерзло. З даху стікали краплі і замерзали. Утворилася довга крижана бурулька. Вона звисала над вікном, мов кришталева паличка. Коли зійшло сонечко в бурульці заграла веселка.
Бурулька ніколи не бачила сонечка, адже народилася вночі. Вона бачила лише зірки.
А тепер сяяло яскраве, тепле сонечко. Від зачудування бурулька розхвилювалася й заплакала. Але ось що сумно: ніхто не знав, чого бурулька плаче. Всі думали, що вона тане. Ні, вона не танула, вона плакала. Гарячі сльози її крапали на мерзлу землю.
Фізкультхвилинка
Косооке зайченятко –
Довгі вушка, гарні лапки –
Повернулось вправо, вліво,
Головою покрутило.
Пострибало, потягнулось,
За морквинками нагнулось.
І почало їх збирать -
Один,два,три,чотири, п’ять.
Першу, другу – мамі й тату,
Дві морквинки – сестрі й брату.
На пеньочок тихо сіло,
П’яту моркву смачно з’їло .
А зараз ми з вами виготовимо свою кришталеву сніжинку для зайчика
Виконується аплікація із манки. На голубий аркуш паперу прикладається трафарет сніжинки ( різних візерунків ) клеєм намастити контур і посипати манкою. Решту струсити.
Зайчик задоволений нашими подарунками повертається до лісу.До побачення.
Виставка робіт.

Автор: 

Слісаренко Оксана Миколаївна
вихователь
дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №3 «Сонечко» Деражнянського району Хмельницької області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі