Користувацький вхід

Колесо Фортуни (Інтелектуальна гра для уч. 2 класів)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Інтелектуально – пізнавальна гра: «Колесо фортуни»
для учнів 2 класів
(Підготувала вихователь ГПД Дубовик Г.І.)

Мета: виявляти здібності учнів з різних предметів; розвивати кмітливість, увагу учнів. Узагальнити й перевірити знання і вміння учнів, розвивати логічне мислення, ерудицію, мовлення, вміння узагальнювати, спостережливість, кмітливість; виховувати у дітей бажання вчитися, пошуковий інтерес до літератури, любов до краси поетичного слова, ширше пізнавати навколишній світ.
Обладнання: ігрове колесо, картки з завданнями до секторів, предметні ілюстрації,
грошова одиниця «інтелектуальчик», лоти на продаж, виставка дитячих робіт, ноутбук, слайди.

Хід заняття:
І. Організація класу

ІІ. Оголошення теми і мети заняття

Кожного дня на уроках, вдома, по телебаченню, на заняттях гуртка ви дізнаєтеся щось нове, цікаве, захоплююче про навколишній світ, життя тварин, природу, природні катаклізми, мистецтво, спорт. І мабуть ви помічали, що людина, яка багато працює над собою, багато читає, вона є ерудованою, обізнаною, є цікавим співрозмовником. Ви теж готуючись до уроків, виконуючи проектні роботи добираєте цікавий матеріал, а для цього працюєте з довідниками, енциклопедіями, інтернетом. І от сьогодні ми з вами проведемо інтелектуальну гру. Ми подивимось на скільки ви є обізнаними, ерудованими, кмітливими, винахідливими у відповідях. А називається наша інтелектуальна гра «Колесо фортуни». Фортуна в перекладі з латинської мови — древньоримська богиня долі. Іншими словами це везіння, вдача. Головним атрибутом нашої гри буде ось це ігрове колесо. Обертаючи яке, ви обиратимете сектор з завданням на певну тематику. Тож бажаю вам, щоб богиня Фортуна була сьогодні на вашому боці.

ІІІ. Робота по темі заняття:
1. Ознайомлення з правилами гри.
У грі беруть участь всі учні групи гпд. (4 команди по 6-7 учнів)
-команда «Чомучки»
-к. «Розумники»
-к. «Всезнайки»
-к. «Унікуми»
вихід учасників до ігрового столу з обертовою стрілкою.

Стіл розбитий на 8 секторів. Кожен сектор містить в собі 4 питання і додаткове завдання цікаве, творчого характеру на яке можуть відповідати і інші учасники і отримати за нього додатковий 1 бал. Обертанням стрілки ігрового столу учасник вибирає сектор, а в секторі – запитання.
2. Представлення журі (Вчителі, Зас. Директора)
Оцінка журі: правильна відповідь: 2 бали, неповна або неточна - 1 бал, неправильна – 0 балів.
На запитання, на яке учасник не дає правильної відповіді, пропонується відповісти будь-якій команді, бажано тому, хто має найменшу кількість балів. Час на обміркову-вання – 1 хв.

--Після підведення підсумків гри ви можете стати казково багатими.
Оскільки на час гри у нас вводиться нова грошова одиниця «інтелектуальчик». За кожні отримані повні два бала, ви отримаєте 1 «інтелектуальчик».
Під час проведення гри обов’язкове дотримання таких умов:
- грати дозволяється лише не конфліктним учасникам з почуттям гумору;
- заборонено викрикувати, штовхатися, битися, кусатися, ображати слабших;
- на учасників гри, які порушать ці умови, буде накладено штрафні санкції, у вигляді
відбирання зароблених «інтелектуальчиків».
В кінці гри буде проведено аукціон. На якому будуть виставлені екзотичні, веселі, корисні, привабливі лоти. Усі розрахунки будуть проводитись в математичній валюті «інтелектуаль-чиках».

ІV. Проведення гри. Ознайомлення з секторами:
1.Загадки
-На городі товста пані
В пелюстковому жупані,
Щоб ту пані розібрати,
Сто пелюсток треба зняти. (капуста)

-Сонце з неба нам світило,
Посміхалося, раділо,
Промінці кидало влітку
Та зробило сонце-квітку.
Квітка крутить головою:
«Сонце-мамо, я з тобою!»
Стали квітку називати,
Як її рідненьку мати. (соняшник)

-Просить мене моя мати:
«Треба діда розібрати».
Розбираю дідуся
Та стою в сльозах уся. (цибуля)

-З ним ходили в давнину
Наші предки на війну,
Ним захищений був кожен
Від убивчих стріл ворожих. (щит)

1. Світ природи

1. Я - вода по воді плаваю, і воду сковую? (крига)

2. З вигляду він страшнуватий,
Товстошкірий та пикатий,
Він на носі має ріг.
Ця тварина - …. (носоріг)

3. Найбільша річка України? (Дніпро)

Творче: Пропоную вашій увазі показ слайдів. Ваше завдання уважно їх подивитись, після цього ви отримаєте завдання.
Отже ви зрозуміли – це завдання на уважність.
- Скільки на одному з слайдів було зображено ромашок?
Свою відповідь можете показати сигналкою
(2 ромашки. Показують сигналку з № 2)

3. Космос

1. Виходить воно й починає день ранком,
без нього світанок не був би світанком,
прокинуться діти, коли у віконце
до них зазирне, усміхаючись …. (Сонце)

2. Яку назву має віконце на космічному кораблі? (ілюмінатор)

3. Як називається спецодяг космонавтів? (скафандр)

Творче. Відгадування загадки:
Хочеш вір, а хоч – не вір,
А живе на небі «звір»,
Між зірок вночі гуляє,
Нікого він не кусає
І у звіра, що на небі,
Родичі земні – ведмеді. (Велика Ведмедиця).

4. Казки
1. Підробив він голосок,
Став малим співати,
Здогадалися вони:
Вовк — не наша мати. («Вовк і семеро козенят»)

2. Старенька бабуся у лісі жила,
Гостинці для неї онука несла.
Хтось дівчинку цю по дорозі зустрів.
Як казка ця зветься? Хто б відповів? («Червоний Капелюшок»)
3. До школи прямує хлопчак дерев'яний,
Чомусь потрапляє у цирк полотняний.
Відома ця книжка тобі, чи не так?
В пригодах яких побував цей хлопчак? («Буратіно»)

Творче: (слайди – казок) – До якої кількості казок ви щойно побачили слайди? (4)
(«Лисичка сестричка та Пан Котський», «Лисичка та Журавель», «Колобок».)

5.Мультфільми

1. Гена Крокодил- мій друг,
Тільки я – не Вінні-Пух,
Не ведмідь, не їжачок, Не маленький слимачок,
Не байбак я, не КОМАШКА.
Я – ВУХАСТИЙ…. (Чебурашка)

2. Кожен в нас той мультик знає.
Тож загадку – відгадай:
За зайчатком хто ганяє?
І кричить « Ну, постривай!»? (Вовк)

3. На Таїті він бував,
Всім про це розповідав
Спробуй, друже, відгадати,
Як того папугу звати? (Кеша)

4. Бутерброди залюбки
їсть не так, а навпаки
Так. ВІН КАЖЕ, ПРАВИЛЬНІШЕ,
І смачніше, і зручніше,
Саме так є смакота!
Звати як того кота? (Кіт Матроскін)

6.Школа

1. Що балеринка робить у школі?
Танок там танцює – кружляє по колі,
Підмостками сцени є зошит в клітинку
А ви відгадайте, як звуть балеринку? (Циркуль)

2. Ті брати і там, і тут
В «Арифметиці» живуть.
Вміють хлопці рахувати:
І складати, й віднімати.
Між братами є різниця –
Наступний – більше на одиницю. (Цифри)
3. Про те, що скінчився у школі урок,
Хто всім школярам дзвінко каже? (Дзвінок)

4. Творче. Придумати рифму.
- Дзвінок у школі кличе нас:
«На вас чекає, діти, ………
Заходьте! Зошити та карти,
Й підручники кладіть на ……
(клас, парти)

7Птахи

1. Де ночують взимку горобці та синиці? (під дахом)

2. Якого птаха підтримує хвіст під час сидіння на дереві) (дятла)

3. Нічний птах? (сова)

Творче: На табло 5 малюнків птахів, з порядковим номером. За описом вам треба відгадати,
про якого птаха йдеться мова. Хто швидше підніме картку з порядковим номером,
той отримує 1 бал.
1.Цей гарний і цінний птах заслуговує на увагу людей і охорону. В одній з відомих дитячих
казок його назвали «гидким каченям». (лебідь)

2. Пташеня цього птаха маленьке – 3 грами, але воно хоч і сліпе, несе на спині інше пташеня. Що ж воно робить? Воно викидає решту пташенят із гнізда. Ці птахи не висиджують і не виховують своїх дітей, а підкидають в гнізда інших птахів. (зозуля)

3. Великий птах з довгими ногами й прямим дзьобом, полює у місцях, багатих на воду. Про нього в народі кажуть: «Птах, що приносить дітей (щастя)». (лелека)

4. Ці птахи можуть передбачати погоду, такі собі маленькі барометри. Про них кажуть у народі: «Низько літають над землею – на дощ». (ластівки)
5.
8. Спорт

1. Кошик висить угорі на щиті,
Щит на достатній вгорі висоті.
Адже спортсмени, високі й стрункі,
Простио у грі заробляють очки:
Влучно м яча до кільця закидають.
Як цей вид спорту, скажіть, називають? (баскетбол)
2. Беруть активну участь у тій грі
Одразу двадцять два богатирі,
М яча ганяють всі у чистім полі
З метою гол забити. Саме де?... ( у футболі)

3. Спортсмени в шоломах і на ковзанах
За шайбою бігають. Ключки в руках.
Та ключками шайбу ганяють і б ють.
Скажіть, як зимовий вид спорту зовуть?.... ( хокей)

4. (Творче)Прийшов боксер на тренировку,
На рукавичках зав язав шнуровку ,
Й почав він міцно лупцювати
Із шкіри «Фрукт». А фрукт як звати?... ( груша)
Або Провести м яча поміж кеглями не відриваючи ноги і не втративши м яча.

Підрахування балів. Нагородження переможців.
У разі набрання однакових балів провести тур капітанів.

V. Підрахунок отриманих коштів «Інтелектуальчиків»
VІ. Проведення аукціону (кожен лот коротко характеризую, але не демонструю аудиторії)
- Ваше завдання визначитись чи бажаєте ви придбати цей лот. На продаж виставляється 10 лотів. Тож наш аукціон розпочинає свою роботу.
1. На продаж виставляється лот № 1 – липкий бублик (скотч).
Початкова ціна – 2 «інтелектуальчики»
Хто більше? Продано за … інтелектуальчика ….
2. На продаж виставляється лот № 2 – чудо-прибамбас (гумка).
Початкова ціна – 2 «інтелектуальчика»
Хто більше? Продано за … інтелектуальчика ….
-3. На продаж виставляється лот № 3 - головний приз – «путівка» від туристичної фірми
«Круїз» (круїз навколо рідної школи).
Початкова ціна – 2 «інтелектуальчика»
Хто більше? Продано за … інтелектуальчика ….
4. На продаж виставляється лот № 4 – писанка (ручка)
Початкова ціна – 2 «інтелектуальчик»
Хто більше? Продано за … інтелектуальчика ….
5. На продаж виставляється лот № 5 – квиток-пропуск (на щоденне відвідування школи).
Початкова ціна – 2 «інтелектуальчик»
Хто більше? Продано за … інтелектуальчика ….
6. На продаж виставляється лот № 6 – «ви ще не в білому? Тоді ми йдемо до вас» (крейда)
Початкова ціна – 2 «інтелектуальчик»
Хто більше? Продано за … інтелектуальчика ….
7. На продаж виставляється лот № 7 – найнеобхідніша річ у стресових ситуаціях
(носові хустинки)
Початкова ціна – 1 «інтелектуальчик»
Хто більше? Продано за … інтелектуальчика ….
8. На продаж виставляється лот № 8 – «Мученики» (кольорові олівці)
Початкова ціна – 2 «інтелектуальчик»
Хто більше? Продано за … інтелектуальчика ….
9. На продаж виставляється лот № 9 – «Математичний термометр» (лінійка)
Початкова ціна – 3 «інтелектуальчик»
Хто більше? Продано за … інтелектуальчика ….
10. На продаж виставляється лот № 10 – «Навіювання з дитинства» (іграшка)
Початкова ціна – 2 «інтелектуальчик»
Хто більше? Продано за … інтелектуальчика ….
(Можна закладинку – подрушку книжки; серги – коштовна прикраса – біля золота лежала)
11. На продаж виставляється лот № 11 – «Подрушка книжки» (закладинка)
Початкова ціна – 2 «інтелектуальчик»
Хто більше? Продано за … інтелектуальчика ….
12. На продаж виставляється лот № 12 – «Коштовна прикраса – біля золота лежала»
(намисто)
Початкова ціна – 2 «інтелектуальчик»
Хто більше? Продано за … інтелектуальчика ….
(Якщо лоти вичерпались, а «інтелектуальчики» в когось з дітей залишились, вони можуть використати їх як додатковий бал до оцінки отриманої на уроці за їх вибором)
3. Підсумкова бесіда
Щойно, любі діти, ви мали змогу ще раз пересвідчитись: наскільки важливо добре нав-чатися, мати гарні знання, як це може знадобитися в житті. Адже ви своїм трудом, розумом заробили кошти, які мали змогу витратити для задоволення. Ось так і в житті. Той хто має гарні знання буде цінним працівником, отримуватиме гарну заробітну плату. Тож бажаю вам добре навчатися, бути допитливими, здібними і ерудованими не лише в програмовому матеріалі. А найголовніше застосовувати свої знання і навички на практиці. Як говориться в
прислів’ї: «Те що знаєш і вмієш, за плечима не носи».
- Чи сподобався вам наш захід? - Чим саме? - Про що нове для себе дізналися?

Автор: 

Дубовик Г.І. вихователь ГПД
спеціалізованої школи І-ІІІ ст №2

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі