Користувацький вхід

Інтегроване заняття з дітьми раннього віку «В гості до півника»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Інтегроване заняття з дітьми раннього дошкільного віку
«В гості до півника»

Тип заняття: інтегроване з пріоритетним напрямком мовленнєвої діяльності
Вид заняття: закріплення раніше засвоєних знань
Програмові завдання: розширювати знання дітей про життя свійських птахів (зокрема півника), місце їх проживання та спосіб життя; вчити розпізнавати за зовнішнім виглядом, звуконаслідувати; розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словник дітей, дрібну моторику рук, фонематичний слух, увагу, пам’ять; вчити дітей бути добрими й чуйними.
Матеріали та обладнання: картинка півника; аудіозапис голосу півника та потішки; магнітна дошка з картинками на магнітах, тарілочки з горохом та камінцями, різнокольорові м’ячики, іграшковий потяг та намальований паровоз і вагончики з фотографіями дітей; ватні палички; фарба; шаблони тарілочок на аркушах паперу за кількістю дітей.
Попередня робота: розучування пісеньок, забавлянок, потішок.
Хід заняття:
Вихователь: Діти, погляньте, до нас сьогодні завітали гості. Давайте привітаємось та подаруємо їм свої посмішки. (привітання дітей)
Вихователь: Ми сьогодні з вами поїдемо у гості, а до кого, зараз разом відгадаємо. ( загадка про півника)
На дворі і на току-
Скрізь луна: «Ку-ка-рі-ку!»
Що за птах цей, діти?
Вихователь: Правильно, це півник. Ось у мене є картинка півника (виставити намальованого півника). Півник рано прокидається і співає пісеньку, яку він пісеньку співає? (відповіді дітей). У півника є крила, а це що у нього? ( хвіст). Скажіть який він, маленький чи великий? Подивіться, як поважно ходить півник на своїх лапках ( показ вихователя). Давайте й ми з вами станемо півниками: помахати крильцями – у нас руки, а у птахів крила, та будемо поважно піднімати лапки – у нас ноги, а у птахів лапки. Молодці, які гарні і поважні в нас півники. А хто знає, що півник любить їсти? (відповіді дітей).
Вихователь: Тож час вирушати вже в гості. А поїдемо ми на потязі. (вихователь на магнітній дошці викладає паровоз і вагони з фотографіями дітей, щоб вони зайняли свої місця – імпровізований потяг з обручів, з’єднаних між собою. Вихователь з дітьми під веселу музику подорожують по колу і повертаються на свої місця).
Вихователь: Ось ми і приїхали до півника….. (картинка півника і аудіозапис його пісеньки) Півник зранку в курнику будить всіх :
Півник: «Ку-ку-рі-ку!»
Відчиніть скоріш віконце –
Хай у хату ввійде сонце.
Досить спати на боку –
День настав «Ку-ку-рі-ку!»

Вихователь: Малята, ви помітили, півник засмучений, плаче. (півник плаче…)
Вихователь: Давайте пожаліємо півника, погладимо його, обіймемо. Та дізнаємося чому він плаче. Півнику, чом ти плачеш?
Півник: Прибігали до мене мишенята погратись, та розкидали увесь горох.
Вихователь: Півнику, не засмучуйся, дивись скільки в мене помічників. Ми тобі допоможемо.
Р/г «Хто швидше»
Мета: розвивати у дітей швидкість, спритність, уважність, вчити бути обережними в грі.
Хід гри: вихователь по групі розсипає різнокольорові м’ячики (великі горошини). Діти їх швиденько збирають та кладуть до корзинки.

Півник: Дякую вам малята. Але це ще не все. Погляньте – весь мій горох з камінцями перемішався. Як же я його буду клювати? Піду пошукаю чогось з’їсти….
Вихователь: І справді перемішався горох з камінчиками. Щоб півник не засмучувався, ми зараз все швиденько виправимо. Ви ж у мене помічники? Треба допомогти півнику, допоможемо?
Сенсорна вправа «Допоможемо півнику» ( перебери горох від камінців – індивідуальна робота)
Мета: розвивати дрібну моторику рук, вчити дітей бути уважними, виховувати терпіння.
Хід вправи: на столі для кожної дитини є тарілочка, в якій горох перемішаний з камінцями. Вихователь пропонує дітям вибрати камінці з гороху.

Вихователь: Які ви в мене молодці, малята. Все зробили: горох позбирали, перебрали, допомогли півнику. Дякую вам. Ви мабуть стомилися? Сідайте відпочиньте, а я вам казочку розповім, але не просту казочку, а з завданнями.

Казка «Дощик»
На небі яскраво світило сонечко, і дув легкий вітерець.
Дихальна гімнастика «Ось подув вітерець»
Мета: вчити малят правильно дихати, набирати повітря носом, а випускати ротом.

Та раптом налетів сильний вітер. І приніс вітер хмарку, яка закрила сонечко, стало дуже темно і холодно. Пішов дощ і з хмарки почали капати крапельки дощу. Знову подув сильний вітер і прогнав хмарку.
(Завдання до казки: вихователь розповідає малятам казку, а діти по черзі на магнітну дошку наклеюють явища природи: сонечко, хмарку, крапельки дощу.)
Р/г «Сонечко і дощик»
Мета: учити дітей ходити та бігати врозтіч, швидко за командою повертатись на свої місця, розвивати швидкість та спритність.
Матеріал: парасолька, стільчики, великий синій поліетиленовий пакет, який нагадує хмарку.
Хід гри: коли вихователь ходить і каже, як чудово світить сонечко, то малята бігають, граються, посміхаються. А коли піднімає до гори пакет, гучно ним шурудить та каже, що пішов дощ: діти тікають, сідають на стільчики під парасольку.

Вихователь: Знову вийшло сонечко. Ой, біда, дощик намочив весь горох для півника. Півник наш може лишитися голодним. В мене є трішки зерняток, але це дуже мало, давайте намалюємо багато пшенички та почастуємо півника.
( вихователь показує дітям горстку пшенички, висипає в тарілочку для зразку, обговорює форму і колір, показує, як правильно намалювати пшеничку ватними паличками)
Самостійна робота. Малювання пшенички для півника ватними паличками. Частування півника зернятками.
Повернення додому на імпровізованому потязі (можна, як варіант, поміняти місцями дітей у вагончиках).
Підсумкова бесіда.
Діти, у кого ми сьогодні були в гостях?
На чому ми їхали в гості до півника?
Як ми йому допомогли?
Що вам сподобалось на занятті?

Молодці, малята. Ви сьогодні зробили багато корисних справ – допомогли півнику, показали казочку та намалювали зернятка для частування півника. Нашим гостям теж сподобалось як ви сьогодні мандрували. Давайте з ними попрощаємось.

Автор: 

П’янкова Наталія Михайлівна
вихователь
закладу дошкільної освіти №25 «Радість» м. Добропілля

Дуже гарне заняття, педагог професійно підійшов до сенсорного розвитку: від великого до малого, постійна зміна діяльності дуже зацікавлює малюків раннього віку. Заняття правильного методичного складу, змістовне, цікаве, доступне. Чекаємо на нові розробки. Успіху в роботі!

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі