Для нашого села , як і для багатьох сіл Нікопольського району та міста Нікополь основним джерелом питної води є Каховське водосховище. Тому забруднення водосховища є одією з головних проблем нашого регіону.
Завданням даної роботи є визначення загальної токсичності води вхідного колектору очисних споруд та вплив рівня токсичного забруднення на рослинні об’єкти, оцінка роботи очисних споруд КП «Нікопольводоканал».
Об’єктом дослідження є проби води відібрані на очисних спорудах КП «Нікопольводоканал» міста Нікополя до та після очищення.
Метою проекту є визначення рівня токсичного забруднення стічної води за допомогою методу фітотестування з використанням цибулі (визначення пригнічення росту коренів цибулі) та оцінка роботи очисних споруд.
Одним із специфічних методів моніторингу забруднення навколишньо¬го середовища є біоіндикація, визначення ступеня забруднення геофізичних середовищ за допомогою живих організмів, біоіндикаторів. Біоіндикація має ряд переваг перед інструментальними методами. Вона відрізняється високою ефективністю, не вимагає великих витрат і дає можливість характеризувати стан середовища за тривалий проміжок часу.
Біологічну індикацію широко використовують сьогодні для оцінки забруднення навколишнього середовища, яке "усуває" з природних екологіч-них ніш нестійкі до факторів забруднення види нижчих і вищих рослин, а та-кож представників фауни. Найширше біоіндикація використовується для оцінки ступеня та характеру забруднення поверхневих вод, що використову-ються для питного водопостачання та господарських цілей, а також для біотестування стічних вод різного ступеня очистки з метою оцінки роботи очисних споруд .