Користувацький вхід

Логопедія

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Автоматизація звука «Л» в середині слова
Мета: Розвивати артикуляційний апарат,мовне дихання, фонематичний слух Покращити просторове орієнтування на площині.. Викликати емоційний відгук та естетичну насолоду від осіннього листя.. виховувати зорову та слухову пам'ять, навички спостережливості. Вчити правильного введення звука [л] у склад, слово; визначати місце звука у слові, підтримувати працездатність під час заняття, розширювати словниковий запас. Познайомити дітей з новим прийомом аплікації – виклеюванням силуету дрібно нарізаними нитками, передаючи ефект «пухнастої шерстки». Розвивати почуття кольору, вміння підбирати колір відповідної тварини. Розвивати творчість рухів і очей, дрібну моторику пальців
Обладнання: посібник, символи , Чарівний куб, звірі
Хід заняття
І Організаційний момент
- Діти, до нас завітали гості. Поверніться до них, усміхніться оченятами, привітайте їх сердечно і щиро.
А зараз давайте побажаємо один одному доброго ранку, а допоможе нам це зробити повітряна кульку. (Діти передають кульку, звертаючись один до одного по імені і бажаючи доброго ранку.)
Діти: Добрий ранок Іра. Добрий ранок, Діана і так далі.
А тепер сідайте, погляньте один на одного, усміхніться. Нехай сьогоднішня зустріч принесе задоволення від дуже потрібної всім нам роботи. Тож не витрачаймо ні хвилинки даремно.
ІІ . Діти а яка зараз пора року? (відповіді дітей)
Діти , а яка буває осінь .(рання, піздня)
Давайте зобразимо ранню осінь. В ранньої осені веселе обличчя. Вона радісна, щедра, добра, красива.
Покажіть, який у вас настрій в яскравий, сонячний осінній день.
А тепер давайте, змалюємо пізню осінь. Пізня осінь сумна.
Покажіть, який у вас настрій в дощовий, похмурий осінній день.
ІІІ. Читання складів з інтонаційним забарвленням:
- Вирішили склади між собою порозмовляти: один запитує: ла-ла-ла?, а інший йому відповідає: ле-ле-ле. А третій дивується: лу-лу-лу!
- Давайте і ми з вами поспілкуємось мовою складів. А допоможуть нам смайлики -личка (здивоване, сумне, веселе, задоволене)
ІV. Показ знаков – символов
- я слухаю, правильно я вимовляю звук чи ні.

- я відчуваю, що роблять мої губки, язичок, зубки.

- я бачу, що роблять мої губки, зубки, язичок

- я відчуваю, працює шия чи ні, теплий повітря або холодне.

V. Артикуляційна гімнастика
«Паркан», «Млинці», «Лопата», «Смачне варення», «Конячка».
VІ. На кубі лежить символ – звука «Л», діти відкривають килимок і викладають ті символи , які відносяться до правильної артикуляції звука «Л»
VІІ. - (На столі розкладені наочні картинки: ялинка, шишка, білка, рудий кіт, лялька, бабуся, шапка).
- Першою я ставлю картинку із зображенням ялинки, тому що скоро Новий рік .
(діти по черзі беруть картинки і пояснюють свій вибір, використовуючи ключову фразу)
Я приєдную до ялинки шишку, тому що шишки зростають на ялинці.
Я приєдную до шишки білку, тому що білка збирає шишки.
Я приєдную до білки кота, тому що він такий же рудий.
Я приєдную до кота дитину, тому що дитина любить грати з котом.
Я приєдную до дитини шапку , тому що він її носить восени.
Я приєдную до шапки бабусю, тому що бабуся її зв'язала.
VІІІ . Фізкультхвилинка:
Ось рука і ось рука: Хлоп-хлоп-хлоп.
Ось нога і ось нога: Топ-топ-топ.
Нахилились вправо - вліво
Похитались - раз, два, три.
Всі сьогодні: «Молодці!»
ІX. «Тіньовий лабіринт».
Вправа «Подорож». Логопед пропонує відправитись від крапки в подорож, далі називає інструкцію, за якого діти виконують рухи очима:
- два вгору, два кроки наліво, три кроки вниз.
- куди ви доїхали або дійшли?
-я дійшов до білки.
X. «Подарунок осені»
(декламація вірша з допомогою малюнка)
«Подарунок осені»
Ходить осінь в нашім гаї.
Всім нам осінь дарунки має.
Червоне намисто - для горобини, В фартух рожевий -
одягне осину, Парасолькі жовті - для тополі,
фрукти нам осень дарує чудові.
XІ. Гра «Потяг».
Діти, в нас є ще одне цікаве завдання : До нас приїхав потяг, але не просто так, в першому вагоні ми повинні положити малюнки там де звук «Л» знаходиться на початку слова, а в другий вагончик ми повинні положити малюнки там де звук «Л» знаходиться в середині слова.
XІІ. Гра медитація : „Я - листочок"
Логопед: Звертає увагу на осіннє листя.
- Що сталося з листям восени?
- Чому листя опадають з дерев?
- Осінь щедро обдарувала дерева золотими барвами і листочки не витримують - їм хочеться літати, кружляти у повітрі, танцювати.
Я - маленький листочок,
позолочений осінню.
Мене весело гойдає вітерець
і наче кличе за собою.
І ось я відриваюсь від гілочки, злітаю.
Як хороше над землею. А коли втомлюся,
опущуся на неї відпочити.
XІІІ . Дидактична гра
«Хто де живе?»
Діти йдуть до ширми, на якій змальоване житло звірів: нора, барліг, дупло, кущ.
Логопед. Допоможіть тваринам знайти своє житло.
Діти. Це біляче дупло. Там живе білка з бельчатами. І так далі
Логопед: Діти , а нашим тваринам щоб не було холодно треба зробити теплі шубки. А в цьому допоможе вихователь зображеної діяльності.
XІV. Вихователь зображувальної діяльності: Я пропоную подарувати теплі зимові шубки нашим звірятам. Такі шубки ми будемо робити. (Діти вибирають тварин). На фланелеграфі вивішується зразок . А зараз ми будемо підбирати звірятам пухнасту шерсть (діти виконують завдання). Давайте відчуємо нашими пальчиками, яка вона м’якенька, пухнаста, тепленька. Доторкнемося до щічок. Тепер нагадуємо правила користування ножицями і клеєм. Спочатку нарізаємо вовну дрібною стружкою. Наносим клей на зображення прикладаємо шматочки матеріалу до промащеної основи притискаючи долонькою (діти продовжують роботу самостійно).
– Які чудові шубки в нас вийшли, які гарні лисички, пухнасті зайці, кудлаті ведмежати. Давайте їх випустимо на лісову галявину.
XVІ. Підсумок заняття
За ваші старання ви отримуєте винагороду

Автор: 

Катасонова Вікторія Миколаївна, вчитель-логопед, центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі