Користувацький вхід

: Автоматизація звука «Ш» в реченнях

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Автоматизація звука «Ш» в реченнях
Мета: Розвивати артикуляційний апарат, дрібну моторику пальців, фонематичне сприйняття, логічне мислення, творчу уяву, пам'ять використовуючи ейдетичні прийоми Артюховича . Збагачувати й уточнювати словник дітей іменниками, прикметниками, дієсловами; стимулювати мовленнєву активність. Вчити дітей правильно вимовляти звук «Ш» в реченнях. Виховувати інтерес до мови,любов до природи, вміння швидко, самостійно виконувати ігрові завдання.
Обладнання: посібник, символи – звуки, лісова галявина, посібник «Будинок для звуків»
Хід заняття
Діти заходять до зали.
І. Організаційний момент
Логопед: Подивіться на наших гостей, привітайтеся, адже ми зустріли тут добрих друзів. Тож давайте створимо собі гарний настрій
Психогімнастика «Привітання»
Мета: зняття мовного негативізму дітей – логопатів під час зустрічі з незнайомими.
Діти і логопед
Я всміхаюсь сонечку:
- Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квіточці –
Хай вона росте.
Я всміхаюсь дощику:
- Лийся, мов з відра!
Ми всміхнемось друзям,
Зичимо їм добра
ІІ.-Діти, у мене для вас є приємний сюрприз. Ось він (показує на будинок, який стоїть на столі. Але будиночок цей не простий, це будиночок для звуків. Подивіться , будь ласка, дуже уважно на наш будиночок. І скажіть на що він схожий ? Давайте ми пригадаємо назви частин артикуляційного апарату (орієнтовні відповіді дітей).
Ми всі з вами знаємо , що за допомогою органів мовлення ми можемо промовляти різні звуки.
ІІІ. Артикуляційна гімнастика
Язик – чарівник
Знаємо, що наш язик — дивовижний чарівник.
Все, що ми захочемо, зробить він охоче!
Перетвориться спочатку на малесеньку лопатку.
Гостру голочку язик вже давно робити звик.
Побажаєм, стане чашкою, зовсім це йому не важко.
День і ніч ні на хвилину не спиняється годинник.
Зробимо язичком ось так: тік-так, тік-так.
Серед лісу, на горбочку, гарні виросли грибочки,
А найкращий — боровик, з ним знайомий наш язик.
Карлсон прилетів і зранку з'їв варення цілу банку.
Він злизав його ось так. В нього пречудовий смак!
Наш язик-чарівник показав усе, що міг,
Повернувся до хатинки, час настав для відпочинку.
ІV. Діти, а ви знаєте, що все на світі має свій голос, свою пісеньку, тільки треба вміти її почути? Давайте з вами пригадаємо пісеньку вітру.
- Ш – ш - ш
- А як ви вважаєте, чи можна пісеньку намалювати? (Діти відповідають).
- Ось вона, погляньте (На дошці виставляємо символ-звук «ш»). Це пісенька вітру. Зараз ми її разом заспіваємо: «ш-ш-ш»
(Діти виконують завдання).
V . Д/г «Будиночок для звуків
- Діти, сьогодні ми з вами будемо складати будиночок для звука «ш»
Подивіться, будь ласка, в дзеркало і скажіть при вимові звука «ш»,в якому положенні у вас губи, зуби, язичок, дзвінкий чи глухий звук, дихання тепле або холодне, звук приголосний чи голосний.
- VІ А зараз я вас хочу запросити до осіннього лісу.
- .Підкажіть мені, будь ласка, й покажіть : хто що робить? (Логопед називає когось або щось, а діти називають відповідну дію та імітують її). Зайчик … (стрибає), метелик …. (літає), лисичка …( ), ведмідь…….. ( ) а наші діти … (усміхаються).
VІІ . Дидактична гра
- «Хто де живе»
- Діти йдуть до ширми, на якій змальоване житло звірів: нора, барліг, лігво, дупло, кущ.
- Логопед. Допоможіть тваринам і їх дитинчатам знайти своє житло.
- Діти. Це біляче дупло. Там живе білка з бельчатами. І так далі
VІІІ. Під тихе звучання спокійної музики (у запису) діти сідають на килимок.
- Робимо так: піднімаємо долоні догори, заплющуємо очі й уявляємо сонечко – велике, яскраве, тепле – тепле. Сонце посилає нам своє проміння прямісінько в наші долоньки. Вони теплішають, теплішають, збирають у собі лагідні промінці… А тепер переносимо до обличчя й усю енергію, всю силу, що дало нам сонечко, спрямовуємо на лоб, очі, ніс, рот, вуха. (Діти роблять точковий масаж обличчя, логопед допомагає).
- Вмикаємо кнопочки на лобі, щоб краще думалося; біля носика, щоб вільніше дихалося; біля вух, щоб вони краще чули; біля очей, щоб вони краще бачили; біля рота, щоб він краще звуки вимовляв.
І X . Гра з м’ячем «Назви дитинчат тварин і птахів»
Прошу всіх у коло встати
Починаймо у гру грати
Швидко слово добирайте,
Діток мами називайте.
У шпака-шпаченя.
У їжака-їжаченя.
У жаби-жабеня.
У моржа-морженя.
У мишки-мишеня.
У кішки-кошеня.
X. Пальчикова гімнастика
Діти подивіться , що не має у сонечка? (Відповіді дітей)
Завдання дуже цікаве: вам необхідно причепити промінчики, але не просто. Біля кожного малюнка ви прищеплюєте промінчик з літерою «ш» або «ж», якщо в назві малюнка є та чи інша літера.(діти виконують завдання)
Молодці гарно справились з цим завданням
XІ . Фізкультхвилинка
«Допитлива Варвара»
Мета: розслаблення м’язів шиї
Діти сидять на стільцях.
Логопед: Жила дівчина Варвара. Вона була дуже допитлива і весь час роздивлялась навкруги. Давайте і ми подивимось ліворуч, якомога далі, потім – праворуч. Дихаємо легко. Робіть рухи головою відповідно до тексту.
А допитлива Варвара
І наліво, і направо
Роздивляється, навкруги,
Де її найкращий друг?
Дивиться Варвара вгору,
Де пташки у ранню пору,
Подивилась потім вниз,
Де мурашка тягне хмиз.
Вперед потім подивилась
Дуже Варя притомилась.
XІІ . Гра «Так чи ні?
Дайте відповідь мені,
Так кажу я , а чи ні.
Носить яблука їжак? (так)
В зайця голки на спині? (ні)
Розквітає в морі мак? (ні)
Рак ховається на дні? (так)
Квіти квітнуть навесні? (так)
Мешкає в шпаківні шпак? (так)
Діти в нас завжди сумні? (ні)
- Молодці, ви чудово впоралися із цим «хитрим» завданням, бо були уважні.
X ІІІ. Гра «Добери слово-ознаку»
Логопед загадує загадки
Стоять у лізі сестрички
Золотенькі очі, білі вії (ромашка)
Діти , яка ромашка? (пахуча, лісова, жовта, квітуча)
Сидить дівчина в темниці, а коса на вулиці (петрушка)
Петрушка , яка? (зелена, запашна, корисна)
Маленька, сіра,
А хвостик , як шило (Миша)
XІV. Мовне дихання
XV. Підсумок заняття

Автор: 

Катасонова Вікторія Миколаївна , вчитель-логопед, центр реабілітації дітей з інвалідністю

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі