Користувацький вхід

Конспект заняття з розвитку мовлення “На допомогу лісовим звірятам”

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з розвитку мовлення “На допомогу лісовим звірятам”
Програмовий зміст:
Зв'язне моввлення: продовжувати вчити описувати дику тварину, вчити розрізняти частини тіла, розвивати вміння запам'ятовувати окремі віршовані рядки вчити дітей говорити чітко, зрозуміло, не поспішаючи, досить голосно. Підтримувати і розвивати діалогічне мовлення дітей.
Привчати дітей розповідати словами про те, що вони бачать. Вчити відповідати на питання дорослого (Хто це? Що робить? Який? Яка) розповідати по картинці або про бачене двома-п'ятьма фразами.
Словник: збагачувати словник прикметниками характеризують особливості зовнішнього вигляду і повадки. Розвивати здатність слухати і розуміти мову дорослого, звернену до всіх дітей.
Вводити в активний словник дітей слова ввічливості і узагальнюючи слова (українською мовою). Вчити вживати узагальнюючи слова: "тварини", "дикі тварини".
Вчити звуконаслідувальним словами: "кап-кап", "та-та-та" і інші.
Активізувати словник дитини знайомими словами «доброго ранку», «до побачення», прикметниками, що характеризують величину предмета, колір, смак, форму.
Звукова культура: Розвивати мовне дихання вчити робити видих через рот плавно і протяжно, вміння вимовляти слова з різною силою голосу. Тренувати в правильну вимову шиплячих, свистячих і сонорних звуків. Розвивати інтонаційну виразність мови. Тренувати дітей в звуконаслідуванням.
Граматика: вчити відповідати на питання який?, Яка?
Матеріал й устаткування: Листочок із завданням, ялинки, дерева, іграшка зайця, ведмедя, ілюстрація (малюнок) їжачка, муляжі овочів і фруктів, кошики, плоскі кошики кольорові, гриби кольорові до гри, д / «Великому - великий, маленькою-маленькою» , «Хто, що це? »,« Підберіть за кольором ».
хід заняття
Діти зайшли в групу. Поздоровлення, привітаємося з нашими гостями, як ми вітаємося українською мовою.

Сюрпризний момент
- Подивіться дітки що це у нас на підвіконні, до нас залетів осінній листочок, але він не простий на ньому щось написано. До нас пишуть звірята з лісу, вони просять нас заглянути до них і допомогти їм підготуватися до зими. Допоможемо звірам?
- Вирушаємо в подорож на поїзді:
Ми з вами їдемо на поїзді, давайте покажемо як їде потяг: чух-чух-чух, ту-ту-у-у.
-Ось ми з вами приїхали в ліс, а коли на вулиці маленький морозець, то у нас з зіву йде ... (пар), давайте подивимося чи морозець (дуємо).
Давайте уявимо собі як ми гуляємо по лісі і у нас під ногами шарудить листя (ш-ш-ш) говоримо і трьом долоні.
-Дітки, що ви тут бачите?
-Дерева. Які вони? (Зелені, маленькі, високі)
-Вони однакові? (Ні)
-Скільки великих? (Одне)
-А маленьких? (Багато)
-Хто сховався під ялинкою?
-Добрий день зайчик! Ти нас кликав до себе, ось ми і прийшли. А чому ти такий сумний? (Каже мені на вушко) Діти, а зайчик хоче з вами пограти, давайте ми пограємо з зайчиком.
Р \ гра «Зайчики сіренькі сидять»
-Зайчик який? (Довговухий) чому ти плачеш?
-А я здогадалася, він зібрав моркви і розсипав. Діти, морквини однакові? (Ні, великі і маленькі)
-Давайте допоможемо зібрати, великі великому, а маленькі маленькому (робота дітей). Зайчик просить нас допомогти правильно поділити морква між його друзями. Д.Гра «Великому - велику, маленькою-маленькою» (морква)

-Молодці дітки, зайчик дякує вас. Тепер зайчик не буде голодною, зможе і своїх друзів пригостити.
-До побачення зайчику. Вирушаємо далі.
-Знаходжу записку-прохання від їжачка, тому що йому пора впадати в сплячку, їжачок залишив нам свою фотографію.
«Без стежок і доріжок по лісі крокує їжак
Гриб несе великий, фиркає. Ось так .... (Коротке [Ф])
-Діти, давайте розглянемо фотографію їжачка, ми його запам'ятаємо і вгадаємо коли він навесні прийде до нас в гості.
Їжачок який?
Яка у нього мордочка, очі?
що він робить?
що у нього на спинці?
що ви знаєте про їжачка?
Молодці діти, а ви знаєте що їжачок покликав нас на допомогу щоб ми йому допомогли його урожаєм він зібрав урожай, але кошики впали і перемішалися, давайте допоможемо йому, складемо овочі в один кошик, а фрукти в іншу (при сортуванні).
у мене яблуко яке?
а у тебе?
артикуляционная гра
Ах як смачно
Ось .. (яблуко)
ми шматочок відкусили (широко відкрили рот, клац)
Пожували та-та-та-та (жуємо, та-та та-та)
Проковтнули АМ! (Широко відкрили рот Ам)
Дуже смачноно (глибоко вдихнули)
Ароматно Ах (видих)
Дивно приємно. (Облизав нижню і верхню губу)
Попрощалися з Їжачком
-Діти, подивіться, що це за сліди? До кого вони нас приведуть? Йдіть за мною. Ось ми і прийшли. Ці сліди привели нас до ведмежою барлогу.
-Поки ми з вами йшли, ведмідь почав готуватися до зими подивіться ведмедик заготовлює грибочки давайте йому допоможемо (розділити гриби на плоскі кошики за кольором, при цьому вказуючи колір).
- які молодці, а тепер як ми допомогли ведмедику у нього залишилося час щоб пограти з нами.
Рухлива гра «У Медведя в бору»
-Тепер тіхесенькоповертаемось до групи нехай ведмедик готується до сну нехай спить, до весни.
-Діти, а ви підійдіть до мене, тільки тихенько, щоб не розбудити Ведмедика

Автор: 

Подрушняк О. О.
вихователь ЗДО № 5 " Золота рибка"
м.Первомайськ

Для отримання сертифікату Ви повинні поставити галку навпроти пункту "Погоджуюсь з правилами. Підтверджую своє авторство на матеріал".
Для внесення редагувань існує вкладка "Змінити".
Замовлення сертифіката (докладна інструкція): http://metodportal.com/node/2277

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі