Користувацький вхід

Підсумкове заняття в середній групі з логіко-математичного розвитку

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття з математики у середній групі
Тема: Підсумкове заняття.

Мета:
Розвивати логічне мислення, пам'ять, зосередженість, дрібну моторику пальців;
Виховувати уважність, активність на занятті, організованість, інтерес до математики;
Продовжувати вчити дітей рахувати в межах п’яти у прямому і зворотному порядку кількісною і порядковою лічбою, називати сусідів числа;
Закріпити знання геометричних фігур (об’ємних і плоскосних), обіграти їх;
Продовжувати вчити порівнювати дві групи предметів, визначати відношення (більше, менше, порівну);
Уточнити знання про частини доби. Вправляти у орієнтуванні в просторі.
Демонстраційний – цифри, чарівна торбинка з іграшками, карточки («Сусіди числа»), кошик з грушами і яблуками, геометричний матеріал (плоскосних і об’ємний), конверт із завданням від «трьох поросят», табл. по казці «Ріпка», предметні картинки із геометричних фігур, конверт з трьома ключами.
Роздавальний – карточки з двома смужками, лист білого картону, іграшки, квадрати і овали по 5 шт.

Хід заняття:

І В групу заходить Незнайко, який хоче потрапити в країну «Математики», але він нічого не знає і не вміє.
--Залишайся з нами. Ми тебе навчимо.
(Діти сідають за столи).
Із торбинки вихователь дістає іграшки, діти рахують (пряма і зворотня лічба).
-Діти згадайте казку «Ріпка».
По таблиці розповідають, хто перший прийшов, хто другий і т.д.(порядкова лічба пряма і зворотня).
Цифри виставлені на дошці (не по порядку). Діти називають їх.
Д/гра «Цифри забули своє місце»
Виходить дитина і виставляє цифри по порядку.
Д/гра «Знайдіть сусідів числа 2,4,5…»
Виходять діти до дошки і ставлять потрібні цифри.
- Діти, ви не бачили, хто приніс кошика? Тут яблука, груші і лист від маленького їжачка.
«Груші, яблука у лісі
Я знайшов
І приніс усе на спинці
В дит.садок.
Прошу все порахувати,
Бо не вмію я, малята».
На дошці виставляє вихователь 4 яблука і 3 груші.
Скільки яблук? Груш? Чого більше? Менше? На скільки?
- Напишемо листа їжачку після заняття, а зараз достанемо карточки з двома смужками.
Робота з роздавальним матеріалом
- На верхній смужці викладіть 3 квадрати, а на нижній – 2 овала.
Чого більше? Менше? На скільки?
Як зробити порівну? (діти виконують завдання).
Фіз.хвилинка
Раз – підняли руки вгору
Два – підтягнулися до долу
Три – повернулись вправо, вліво
На чотири – всі присіли
П’ять – покачали головою
Шість – ще й притопнули ногою
Сім – ручками повертіли
І тихесенько всі сіли.
ІІ Геометричні фігури
На дошці виставлені плоскосні геометричні фігури: коло, квадрат, овал, прямокутник, трикутник, ромб. Діти називають їх, характеризують.
Виставляється дві предметні картинки із геометричних фігур (ялинка і ракета).
- Яких і скільки геометричних фігур ви нарахували?
Прийшов лист від трьох поросят.
З якої це казки прийшов лист? (показує конверт)
Гра «Підбери ключ до замка»
(У дошки працюють троє дітей).
4) Роздивляються об’ємні геометричні фігури (циліндр, куля, куб, конус), називають, вибірково характеризують.
Питання на логічне мислення:
«Покатилися з гори куб і куля. Зможе куб наздогнати кулю? І чому?»
Частини доби
Гра-імітація «Частини доби»
(сидячи за столами)
Д/гра «Станьте по порядку»
(кожна частина доби – геометрична фігура: червоне коло – ранок, білий трикутник – день, синій квадрат – вечір, чорний прямокутник – ніч).
Грають чотири дитини. Гру можна повторити 2 рази.
ІІІ Орієнтування у просторі
Діти беруть лист білого картону і іграшку; по команді вихователя ставлять її вверх, вниз, в правий верхній кут, в лівий нижній кут і т.д.
Питання на логічне мислення:
Скільки колес у машини? У велосипеда?
Скільки сонечок на небі? Місяців? Зірок?
Скільки очей у зайця? У курки? У людей?
Із одного міста в інше вирушили літак, машина, велосипедист. Хто перший прибуде на місце?
- Незнайко, тобі у нас сподобалося? Тепер тебе візьмуть у країну «Математики».

Висновки
Пам’ять дітей у дошкільному віці дуже активна і це потрібно використовувати. Не слід забувати, що основа пам’яті — це уява. Тому варто спрямовувати дитину на використання своєї уяви. Від чого ж залежить уміння використання уяви у дошкільнят? Насамперед від зацікавленості дитини. Яскраві образи, цікаві нестандартні порівняння, зрозумілі дитині, запам’ятовуються набагато краще, ніж багаторазове повторювання незрозумілих понять. Удосконалення пам’яті вимагає постійних тренувань. Цікавість — ось найголовніший ключ до мотивації, уваги, концентрації, організації, а також успіху.

Автор: 

Вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка" Голобородько Л.Л.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі