Користувацький вхід

"стрибки в хореографії"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

МЕТОДИКА РОЗВИТКУ СТРИБКА В ХОРЕОГРАФІЇ
Багато видів стрибків у хореографії орієнтовані на природні можливості танцівника. Але з постійним розвитком цього мистецтва з'являється все більше високих і більш віртуозних стрибків. На жаль, природа наділяє не всіх високою стрибучістю з зависанням в повітрі, що робить неможливим виконання складних стрибкових елементів.
Як відомо, більшість трюкових елементів в хореографії запозичене з різних видів спорту та адаптовано для танцю. Отже, вправи для розвитку стрибучості теж запозичені. А щоб визначити які і якого роду вправи необхідно виконувати, слід зрозуміти фізіологічні особливості стрибка. М'язи не здатні розвивати великі зусилля миттєво, тому вони діють під час відштовхування зі зростаючою силою, повідомляючи тілу необхідне прискорення. Це означає, що висота стрибка залежить від того, наскільки велике зусилля можуть докладати м'язи при відштовхуванні від статі. Збільшуючи число так званих швидких м'язових волокон , можна домогтися бажаного результату.
Швидкі м'язові волокна - це великі волокна білого кольору, які мають велику силу, але швидко гіпертрофуються.

ПРИКЛАДИ ВПРАВ

При виконанні вправ зі стрибками необхідно пам'ятати:

-що приземлятися потрібно на носок і обов'язково ставити п'яту;
-амортизирвати приземлення колінами (ні в якому разі не на прямі ноги);
-товчок повинен здійснюватися за принципом releve (Реліве).
1.Подскоки на одній нозі з невеликим просуванням вперед (20-25 стрибків зараз).

2.Перескокі з ноги на ногу з невеликим просуванням вперед (20-25 стрибків зараз).

3.Одна нога витягнута вперед і лежить вільно на опорі (приблизна висота 60-80 см), опорна нога робить підскіки (15-20 стрибків зараз).

4.Ноги разом. Стрибки з невеликим просуванням вперед, як би перестрибуючи через бар'єри, витягаючи в повітрі коліна і стопи. Руки схрещуючись піднімаються знизу вгору, до рівня грудної клітини, при приземленні відводяться назад для підготовки до наступного стрибка. Цей розмах руками повинен допомагати стрибати вище. Такий стрибок можна робити зі скакалкою. Робиться по 10-15 стрибків.

5. Ноги разом. Стрибки з невеликим просуванням вперед, як би перестрибуючи через бар'єри, підтискаючи ноги (п'яти повинні діставати до сідниць). Робота рук, як в попередній вправі. Можна робити зі скакалкою. Робиться по 10-15 стрибків.

6. Ноги разом. Стрибки з невеликим просуванням вперед, як би перестрибуючи через бар'єри, підтискаючи ноги (положення ніг у повітрі має бути як при сидінні на стільці). Робота рук, як в попередній вправі. Можна робити зі скакалкою. Робиться по 10-15 стрибків.

7. Ноги разом. Як би вистрибуючи з бочки, підтискаючи ноги (колінами до грудей), в найвищій точці стрибка потрібно розкрити ноги в широку позицію (ширше плечей). Потім стрибок робиться в зворотному порядку. Руки вільно допомагають збільшити висоту стрибка. Робиться по 15-20 стрибків.

Автор: 

Керівник Андрушок М.В.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі