Конспект заняття для середньої групи «Весняна казка природи»
Мета:
Пізнавальний розвиток:
- Показувати у доступній формі залежність життя рослинного, тваринного світу та людей від умов зовнішнього середовища;
- Сприяти розвитку пізнавальної активності дитини в різних сферах життєдіяльності;
- Виховувати культуру пізнавальної діяльності, спілкування;
- Виховувати особистісні якості: спостережливість, розсудливість;
- Збагачувати уявлення дитини про природу, її властивості, якості, стани, явища, різноманітність рослинного та тваринного світу;
- Порівнювати предмети за довжиною, шириною;
Емоційно –ціннісний:
- Формувати емоційну сприйнятливість;
- Збагачувати внутрішній світ дитини позитивними емоціями;
- Створювати позитивний емоційний психологічний клімат;
Мовленнєвий розвиток:
- Формувати елементи культури мовлення, уважно слухати співрозмовника;
- Вправляти в діалозі під час гри, відтворювати фрагменти казкового сюжету;
- Активізувати словниковий запас;
Соціально – моральний розвиток:
- Формувати в дитині гуманні почуття, елементарні уявлення про доброту, чуйність, товариськість, уважність;
- Формувати навички організованої поведінки в природі;
- Виховувати прагнення стримано поводитися;
Художньо – естетичний:
- Заохочувати до експериментування та створення картин за допомогою матеріалів, що використовуються в нетрадиційних техніках;
- Створювати сприятливі умови для розуміння художнього слова;
- Розвивати емоційну чутливість;
- Виховувати любов до природи;
Фізичний розвиток:
- Збагачувати руховий досвід кожної дитини, орієнтуючись на її індивідуальні особливості;
- Виховувати бажання виконувати рухові дії правильно і гарно, діставати від цього задоволення;
- Викликати інтерес до рухливих ігор;
Хід заняття
Вихователь:
Любі діти, до нас
Завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
Усміхніться, роздивіться
І до мене поверніться.
- Сьогодні в нас цікава гра, всі до мене дітвора
( збираю дітей дзвоником).
- Зібралися ми з вами, щоб знов погратися, але гра буде незвичайна.
Дитина:
Кожна гра – це справді свято.
Будемо гратися ми всі.
Мандруватимеш в природу,
Юний друже, я і ти.
( під музику входить дівчинка Веснянка)
Веснянка:
Усім привіт! А ось і я!
Веснянка – це моє ім’я,
Я Веснянка – весняна,
Дівчина весела і рум’яна!
Вихователь:
Привіт, Веснянко! Ти прийшла до нас сама?
А де ж твоя сестра – Весна?
Веснянка:
Можливо, до вас вона поспішала, І десь у дорозі забарилась.
Дитина:
Ти, Веснянко, не сумуй,
Ось до нас летить сорока,
Чорно – крила білобока,
Може скаже нам вона,
Забарилась де Весна?
( залітає Сорока – білобока)
Сорока:
Скре-ке-ке, скре-ке-ке,
Я сорока – білобока,
Над лісом літаю,
Поглядаю на всі боки
І новини знаю.
Я дізналася за мить,
Що Весна нам радість
Зелень, і квіти несе.
Веснянка:
То ж разом ми підемо,
І сестру мою знайдемо!
Дитина:
Весняночко, як добре що ти прийшла до нас паняночко!
Будемо з тобою гратись в різні ігри забавлятись.
Вихователь:
Ми за ручки один одного візьмемо
І Веснянку весело заведемо!
Хороводна гра «Веснянка» під музичний супровід.
Вихователь:
Яка гарна на узліссі лісова хатинка стоїть.
Хто ж тут може жити?
Як ви гадаєте діти?
( відповіді дітей)
Дізнаємось, якщо загадку відгадаємо.
Хто б це міг в цій хатинці жити. Ось послухайте загадку.
Дитина читає загадку
Куций хвіст і довгі ноги
Уночі і вдень – тривоги.
Миру й спокою не знаю
І, злякавшись утікаю. ( Зайчик)
Вихователь:
Зайчик дуже наляканий Він не вийде до нас, поки ми не виконаємо
його завдання. Зараз ми назвемо Зайчикові дитинчат тварин
Дидактична вправа « Хто у кого»
Мета: закріпити назви тварин та їх дитинчат;
вчити утворювати форми однини та множини.
Хід: вихователь говорить початок речення, а діти закінчують його.
У ведмедиці … (ведмежата)
У лисиці … (лисенята)
У зайчихи … (зайченята)
У білочки … (більченята)
У вовчихи … (вовченята)
У їжачихи … (їжаченята)
Підсумок гри: і всі ці тварини живуть … (у лісі) і називають їх … (дикими
тваринами)
( виходить Зайчик)
Зайчик: Добрий день малята!
Любі хлопчики й дівчата!
Разом: Добрий день, Зайчику!
Скажи, будь-ласка, чи не бачив ти Весну,
Сестру нашої Веснянки.
Зайчик: Частенько я тут гуляю
Майже все про всіх у лісі знаю
Тільки де Весна – не знаю.
Ви повірте мені малята.
З вами хочу я рушати,
Разом Весну відшукати.
( виходить Лисичка. Співає)
Лисичка: Годі вам тут гомоніть
Ви мені допоможіть,
І тоді уже ідіть.
Гляньте, яка чудова лісова галявина.
Але вітерець – пустун кружляв і всі квіти зіпсував.
Ви тихенько підійдіть і всі квіточки зберіть.
Д/ гра « Збери весняну квітку»
Мета: узагальнити знання дітей про складові частини рослин, вправляти у вживанні іменників в родовому відмінку однини, у кличній формі,; розвивати зорову увагу, пам’ять.
Обладнання: зображення стебел з листями та голівок квітів вирізаних із кольорового паперу.
Хід гри:
На галявині розкладено в довільній формі листя, стебла та голівки квітів. Діти складають квіти із частин.
Вихователь:
Листячко зелене, оживай,
Свою рідну квіточку впізнавай.
Квітко, квітко, оживай, свій листочок впізнавай!
Дитина. Я вас упізнала. Ви — листочки моєї фіалки.
(По ходу гри вихователь може ставити дітям запитання, на зразок: «А що ще ти знаєш про тюльпан? А чи є в кульбабки якісь особливі прикмети?»)
Розповідь дітей про квіти
Тюльпан - квітка ніжна. Весняна, різні сукні має. Буває кольору сонця, білу барву має і вишнею палає.
Кульбабка, як сонечко в траві зійшло. Усміхнулося, розцвіло. Потім стало біле – біле і за вітром полетіло.
Вихователь: Діти, у вас хороший настрій, ніхто не сумує. Кожна квітка така ж як і ви – неповторна, в кожної є своє ім’я, кожна квіточка несе щось гарне. Погляньте, яка краса, як весело сонце світить.
Закличка «Вийди, вийди сонечко»
Вийди, вийди, сонечко
Посміхнись, до маленьких діточок
Своїм білим личеньком повернись.
( виходить дитина сонечко)
Сонечко:
Дуже добре, що ви мене запросили.
Хочу з вами я пограти.
Дидактична гра «Перелітні птахи»
Мета: Вчити дітей орієнтуватися у сезонних змінах, називати назви
перелітних птахів, вміти впізнавати їх.
Обладнання: макет дерева, силуетні зображення птахів.
Зміст: діти по черзі відбирають силуетні зображення перелітних птахів та
розселяють їх на дерево.
Сонечко: Пташок повертаю із теплого краю
Сонечко: Летіть соловейки, до рідної земельки!/діти знаходять пташку, називають, садять її на дерево/
Сонечко: За ними граки !/діти знаходять пташку, називають, садять її на дерево/
Сонечко: У дуплі між гілочок поселивсь малий шпачок. !/діти знаходять пташку, називають, садять її на дерево/
Сонечко: Потім прилетіли ластівки і сороки. !/діти знаходять пташку, називають, садять її на дерево/
Сонечко: Останньою до рідної землі прилетіла зозуля. !/діти знаходять пташку, називають, садять її на дерево/
-
Сонечко: І всіх їх зустрічав маленький горобчик. !/діти знаходять пташку, називають, садять її на дерево/
Вихователь: -
Сонечко, ми тобі допомогли
Чи не знаєш де Весна?
Сонечко:
От біда! І що ж робити?
Он її хатинка, в лісі
Але щось так тихо на узліссі.
Вихователь:
Весна по планеті крокує, про кожний куточок турбується,
Всім зелень і квіти несе. І мабуть нас вона не чує.
Дитина:
Надійшла Весна прекрасна,
многоцвітна, тепла, ясна,
ніби дівчина в вінку,
Ожили луги, діброви,
Повно гомону, розмови
І пісень в чагарнику.
(виходить Весна під музичний супровід)
Весна:
Я, Весна – в природі свято
Не сама до вас прийшла –
Сонце ясне принесла.
Тепле, сонячне проміння.
Розбудило в лісі всі творіння –
І струмочок чистий,
І лужок барвистий,
На галявці квіти,
Щоб раділи діти.
Веснянко, моя мила, скільки добрих справ ми разом зробили. Але, щоб завершити добрі справи, допоможіть картину «Весна – красна» закінчити.
Вихователь: Дітки, Ви до дівчини – Весни підійдіть
І чудову картину завершіть.
Практична робота дітей.
Діти прикрашають картину «Весна – красна» готовими деталями, заготовленими раніше
Матеріал:(віночок із кульбаб, кущі фіалок, тюльпани, метелики , кольоровий папір).
Весна: Малята, я хочу, щоб ця картина залишилась у вас і прикрашала куточок природи вашої групи.
Всі разом прикрашають куточок природи.
Діти:
Дякуємо тобі любо Весно.
Як добре діти, жити нам,
Де все наповнене красою!
Діти:
Всі ви дружно працювали,
Гарно всім допомагали.
Нагулялась дітвора?
Все, скінчилась наша гра.
Весна
Я за ручку діток взяла
І на прогулянку за собою повела
(під музику діти виходять з групи)