Користувацький вхід

Контрольно - підсумкове заняття в ІІ молодшій групі на тему: "Осінні барви"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Мета: довкілля: закріпити та уточнити знання дітей про довкілля, виявити здатність малят користуватися найпростішими знаннями про правила безпечної поведінки в навколишньому.
Мовлення: граматика: удосконалювати вміння малят узгоджувати іменники із прикметниками (осінь гарна, осінь ласкава, осінь кольорова...) Зв'язне мовлення: формувати вміння малят будувати діалог на запропоновану тему, та відповідати на запитання дорослого поширеними реченнями.
Математика: закріпити поняття дітей про числовий ряд від одного до трьох. Формувати вміння слухати й сприймати слова - числівники в мові. Закріпити вміння розпізнавати геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник). Вправляти вихованців у визначення величини предметів із використанням ознак: високий - низький.
Художньо - естетичний розвиток: закріпити та підсумувати знання малят про казки та їх назви. Заохочувати малят створювати прості композиції в аплікації, розповідати про те, що створили. Формувати наочно - образне мислення, уяву під час конструювання.
Розвивати уважність, пам'ять, зв'язне мовлення, активність, естетичне сприйняття. Виховувати повагу до однолітків, самостійність, взаємодопомогу, організованість, охайність.

Хід заняття:
"Усміхнемось всім довкола:
Небу, сонцю, квітам...
І тоді обов'язково
Буде день привітним!

1. Діти, я запрошую вас до осіннього лісу в гості до тітоньки Осені. Але спочатку давайте пригадаємо, як потрібно себе поводити в лісі:
- НЕ кричати;
- НЕ ламати гілочки;
- НЕ смітити;
- НЕ розводити вогнище.

Як ви гадаєте, що потрібно взяти з собою в подорож? Я підготувала деякі предмети, але не знаю, потрібні вони нам чи ні?
- Для чого потрібні пакети для сміття?
- Для чого потрібні серветки?
- Для чого вода?
- Для чого мобільний телефон? Як ми будемо викликати пожежників, що ми їм будемо говорити?

Мовленнєва гра "Виклик пожежників"

2. Тепер можемо вирушати в дорогу.

Осінь: "Доброго дня малята. Дуже рада вас бачити в своєму чарівному лісі"

Діти, а давайте розкажемо тітоньці Осені, яка вона була цього року у нашому садочку!

Д/гра "Осінь яка?"
Мовленнєва гра "Чим пахне осінь?"

Осінь: Дякую вам, малята, за такі чудові слова. І в подарунок за це, я можу перетворити вас на листочки! Згодні?

3. Психогімнастика "Я - осінній листочок"

Ой, погляньте, хто ж це нас зустрічає? Так це ж казкові герої, давайте розповімо тітоньці Осені, в яких казках вони живуть.

Д/г "В якій казці живе герой?" (дід, баба, зайчик, лисичка, ведмедик)

4. Осінь: "Листочки! Сталася біда!
У лісі звірі заблукали,
Собі хатиноньку шукали.
Ви звіряток порятуйте,
Для них хатиноньки збудуйте!"
Д/г "Будинок для лісових звірят"
(умова для дітей: доки звучить музика, діти викладають будинки)

5. Малята, погляньте, хто це під кущиком плаче?

Осінь: Та це ж маленькі зайченята, Туся і Кося. Вони дуже довго не ходили до лісового дитячого садочка та й не знають, як виконати домашнє завдання.

Можливо ми зможемо їм допомогти. Допоможемо? Але перед тим, як приступити до роботи, я пропоную показати зайченяткам вправу для пальчиків, щоб вони не стомлювалися.

Горіховий масаж
"Цей горішок - фантазер,
Він - чудовий масажер
Візерунчастий бочок
Розвиває кулачок.
Міцно ти його стисни,
Свою силу прояви"

- Зафарбуй предмети, яких три;
- На високому дереві намалюй - три яблучка,
на низенькому - два яблучка

6. Що ж, листочки, гадаю, що нам потрібно перетворюватися назад, в маляток, та повертатися в садок. Та щоб тітонька Осінь не сумувала, давайте прикрасимо її дерева в різні кольори, ось так. (показую одне дерево - різнокольорове)

Аплікація "Казковий ліс" (під музичний супровід)

7. Малята, давайте подаруємо Осені намисто побажань. Візьміть кожен по одному сердечку і побажайте щось Осені. (малята промовляють побажання та одягають сердечко в намисто, можна залучити дорослих)

8. Підсумок.
- Куди ми з вами ходили?
- Кого зустріли?
- Чому зайченята плакали під кущиком?
- Що ми подарували тітоньці Осені?

Автор: 

Николайчук Тетяна Євгеніївна
вихователь ЗДО №24 "Гвоздичка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі