Конспект заняття з нетрадиційного малювання в старшій групі
На тему: « Котик Музика»
Вихователь: Коваленко Т. В.
Мета: Закріпити навички малювання нетрадиційної технікою - відбиток поролоновою губкою, що дозволяє найбільш яскраво передати зображуваний об'єкт, характерну фактурність його зовнішнього вигляду (обсяг, пухнастість) Розширювати знання про домашніх тварин, прищеплювати любов до них. Розвивати творчу уяву дітей, створювати умови для розвитку творчих здібностей. Розвивати образотворчі навички та вміння, моторику рук. Виховувати акуратність в роботі з гуашшю.
Матеріали для заняття: Гуаш, поролонові губки, волога серветка, альбомний аркуш із заздалегідь проведеної лінією - 8см від краю, кисті № 5, № 1, простий олівець, іграшка або картинка кішки.
Попередня робота: перегляд мультфільмів, розгляд ілюстрацій із зображенням кішок і кошенят, читання художньої літератури про тварин.
Хід заняття:
1. Вступна частина.
Загадка дітям:
Зубатий, волохатий,
Як їсти починає -
Муркає - співає
(Котик)
Правильно, це котик. І сьогодні до нас прийшов не звичайний котик, він дуже талановитий і з хорошим музичним слухом. Показую дітям відеоролик «Котик, який осмислено грає на піаніно». Після переглянутого веселого відео вихователь пропонує дітям намалювати портрет музичного котика.
Пальчикова гімнастика «Кошенята»
У звірів чотири лапи
(Піднімаємо і опускаємо 4 пальця на руках)
Кігті можуть випускати
(Зображуємо кігтики)
Мають вуса, й миле личко
(Пальці з'єднати в кулю, наближують)
Хвіст, і носик змокрілий
( «Хвиля», вуса показати, носик обвести)
І, звичайно, вушка! (Тремо вуха)
Ось така кисюшка. (показати руками)
2. Самостійна діяльність дітей Спочатку діти малюють контур котика олівцем або можуть відразу це робити губкою.
Потім зафарбовують весь силует технікою штампування поролоновою губкою. Поки сохне силует котика, можна пограти в гру.
Гра - Физминутку «Музичний котик»
Діти шикуються в коло, вибирається два учасники - «котик», «мишка». Під музику учасники, взявшись за руки, йдуть по колу, «мишка» знаходиться в центрі кола, «котик» йде за колом в протилежну сторону і співає пісеньку:
«Я - котик музичний, граю і співаю,
Послухайте, хлопці, ви пісеньку,
Мяу, мяу, мяу, мяу - ось пісенька моя.
Вона про солодких мишок, люблю їх дуже я! »
Після цих слів зупиняється коло, що грають піднімають руки вгору, «мишка» вискакує з кола і біжить по колу, «котик» її наздоганяє. Зміна учасників. Гра повторюється 2-3 рази.
Далі діти продовжують роботу - прорисовують всі частини тіла котика (очі, щічки, ніс, вуса та ін)
В самому кінці діти малюють клавіші піаніно.
3. Підсумок заняття
- Малята, подивіться які гарні музичні кішки і коти у нас вийшли. У них різний характер, колір і різний настрій. Діти демонструють своїх кошенят і вішають портрети на виставку, а вихователь пропонує придумати їм клички і знайти на їхню думку кошенят з різним характером (самого спритного, хитрого, маленького, доброго, сміливого, скромного, боязкого і так далі). І прибирають робоче місце.