Користувацький вхід

Конспект відкритого заняття з пошуково-дослідницької діяльності для дітей старшої групи «Подорож до цирку»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект відкритого заняття з пошуково-дослідницької діяльності
для дітей старшої групи(5-6 років)

«Подорож до цирку»

Тема : «Подорож до цирку»
Програмовий зміст : Залучити дітей до дослідницької діяльності; збагачувати словник дітей; розвивати обережність під час роботи з предметами досліду, розвивати увагу, уяву, інтерес до нової діяльності, спостережливість; виховувати посидючість, охайність, обережність під час праці з матеріалами досліду, добрі стосунки з однолітками, взаємодопомогу.
Матеріали : вода, олія, піна для гоління, драже «скітлс», шиплячі таблетки, харчьові барвники(синій, червоний, зелений, жовтий), капелюх клоуна.
Хід заняття:
1.Організаційний момент.
>>Психогімнастика «Всі ми друзі сонечка»
(Діти утворюють коло)
Вих. Доброго ранку, малеча!
Діти, подивіться у віконечко,
Чи є на небі сонечко?
Хочу вам його я дати,
Але треба всім сказати:
Доброго ранку, всім!
2.Основна частина.
Діти, подивіться, як багато до нас завітало гостей. Але вони прийшли до нас не просто так, а хочуть з нами подружитися.
А в мене для вас є сюрприз. Це квитки в цирк.
Хто з вас був у цирку?
Чи сподобалось вам там?
А хто працює у цирку?
Я нещодавно була в цирку, і познайомилась там з фокусником якого звали Мотя! І він мені ось що подарував. (Дістає капеюх)
Він сказав, що капелюх не звичайний, а чарівний. Хто його одягає той відразу перетворюється на фокусника – дослідника. Тож я вам пропоную стати фокусниками – дослідниками. Готові? Тоді пішли зі мною. Для того, щоб нам перетворитися, треба сказати чарівні слова і приміряти капелюшок фокусника Моті.
Я почну казати слова, а ви закрийте очі і не підглядайте :
Шух, шух, шух,
Мій веселий капелюх.
Відведи в країну сміху
Покажи дитячу втіху.
Фокуси нам покажи,
Чаклувати нас навчи.
(Діти відкривають очі, а перед ними на столі лежать предмети для досліду «Вулкан»)
1.«Вулкан»
Нам знадобиться : стакан, вода, олія, барвники, шиплячі таблетки.
Хід експеременту:
В прозорий стакан зналиваємо пів стакана води, потім на воду наливаємо олію тоненьким шаром, після цього додаємо барвник(колір за бажанням). Після того як приготували цю тришарову суміш, вкидаємо шиплячу таблетку.
Діти як вам такий фокус?
Це тільки початок,давайте будемо чаклувати далі.
2. «Райдуга»
Нам знадобиться: плоска тарілка, драже «Скітлс», вода.
Хід експеременту: по краю тарілки викладаємо драже,потім заливаємо його водою в середену тарілочки. Драже починає танути, а фарби з нього розтікаються по тарілці.
Діти як ваш настрій?
Подобаються наші фокуси?
Пропоную трішечки потанцювати і повесилитись.
>>Фізична пауза «Ми маленькі клоуни»
(Діти виконують рухи під веселий муз.супровід)
Ну,що ж продовжимо,у мене для вас є ще один сюрприз.
Готові подивитись? Тоді давайте повернемося в наш цирк.
3. «Веселковий дощ»
Нам знадобиться: велика прозора ємність, вода, піна для гоління, барвники різних кольорів.
Хід експеременту: у прозору ємність з водою,наливаємо трохи більше половини води, зверху накладаємо піну для гоління, і крапаємо на неї барвники, чекаємо хвилинку, і спостерігаємо кольоровий дощ.
Діти, нам вже час повертатися в групу, бо дія чаріного капелюха закінчуїться. Давайте заплющімо оченята і скажемо чарівні слова:
Ра, ра, ра,
3.Заключна частина
Повертатись нам пора.
Ось ми з вами і повернулись.
Скажіть мені будьласка,що вам сподобалось?
Що запам’яталось?
Може є серед вас ті, хто хотів би стати фокусником ,дослідниками?
Я вам всім дуже вдячна,за те що ви були разом зі мною, допомогали, веселились і дуже старались стати справжніми фокусниками.

Автор: 

Жирник Тетяна Сергіївна
вихователь
ЗДО №22 «Райдуга»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі