Користувацький вхід

Робота з дитячою книгою. Хороша книга – свято Ю. Ярмиш «Зайчикова казочка»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Хороша книга – свято Ю. Ярмиш «Зайчикова казочка»
Мета: розкрити для учнів поняття «сторінка», «обкладинка», «автор», «назва книги», «ілюстрації»;
ознайомити з новою казкою;
розширювати знання учнів про книгу, її значення у житті людини;
розвивати усне мовлення, мислення, пам'ять. кмітливість;
виховувати доброзичливе ставлення один до одного, бажання прийти на допомогу.
Обладнання: книжки з навчального видання «Читаємо залюбки», ілюстративний матеріал, аудіозапис, мікрофон, виставка книг, портрет Ю Ярмиша
Хід уроку
І Організаційна частина
Всі мерщій сідати, діти.
Домовляйтесь не шуміти.
На уроці не дрімати,
Руку вчасно піднімати.
Щоб не було мороки,
Всі готові до уроку?
Тож, гаразд, часу не гаймо
і урок розпочинаймо.
ІІ Актуалізація опорних знань
« Мозкова атака»
- Чому ми книгу називаємо «Вікном у світ»?
- Яку роль відіграє книга у житті людини?
- Твори яких жанрів ви запам’ятали?
ІІІ Вивчення нового матеріалу
1 Оголошення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми дізнаємось про те, з чого складається книга, будемо працювати з новою казкою.
2 Розповідь з демонстрацією
Кожна книга складається з:
1) обкладинки – твердої оправи книги, покриття книжного блоку, яка оберігає її від пошкоджень, забруднень. Виконує скріплювальну захисну, художню й інформаційну функцію;
2) корінця – елементу книги, який обрамлює скріплені аркуші книги;
3) сторінок – однієї сторони аркуша, на якій розміщено певний матеріал;
4) ілюстрацій – малюнків, розміщених у книзі.
У кожній книзі є назва, яка відображає те, про що буде розповідатися у книзі, чи який жанр твору.
Автором книги є людина, яка написала її, зібрала весь матеріал.
3 Гра «Хто перший»
(Учитель показує складові елементи книги, а діти називають їх.)
4 Робота із загадками
Я маленький, я вухатий,
Попелястий, волохатий.
Я стрибаю, я тікаю,
Дуже куций хвостик маю. (Заєць)
В тихе надвечір’я
З саду на подвір’я.
Котиться колютина
В яблука закутана. (Їжачок)
Я руда низького зросту.
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа.
В них таке смачненьке м'ясо.
Вовку-брату я сестриця.
А зовуть мене … (лисиця)
Ходить хмуро між дубами,
Хижо клацає зубами.
Весь, як є жорстока лють,
Очі в нього так і ллють.
Зачаївся, ось примовк
Грізний звір цей, звісно… (вовк)
Саме цих тваринок ми зустрінемо у «Зайчиковій казочці» над якою працюватимемо
ІV Робота над казкою
1 Відомості про Ю. Ярмиша (Демонстрація портрета) (https://ukrlit.net/biography/yarmish.html)
Фізкультхвилинка (https://www.youtube.com/watch?v=pcLMi59Pqhw)
.
2 Читання вчителем казки
3 Словарна робота
Під пахвою – під рукою
віри не йме – не вірить
вступай до школи – йди вчитись до школи
4 Відповіді на питання
- З ким зустрілося зайчатко в лісі?
- З якою інтонацією я читала слова Зайчика, Лисички, Вовка, Хлопчика?
- Чому Лисичка і Вовк по-різному читали казочку?
- Які епізоди казки зображено на малюнку?
5 Творча робота
Придумати продовження казки (Виступи дітей)
6. Робота в групах
Інсценізація уривка казки
V Підсумок уроку
- З яких частин складається книга?
- Хто є автором «Зайчикової казочки»
- Чи сподобалась вам казочка? Чим саме?

Автор: 

Фесенко Валентина Іванівна, учитель початкових класів,ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5 Тростянецької міської ради Сумської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі