Користувацький вхід

Конспект заняття «Чарівна країна емоцій»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття
«Чарівна країна емоцій»
Мета: розвивати здібності розуміти та розрізняти позитивні та негативні соціальні емоції; продовжувати працювати над усвідомленням основних емоцій – радості, гніву,смутку,здивування,страху;вчити виражати емоційний стан за допомогою вербальних та невербальних засобів,формувати позитивне відношення дитини до власного «Я»;ознайомити дітей з методами саморегуляції; виховувати дружні стосунки,та вміння відчувати себе невід’ємною частиною колективу .
Мовні завдання: збагатити словник дітей прикметниками та словами – антонімами відповідно тематики заняття,розвивати вміння емоційно сприймати та виразно відтворювати художнє слово , працювати над розвитком кінезіологічних відчуттів , дрібної та загальної моторики
ХІД ЗАНЯТТЯ
1.Вправа «Чарівний тунель»
Педагог: Я відчиняю двері в ту кімнату. Бачите тунель? Нам потрібно обов’язково пройти через нього, щоб ця кімната перетворилась на чарівну країну… (звучить спокійна музика.
Чуєте звуки – чарівна країна кличе нас. Але ввійти в неї може тільки той, хто вміє слухати те, що відбувається навколо нього, хто хоче навчитись розуміти, що відбувається всередині нього, хто хоче знайти нових друзів. Згодні? Тоді проходьте!!!

2.Гра «Земля, небо, вогонь, вода» музика
Ми вже в чарівній країні, починаємо нашу подорож. Ми ідемо по землі. Земля тут теж чарівна: вона може постійно змінюватись. Ось ми ідемо по травичці. (зелена тканина) Яка вона? (Зелена, м’яка, шовковиста, росяна, свіжа, пахуча, молода).
А зараз зараз під ногами пісок (жовта тканина). Який він? жовтий, теплий, м’який, сипучий).
Раптом випав сніг, і під ногами в нас сніжний килим (ідуть по білій тканині). Який він? (білий, холодний, колючий, пухнастий, льодяний, морозяний).
Ми підійшли до чарівної річки (провести руками по блакитній тканині). Яка в ній вода? (прозора, чиста, кришталева, блакитна, льодяна, річкова)
Яке тут чудове повітря, сповнене дивовижними пахощами! (підкидати вгору прозору тканину). Чим пахне повітря? (квітами, хвоєю,свіжістю, морозом, парфумами, фруктами)
Дивіться, вогонь, він теж є у чарівній країні. Який вогонь? (небезпечний, гарячий, пекучий, вогняний, яскравий, полум’яний,) Який він маленький! Але що це з ним? Налетів вітер і полум’я все сильніше і сильніше піднімається вгору.
(всі торкаються руками до червоної тканини, і разом з педагогом підкидують тканину вгору-вниз – дути через рот – дихальна гімнастика)

3.Гра «Знайди своє місце»
Я бачу, що ви вже освоїлись в чарівній країні. Тепер давайте, визначимо, в якій з її областей ви хотіли б жити? Візьміть по маленькій подушці, виберіть для себе найзручніше місце в кімнаті, покладіть її на підлогу, обійдіть навколо неї та все огляньте. Закривши очі, спробуйте відійти від подушки і знову наблизитись до неї. Потім, відкривши очі, сядьте на подушку.
А зараз прийшов час познайомитись з мешканцями чарівної країни: з нашими емоціями або іншими словами – з нашим настроєм. Яким він буває? Від чого він залежить? Як можна дізнатись про настрій людини?

4. Гра «Абетка настрою»
Перед вами на столі розкладені фотографії ваших друзів, що знаходяться в різних емоційних станах. Давайте розселимо їх по відповідних кімнатах –піктограмах.
Діти по сигналу педагога виконують завдання. Пам’ятаєте, ми з вами говорили, що настрій людини може постійно змінюватись. А що може впливати на настрій людини – ми з вами зараз дізнаємось.

5. Посібник «Допитливий Мурчик»
(2 рукавички з посібника, в 1 – пухнаста, м’яка тканина, в 2- наждачний папір)
- Діти підійдіть до мене, ви бачите – перед нами дві чарівні рукавички, я вам пропоную засунути руку в рукавичку і спробувати описати, що там , і що ви відчуваєте??? (спочатку в теплу, потім в колючу)
(Педагог пропонує дітям засунути руку в рукавичку та описати, що вони відчувають, що там є.) (це щось м’яке, тепле, ніжне; щось гостре, колюче, холодне).
Діти, ви знаєте, що такими ж, як і ця тканина, можуть бути і людські слова. Одні – теплі, ніжні, лагідні, приємні. Слова, від яких покращується настрій.
Та інші – колючі, холодні, гострі, злі – ті слова, якими ображають, погіршують настрій, роблять людині неприємно).
6. - А зараз ми з вами пограємо в гру «Скажи –навпаки»
Ми будемо передавати з рук-в-руки руки рукавичку зі злими словами і тим самим ми наповнимо її добрими, ніжними та теплими:
- антоніми (почати зі злих): некрасивий - вродливий, злий – добрий, дурний – розумний, жадібний – щедрий, грубий – ввічливий, ледачий – працьовитий, брехливий – чесний, боягуз – сміливий, байдужий – чуйний.
Кого можна охарактеризувати такими рисами???? Так, вірно, людину. Оцінити людину можна по її вчинках.

7. «Двоколірний вірш»
А зараз, діти, я хочу, щоб ви послухали вірш, який написав Сергій Павленко. Називається він «Двоколірний вірш», (першу половину читає вихователь.)
А) Коли де-небудь квітку бачу-
«Зірви!» - кричить мені, аж плаче.
Повз деревце іду зелене,
«зламай!» - схиляється до мене
В гніздечку пташку стріну в гаї.
«Зжени!» - мерщій мене благає.
«Забий!» - з болота жаба просить
«Замуч!» - цвіркун сюркоче в просі…
- Е, ні! Не гарний вірш такий! Хай ліпше буде – навпаки!!!!
Читає дитина
- Б) Коли де бачу квітки очі,
- «Люби!» - вона мені шепоче!
- Повз деревце іду зелене,
- «Привіт!» - схиляється до мене.
- В гніздечку пташку стріну в гаї.
- Питає пташка:
- «Як ся маєш?»
- «Спочинь!» - з болота жаба просить
- «Всміхнись!» - цвіркун шепоче в просі.
- Який же світ кругом чудовий!
- Додому йду в добрі й любові.
- Чому цей вірш названо двоколірним?
Хто читав про добрі вчинки? Про погані?
Який колір фарби ви використали б для вираження добра, радості????
Смутку, зла??? ( кольорові кружечки – білі та чорні)
- Діти, а ви знаєте, що ми можемо самі впливати на свій настрій? Зараз я вас навчу, як можна покращити свій настрій!
8. Гра «Врятуй пташеня»
( мета – ознайомити дітей з методами саморегуляції)
Уявіть, що у вас в руках маленьке, беззахисне пташеня. Витягніть руки вперед долонями вгору. А тепер зігніть руки в ліктях і наблизьте їх до себе. Повільно, по одному пальчику, складіть долоні, сховайте в них пташеня, подихайте на нього, зігріваючи його своїм рівним, спокійним диханням. А тепер розкрийте долоні, і ви побачите, що ваше пташеня радісно злетіло. Посміхніться йому і не сумуйте. Воно ще прилетить до вас.
9. Гра на увагу
- Діти, погляньте, що ще нас чекає в чарівній країні??? Що це? (Матрійки)
Подивіться уважно та запам’ятайте їх розташування. А зараз закрийте очі.
(педагог змінює місце розташування матрійок. Діти ставлять їх в початкове положення.)
Діти, а матрійки завжди відкриваються? (Так). Спробуємо.. (Відкрити 1-у матрійку, включається фонограма – плач дитини). В цій матрійці живе якийсь настрій. Який??
(2-а матрійка – сердитий крик). А в цій матрійці який настрій живе?
А який же настрій живе в найменшій матрійці? Подивимось… (дзвінкий, веселий сміх). Який це настрій?
Молодці, гарно вгадали :
В 1-й живе сумний настрій
В 2-й – сердитий настрій
В 3-й – веселий, радісний настрій.
Який настрій ми візьмемо з собою в групу????

10. Вправа «Дружать в нашій групі дівчата і хлоп’ята»
Дружать в нашій групі
Дівчата і хлоп’ята
Хай разом єднаються
Їх маленькі пальченята.
Педагог: Покажіть мені свою праву руку, а тепер ліву… Торкніться своїми пальчиками до пальчиків сусіда. Зімкніть коло. А тепер підніміть руки вгору. Ми разом!!! Чудово!!!
На завершення проводиться вправа «Всім-всім до побачення!» – вправа на об’єднання – діти ставлять свої кулачки один на один, утворюючи «башту».і зміцнення дітей в групі. Діти утворюють дружнє коло, а потім ставлять свої кулачки в єдиний «стовпчик» і голосно вимовляють: «Всім-всім, до побачення!». Потім прибирають кулачки.
Ось і закінчилась наша подорож в країну настрою. Візьмемо з собою гарний настрій і повернемось з ним в групу.

Автор: 

Кравцова Світлана Петрівна
практичний психолог ЗДО №24 "Гвоздичка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі