Користувацький вхід

Конспект заняття з розвитку мовлення+ознайомлення з природою для дітей ІІ молодшої групи

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Заняття з розвитку мовлення та природи для II – молодшої групи
«Подорожуємо слідами лісових тварин»
Мета: активізувати в мовленні дітей слова — назви диких тварин; розширювати знання про їх зовнішній вигляд, особливості; учити дітей уважно слухати мовлення вихователя; удосконалювати вміння відповідати на запитання; формувати навички побудови речень; відповідати на запитання за змістом картини, за допомогою вихователя та розповідати про зображене на картині; закріплювати вміння утворювати іменники за допомогою зменшувальних суфіксів; стимулювати мовленнєву активність дітей; розвивати пам’ять, мислення, увагу та дрібну моторику рук під час складання картинок з частин; збагачувати словниковий запас; виховувати цікавість та гуманне ставлення до живих істот.
словник: назви диких тварин, іменники зі зменшуваними суфіками.
граматика: вживати пестливі слова
Матеріал: аудіозапис звуків лісу, картинки із зображеннями слідів тварин, диких тварин, іграшка зайчика, декорації лісу, розрізні картинки із зображенням вовка, картина «Лисиця з лисенятами».
Хід заняття
Організаційний момент.
Вихователь пропонує дітям утворити коло, узятися за руки.
Психогімнастика
Моя посмішка весела,
Моя посмішка чарівна.
Ось, тримай і ти її.
Посміхайся і рости.
Діти у колі «передають» посмішку одне одному.
Основна частина.
— Діти, сьогодні по дорозі в дитячий садок, я на дорозі побачила сліди і сфотографувала їх. Подивіться, чиї вони, як ви вважаєте? (Припущення дітей.)
— Я пропоную піти по цих слідах і подивимось, куди вони приведуть. Куди ми потрапили? (До лісу.)
— Що ви бачите в лісі? Що ви чуєте?
Вихователь вмикає аудіозапис звуків лісу.
— Що це за звуки?
— Та чомусь не видно тварин. Подивіться, ось сліди. Хто міг їх залишити? (зайчик)
— Послухайте загадку.
Довгі вуха, куций хвіст.
Невеликий сам на зріст.
На городі побував —
Нам капусту попсував.
Довгі ноги скік та скік!
Ми погнались — він утік!
— Де заховався зайчик? (за ялиннкою)Як ви вважаєте, від кого він заховався ? Чому? А який зайчик? Що є в зайчика? Назвемо зайчика лагідно.
— Молодці!
— Ой, подивіться, далі теж є сліди. До кого вони привели? Складемо картинку і дізнаємося.
Д/г «Скалади з частинн ціле» - діти складають з частин забраженя вовка.
— Хто це? (Вовк)
— Який вовк? (Злий) Які частини тіла є в вовка? Щоб вовк став добріший, назвіть його ласкаво.
- Мололодці! Вовк подобрішав та пропонує з ним пограти.
Фізхвилинка.
Потягнувся для забави —
Піднімаю лапу праву.
А за нею слідом ліву —
А я вовчик не лінивий!
Нахилився раз і два,
Закрутилась голова.
— Продовжимо нашу подорож. Погляньте, ось ще сліди. Як ви гадаєте, хто їх міг залишити? (лисичка) .
Вихователь виставляє картину «Лисиця з лисенятами».
— Так, це сліди лисиці?
— Кого ви бачите на картинні?
— Розкажіть, яка лисичка? Якого кольору у неї хутро? Який у лисички хвостик?
— Що вона робить?
— Кого ви побачили біля лисички?
— Скільки лисенят?
— Які вони?
— Що роблять?
— А тепер розкажіть про лисичку і лисенят.
Діти складають короткі розповіді за навідними питаннями вихователя.
—Молодці! Я помітила ще одні сліди. Розглянемо їх. Хто їх міг залишити?
— Так, це ведмідь. Розкажемо, який ведмідь?
— Що він робить взимку?
—Назвемо його лагідно.
— Зараз тихенько, щоб не розбудити ведмедика, підемо до дитсадка.
Підсумок
— Де ми сьогодні були? Кого зустріли в лісі? Чи сподобалась вам наша подорож. Чим саме? О сподобалось найбільше?

Автор: 

Вихователь ДНЗ№13 "Гвоздичка" Грошева А.В.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі