Тема: допомога Незнайці
Мета:
Звукова культура мовлення: продовжувати дітей чітко вимовляти усі звуки рідної мови; вправляти дітей в правильній звуковимові;
Зв’язне мовлення: продовжувати формувати вміння дітей самостійно будувати прості і складні речення.
Словник: закріпити вміння добирати слова близькі та протилежні за значенням; збагачувати словниковий запас різними частинами мови;
Монологічне мовлення: розвивати інтерес і бажання дітей розповідати за власною ініціативою та за пропозицією дорослого.
Фонематичний слух: продовжувати визначати місце знаходження звука в слові.
Виховувати доброзичливість, бажання допомагати ближнім в скрутній ситуації.
Матеріал: Незнайка, мнемодоріжки, кошик з предметами, предметні картинки.
Граматика: продовжувати формувати вміння прості та складні речення виявити рівень знань. Розвивати зв’язне мовлення дітей. Вправляти у підборі слів з протилежними значенням. Вміння складати речень за мнемо таблицями; розвивати вміння дітей визначати знаходження звука в слові.
Хід заняття
1. Організаційний момент.
Вихователь: Сьогодні по дорозі в дитячий садок я знайшла записку від Незнайки, я йому подзвонила і він сказав мені , що хоче навчитися гарно говорити , але постійно робить помилки, і просить , щоб ми допомогли йому впоратися з усіма завданнями і тоді його візьмуть до школи. Допоможемо йому?
Чути стукіт.
Вихователь: Це прийшов наш Незнайка. Сідай та вчися старанно і запам’ятовуй.
2.Дидактична вправа «Скажи навпаки»
(вихователь називає слово , а діти називають слово з протилежним значенням)
-великий; мякий; брудний; говорити, важкий; тепло; чорний..
Молодці, впоралися з цим завданням.
(Діти старшої групи добирають слова близькі за значенням)
3.Дидактична вправа «Назви три слова»
(вихователь пропонує узагальнююче поняття, а діти підбирають до нього три відповідних слова)
Наприклад: тварини – собака – свійська тварина, білка, ведмідь….
(рослини, транспорт, продукти, одяг )
Молодці впоралися швидко. А ти Незнайка запам’ятовуєш.
4.Дидактична вправа «мнемо доріжки»
(вихователь пропонує дітям скласти розповідне речення за картинками)
5.Дидактична вправа «де знаходиться звук»
(вихователь називає слово, а дитина називає де знаходиться звук)
Наприклад: де знаходиться звук «А» в слові автобус…..
6.Фізхвилинку
Люблять гратися малята:
Іграшки і піднімати,
Іграшки і опускати.
А як музику почують,
Наші іграшки танцюють.
7.Дидактична вправа «Зимовий предмет»
Вихователь дає кошик з предметами. Діти обирають і описують предмет використовуючи прикметники.
8.Дидактична вправа « що не так»
(вихователь говорить речення з помилкою, а діти повинні виправити помилку)
Наприклад: Після зими прийде літо.
Вихователь: Так , діти ви молодці, впоралися з завданнями. А ти Незнайко, щось запам’ятав?
Так , ви мені дуже допомогли. Я багато чому навчився. І буду добрим учнем.
Підсумок: Діти, що ми допомагли навчитися робити Незнайці? Що сподобалося робити найбільше?
посібники