Користувацький вхід

Урок з українського читання в 4 класі

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Урок з українського читання в 4 класі

Тема. «Пригода на ковзанці» (за Оленою Цегельскою).
Мета: формувати в учнів навички свідомого читання; розвивати усне мовлення, уміння бачити і відчувати красоту природи; заохочувати дітей до творчості; збагачувати словниковий запас; виховувати уважне ставлення до товаришів.
Обладнання: малюнки із зображенням звірів, ілюстрація в підручнику (с.90.)
Хід уроку
I. Організація класу

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Гра «Хто більше».
Потрібно підібрати прикметники – синоніми до названих явищ.
Зима - … (морозна, холодна, сніжна, люта, кришталева, заціпеніла, сувора, велична, застигла, запорошена).
Сніг - …(білий, пухнастий, ламкий, холодний, волохатий, блискучий, срібний).
Мороз - … (великий, пекучий, лютий ,тріскучий).
Сніжна - …(біла ,велика, мала, красива, пухнаста).
Лід - … (прозорий, тонкий ,ламкий, міцний).
2. Вправи для розвитку поля зору.
- Замініть вираз одним словом. Складіть його ,дивлячись на крапку.
Замерзла вода. Сніг прилип до дерев.

л і н

і д і й

Сніг кружляє в повітрі, на землі. Падає сніг.
ю х а р о г п н

і в а з і с а д

3. Бесіда.
- Узимку всі намагаються сховатися від морозу, від холодного крижаного вітру, й кожен по – своєму готується зимувати.
- Які звірі взимку сплять?
- Як вони готуються до зими?
- Кого ми можемо зустріти і лісі взимку?
- Чим вони харчуються взимку?

4. Вікторина «Мешканці лісу».
Улітку сіренький, взимку біленький,
Довгі вуха має, швидко в ліс стрибає.
(Заєць.)

Який це звір про себе так не дбає,
Що у землі з – під снігу їжу добуває?
(Дика свиня.)

Сірий, зубастий, по полю блукає, ягнят шукає.
(Вовк.)

Хто влітку гуляє, а взимку спочиває?
(Ведмідь, їжачок.)

Прийшла з лісу пташниця в рудій шубці курей полічити.
(Лисиця.)

Хвіст трубою, спритні ніжки –
Плиг із гілки на сучок!
В неї й очі, мов горішки,
Кожушина хутряна,
Гострі вушка, наче ріжки,
Носить все собі горішки
В золотий сундучок.
(Білка.)

III. Повторення вивченого матеріалу. Перевірка домашнього завдання

1. Бесіда.
- Про яких тварин розповідається в оповіданні «Чотири руді лисиці»?
- Прочитайте, якими вони були.
- Чого вчить нас оповідання?
- Яка головна думка твору?
2. Стислий переказ оповідання Ніни Бічуї «Чотири руді лисиці».

IV. Мотивація навчальної діяльності

1. Робота із загадкою.
Прозорий, мов скло, а не вставиш у вікно.
(Лід.)
2. Робота із прислів’ям.
- Складіть прислів’я.
(1) Дру (4) зна (3) пі
(5) ють (7) в (9) ді
(8) бі (2) зі (6) ся
(Друзі пізнаються в біді.)

3. Прогнозування теми оповідання за ілюстрацією (с.90).
- Подивіться на малюнок. Як ви вважаєте, про що це оповідання?
-
V. Повідомлення теми і завдань уроку
Сьогодні ми прочитаємо оповідання «Пригода на ковзанці» за Оленою Цегельською. Це історія про справжнього товариша, який не залишив у біді свого друга.

VI. Вивчення нового матеріалу

1. Робота над оповіданням «Пригода на ковзанці» за Оленою Цегельською (с.89 – 92).
а) Читання оповідання вчителем і сильними учнями.
б) Бесіда за змістом оповідання.
- Яка пригода трапилась на річці?
- Як повели себе діти?
- Хто з них виявився організатором допомоги Гриневі?
- Як врятували Гриня?

2. Стислий переказ I і II частин оповідання.

3. Вибіркове читання.
- Які слова із тексту ви б підписали під ілюстрацією (с.90)? Зачитайте їх.
- Знайдіть і прочитайте опис стану Гриня після його порятунку.
- Прочитайте рядки, у яких виражена головна думка твору.
4. Творча робота.
- Придумайте заголовок до V частини оповідання.

5. Робота в парах.
- Побудуйте діалог змістом III частини оповідання.

VII. Підсумок уроку
- Як ви розумієте прислів’я: «Без вірного друга велика туга»; «Вірного друга народ прославить, бо він товариша в біді не оставить»?
- Кого з персонажів оповідання можна назвати вірним другом?

Автор: 

Бойко Надія Андріївна, вчитель початкових класів, Криворьзької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №65

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі