Користувацький вхід

Урок читання у 2 класі на тему: « У колі рідної сім’ї».

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема. У колі рідної сім’ї.

О.Орач « Вчуся у мами ».
П.Осадчук « Я навчаюся у тата ».
Скоромовка.В. Багірова « Бабця спить ».

Мета. Навчати виразно читати, аналізувати віршовані твори; продовжувати формувати уявлення про сім’ю як взаємопов’язаний колектив, де всі відповідають один за одного; розвивати зв’язне мовлення учнів; збагачувати словниковий запас на основі прочитаних творів; виховувати в дітей почуття любові і поваги до найдорожчих людей, бажання приносити їм радість.
Обладнання:таблиці для розчитування, чистомовки, скоромовки, прислів’я, загадки, кросворд, сімейні фотографії, малюнки сім’ї.

Хід уроку
І.Мовна розминка.
1. Чистомовка.
Жа-жа-жа, жа-жа-жа –
Ми знайшли вужа.
Жі-жі-жі, жі-жі-жі-
Ну й слизькі вужі!
Жи-жи-жи, жи-жи-жи –
З нами в ліс біжи.
Жа-жа-жа, жа-жа-жа –
Віднеси туди вужа.

2. Скоромовка.
Морж у морі днями кисне,
Море для моржа корисне.

3. Розчитування.
Учні читають склади у таблиці.

4. Прогноз погоди.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Гра « Хто краще?»
Конкурсне читання віршів у парах.

ІІІ.Актуалізація опорних знань.
− Назвіть своє прізвище та ім’я.
− Назвіть ім’я своїх братиків і сестричок. − Назвіть ім’я матері та батька.

ІV.Повідомлення теми і мети уроку.
- ¬¬¬¬¬¬¬¬¬Сьогодні у нас незвичайний урок. На нашому уроці присутні вчителі, тата, мами, бабусі.
- Відгадайте, будь ласка, ребус.

7’я ( сім’я )
- Тема нашого уроку « У колі рідної сім’ї »
- Отже, сьогодні ми на уроці будемо говорити про членів рідної сім’ї. Які прислів’я про сім’ю ви знаєте ?
Прислів’я про сім’ю
1.Немає кращого скарбу, крім сімейного ладу.
2.Яка сім’я, такі й діти.
3.Нащо ліпший клад, коли в сім’ї лад.
- А зараз відгадайте загадку і ви дізнаєтеся про кого ми будемо говорити.
Найрідніша, наймиліша
Всіх вона голубить, тішить.
Завжди скрізь буває з нами
Відгадайте, хто це ? ... ( Мама )
- Що ви відчуваєте промовляючи слово мама ? ( Ніжність, любов, ласку, турботу, доброту . )
- І сьогодні на уроці ми знайомимось із віршем Олега Орача « Вчуся у мами »

V. Вивчення нового матеріалу.

1.Читання вірша Олега Орача « Вчуся у мами » вчителем.
2.Словникова робота.Робота з тлумачним словником.
Агроном – спеціаліст у галузі сільськогосподарського виробництва.
3.Підбір слів – родичів до слова турботливість ( турбота, турбуватись, турботливий ).
4.Підбір слів близьких до слова працює ( праця, працівник, працьовитий.)
5.Підтягую – допомагаю співати, підспівую.
6.Читання вірша по стовпчиках ( спочатку мовчки, а потім вголос по рядах.)
7.Робота над аналізом змісту вірша з елементами вибіркового читання.
- Що знає мама ? Ким вона працює ?
- Чого навчається доня у мами ?
- Як відпочивають дочка і мама ?
- Чим дівчинка схожа на маму ?

Пісня « Мамині руки .»

VІ.Робота над віршем Петра Осадчука « Я навчаюся у тата »
- Про кого ми говоримо такі слова : сильний, сміливий, турботливий ? ( Про тата )
- Правильно. Сьогодні на уроці ми прочитаємо вірш ще про одного члена сім’ї.Це вірш « Я навчаюся у тата » Петра Осадчука.
1. Читання учнями.
2. Словникова робота: незупинні – весь час в роботі,
нині – тепер,
перейнять – навчитися.
3. Гра « Актори ».
- Прочитайте вірш : І ряд – захоплено,
ІІ ряд – здивовано,
ІІІ ряд – злякано.
- Що може навчити тато ? ( Виходить тато із м’ячем )

VІІ.Фізкультхвилинка.
Щось не хочеться сидіти,
Треба трішки відпочити,
Руки вгору,руки вниз,
На сусіда подивись.
Плесніть діти кілька раз
До роботи все гаразд.
VІІІ.Опрацювання скоромовки « Наш Андрійко вищий Гната »
- Для чого нород складав скоромовки ?
- Як вони розказуються ?
- Прочитайте скоромовку мовчки ?
- Хто вищий за Андрійка ? ( Тато )
- Хто вищий за тата ? ( Хата )
- Хто такий татів тато ? ( Дід )

ІХ.Робота над віршем Віри Багірової « Бабця спить »
1.Читання вірша мовчки.
2.Читання вголос учнями.
3.Словникова робота. Капці – тапочки .
Навшпиньки – на носочках .
4.Гра « Котик і Мишка ».Першою починає читати « Мишка ».Коли вона прочитає перший рядок, починає читати « Котик »,який намається наздогнати « Мишку ».
Х.Підсумок уроку.
- Про кого ми говорили на уроці ?
- Мама, тато, бабуся, дідусь – як назвати цих людей одним словом ? ( Сім’я )
Завдання
І ряд - прислів’я про маму і вписати в пелюстки ромашки слова про маму.
ІІ ряд - прислів’я про тата і вписати в пелюстки ромашки слова про тата.
ІІІ ряд - прислів’я про бабусю і вписати в пелюстки ромашки слова про бабусю.

Додатковий матеріал
1. Гра « Мікрофон ». Продовж речення – Моя мама ...
- Мій тато ...
- Мій дідусь ...
- Моя бабуся ...
2. Гра « Диктор телебачення ».Потрібно читати текст, періодично відриваючи погляд на глядачів.
с е с т р а
т а т о
д і д у с ь
м а т и
с и н
б а б у с я
3. Розгадування косворда.

1. Дочка моєї мами ...
2. Син мого дідуся – мій ...
3. Своїх онуків розуму навчає старенький ...
4. Найбільше пестить і голубить свою дитину ...
5. Батькам на втіху росте здоровий , розумний їхній ...
6. Твою матусю донечкою кличе твоя ..
Прислів’я про маму
1. Маму ні купити, ні заслужити
2. У кого є ненька, у того й головонька гладенька.
3. На сонці тепло, а біля матері добре.
4. У дитини болить пальчик, а в матері серце.
5. Птах радіє весні, а дитя матері.
6. Серце матері – бездонне джерело дива.
7. Мати однією рукою б’є, а іншою гладить.
8. Материн гнів, як весняний сніг: рясно випаде, та скоро розтане.
9. Мати годує дітей, як земля людей.
10. На світі все знайдеш, крім рідної матері.
11.Хто матір забуває,тому гірко буває.
Прислів’я про батька
1.Яка хата, такий тин, який батько, такий син.
2.Усе купиш, лиш тата і маму ніколи.
3.Не навчив батько – не навчить і дядько.
4.Батькова хата усім багата.
5.Без господаря дім плаче, а без господині – хата.
6.Шануй батька і неньку – буде все тобі гладенько.
7.Хто матір і батька забуває, того бог карає.
8.Хто татові допомагає, той багато знає.

Прислів’я про бабусю
1.Там бабусині руки, де онуки.
2.Бабине слівце, плідне зеренце.
3.Поки є бабуся, я нікого не боюся.
4.Хто бабі не внук !
Смішинка
Не чужа
- Не брудни скатертину, Івасю !
- Чому ?
- Бабуся прала її, прасувала.
- Ну і що ?
- Треба поважати чужу працю.
- Але ж бабуся не чужа ...

Скоромовка -

вислів, який навмисно складається з важких

для вимови слів.Чітке, виразне і швидке

вимовлення скоромовок перетворюється на

цікаву й корисну гру.

Прислів’я про маму

1.На сонці тепло, а біля матері добре.

2.Птах радіє весні, а дитя матері.

3.У кого є ненька, у того й голівонька
гладенька.

4.Серце матері – бездонне джерело дива.
Прислів’я про батька

1.Яка хата, такий тин, який батько, такий
син.

2.Хто татові допомагає, той багато знає.

3.Шануй батька і неньку – буде все тобі
гладенько.

Прислів’я про бабусю

1.Там бабусині руки, де онуки.

2.Бабине слівце – плідне зеренце.

3.Поки є бабуся, я нікого не боюся.

4.Хто бабі не внук !

Прислів’я і приказки –

це короткі влучні вислови з повчальним

змістом. Над кожним із них треба добре

подумати, адже ці вислови – своєрідна

задача .

Прислів’я про сім’ю

1. Яка сім’я, такі й діти.

2. Нащо ліпший клад, коли в сім’ї лад.

3. Немає кращого скарбу, крім сімейного

ладу.

Загадка – це короткий влучний

опис предметів, явищ, які треба відгадати.

Предмети і явища в загадці не називаються,

а порівнюються з тими, що мають подібні

ознаки.

Ребус

7 ’я ( Сім’я )

Автор: 

Компанієць Тетяна Віталіївна вчитель початкових класів ЗОШ №2 м. Ватутіного

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі