Користувацький вхід

Збірник матеріалів семінару-практикуму педагогів-організаторів "Застосування інноваційних форм та методів роботи у діяльності педагога-організатора"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Розвиток виховної педагогічної роботи в Україні останнім часом характеризується переосмисленням традиційних підходів до роботи з дітьми та підлітками, значними змінами та новаціями в цій сфері.
Вільний та всебічний розвиток особистості є важливою умовою становлення суспільства, яке орієнтується на демократичні цінності. В одному із пунктів «Орієнтовних посадових обов'язків педагога-організатора» зазначено: «вивчає нові форми і методи виховної роботи, творчо використовує їх у своїй роботі». Це говорить про те, що педагог-організатор зобов'язаний приділяти значну увагу впровадженню інноваційних форм та методів організації роботи з учнями у своїй діяльності.
Інноваційні методи і форми організації роботи з учнями обумовлені потребами суспільства в розширенні демократії та гласності, удосконаленням суспільних відносин, розвитком різнобічних здібностей учнівської молоді, продуктивним проведенням їх дозвілля.
Учнівське самоврядування — форма організації життєдіяльності колективу учнів, що забезпечує розвиток їхньої самостійності в прийнятті й реалізації рішень для досягнення суспільно значущої мети.
У школі має бути створена обстановка, за якої кожен учень відчуває причетність до розв'язання головних завдань, що стоять перед педагогами й учнями. У зв'язку з цим важливу роль відіграє участь дітей в управлінні своїм колективом. Розвиток самоврядування допомагає їм відчути всю складність соціальних взаємин, сформувати соціальну позицію, визначити свої можливості в реалізації лідерських функцій.
Розвиваючись у кожному з видів діяльності, учнівське самоврядування охоплює все більшу кількість завдань, і не тільки тих, які раніше виконували педагоги. У результаті розвитку учнівського колективу пропонування управлінських завдань має здебільшого залежати від ініціативи й самостійності учнів.
Метою семінару-практикуму педагогів-організаторів став аналіз особливостей застосування інноваційних форм та методів роботи у діяльності педагога-організатора; представлення та поширення досвіду роботи педагога-організатора та класних керівників Світанівської ЗШ І-ІІ ст.; розгляд практичних основ впровадження інноваційних масових форм позакласної роботи з дітьми; обговорення шляхів втілення інновацій у навчально-виховний процес; ознайомлення з організацією та підвищенням потенційних творчих можливостей педагога-організатора щодо впровадження інноваційних технологій виховний процес, а також з організацією діяльності Школи лідерів з розвитку лідерських якостей та творчих здібностей школярів.
У роботі семінару-практикуму педагогів-організаторів взяли участь методист районного методичного кабінету та педагоги-організатори шкіл району.

Автор: 

Консевич Людмила Василівна, педагог-організатор Великомежиріцького НВК «Школа І ступеня-гімназія»;
Літвинчук Олег Сергійович, методист Корецького районного методичного кабінету;
Кірієнко Марія Василівна, директор Світанівської ЗШ І-ІІ ст.;
Каштан Тетяна Степанівна, заступник директора Світанівської ЗШ І-ІІ ст.;
Федорук Людмила Анатоліївна, педагог-організатор Світанівської ЗШ І-ІІ ст.;
Олевський Олег Валентинович, класний керівник Світанівської ЗШ І-ІІ ст..

Схожі публікації

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі