Користувацький вхід

Психологічні особливості навчання дітей на початковому етапі

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Діти молодшого шкільного віку перебувають на стадії так званих конкретних операцій. Вони живут тим, що їх оточує, і особливості цього періоду не можна не враховувати. У порівнянні з дітьми старшого віку вони ще не готові сприймати правила, пояснення, абстрактні розмови про закони мови. Ось декілька порад, які можуть полегшити Вашу роботу з молодшими школярами.

1. Не пояснюйте граматику, використовуючи поняття, якими ви звикли оперувати, такі, як PRESENT INDEFINITE, PRONOUN, NOUN.
2. Уникайте правил типу "Для того, щоб переробити ствердження у запитання, додайте DO або DOES."
3. Деякі граматичні явища можна пояснити, звернувши на них увагу дітей ( Подивіться на -ING в кінці слова ) і навести приклад ( THIS IS THE WAY WE SAY WHEN IT IS HAPPENING RIGHT NOW: I'M WALKING TO THE DOOR).
4. Деякі складні поняття або структури потребують додаткового повторення, але для того, щоб це дітям не набридало, необхідно урізноманітнювати прийоми щодо формування навичок та вмінь.
ПАМ'ЯТЬ ТА УВАГА
Добре відомо, що дитина не може надовго зосереджуватися. Але ми можемо побачити приклади супер-зосередженості дитини під час перегляду мультсеріалу! Звичайно, важко зробити кожний урок англійської мови захопливим, але реальністю є те, що діти чутливо реігують на складні, незрозумілі і нецікаві вправи. Ваше завдання - спробувати зробити уроки цікавими і динамічними. Тоді мотивація дитини зросте і ви будете здивовані результатами. Для цього не забувайте такі правила:
1. Діти живуть у світі, що їх оточує, і який психологи називають"зараз і тепер". Завдання і теми повинні бути максимально прив'язані до оточуючого світу дитини.
2. Урок доцільно планувати як серію різноманітних завдань ( бажана збалансованість фізичної та розумової діяльності ).
3. Ви - менеджер навчальної діяльності і відповідно до вектора вибраного вами рольового репертуару, вашого настрою, енергії та самопочуття залежить успіх кожного уроку.
4. Не забувайте про веселощі і почуття гумору. На відміну від дорослих, у дітей особливе почуття гумору - не забувайте про це і не вгамовуйте їхніх веселощів, проте при вгамовуванні використовуйте коректні форми. Ніколи не принижуйте гідності дитини!
5. Діти надзвичайно допитливі. Перетворіть цю психологічну особливість на невичерпне мотиваційне джерело, наповнюючи його цікавинками.
ПОЧУТТЯ І ВІДЧУТТЯ
Діти молодшого шкільного віку дуже чутливі, особливо до думки однокласників:"Що інші думають про мене? Що думає N про мою вимову?"
Дотримуйтесь наступних важелів:
1. В жодному разі не висміюйте дитину, не передражнюйте, не кепкуйте і не дозволяйте іншим дітям цього у вашій присутності.
2. Під час роботи над помилками краще працювати разом "LET'S TRY AGAIN ALTOGETHER. IT'S NOT LAZY FOR EVERYONE".
3. Спонукайте дітей говорити, відповідати - звертайтеся частіше до тихіших дітей, їм потрібна ваша підтримка.
4. Будьте толерантними і справедливими.
5. Час від часу давайте їм ручну роботу - малювати, вирізати, і т.ін. - Діти краще вчаться, виконуючи такі дії.
МАТЕРІАЛИ
Діти із захопленням вивчатимуть мову, якщо зміст навчальної програми відповідатиме їхнім уявленням і віковим інтересам.
1. Шукайте матеріали, які окрім повсякденних ситуацій, показали б дітям світ казки, і мали б велику кількість цікавих ігор, пісень і віршиків.
2. Не переобтяжуйте урок поясненнями - завдання повнні бути різноманітними, цікавими і практичними з точки зору повторюваності лексики, граматики і мовних функцій.
3. Не забувайте відзначати успіхи дітей і заохочувати їх до подальшого навчання.
4. Довіряйте вашій інтуіції, вона підкаже, що і як спрацьовує якнайкраще.

Автор: 

Кухта Надія Олександрівна
Вчитель англійської мови, відмінник освити
Михайлівська ЗШ І-ІІІ ст.
Апостолівський р-н
Дніпропетровська обл.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі