Користувацький вхід

Розробка уроку з математики для 3 класу «Переставна властивість дії множення»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

МАТЕМАТИКА
3 клас

Тема уроку: Переставна властивість дії множення

Мета уроку: Ознайомити учнів з переставною властивістю дії множення. Розвивати вміння застосовувати її у випадку двох і більше множників. Вчити учнів правильно оцінювати рівень своїх знань. Виховувати бажання бути розумнішим, розвивати впевненість у своїх силах.

Хід уроку

І. Контроль, корекція і закріплення знань.

Перевірка домашнього завдання.
1. Біля дошки учень ставить дужки у виразах № 449.
2. Решта учнів – пояснюють розв’язання задачі № 448.
3. Перевірка таблиці множення на 8 та 9. Двоє учнів працюють біля дошки з таблицями:

2 3 4 5 6 7 8 Х 9

2 3 4 5 6 7 8 Х 8

Решта – записують відповіді таблиці множення на 8 та на 9 і звіряють з відповідями таблиць на дошці. Виправляють помилки.
4. Каліграфічна вправа: Цифра 6. Складання багатоцифрових чисел: 6, 66, 666, 6666, 66666, 666666. Читання їх.

ІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Математичний диктант: 6 х 4, 4 х 6, 7 х 3, 3 х 7, 2 х 9, 9 х 2, 5 х 6, 6 х 5.
2. Перевірка диктанту. Чому відповіді попарно однакові. Складання правила самостійно учнями. (Вчитель демонструє на дошці правило „Від переставляння множників добуток не змінюється”).
3. Повідомлення теми та мети уроку.
4. Усний рахунок № 453 (1-ше завдання) – вставити пропущені числа 3 х 9 = 9 х ... 6 х 7 = ... х 6
9 х 4 = 4 х ... 5 х 3 = ... х 5
2 х 8 = 8 х ... 4 х 6 = ... х 4
6 х 3 = 3 х ... 7 х 9 = ... х 7
5. Колективне повторення правила.
6. На основі матеріалу № 451 показуємо значення цього правила у математиці.

ІІІ. Хвилинка логічного мислення.

(На дошці таблиця : Судження істинне, хибне)
Гра „Сонечко спить”:
Учні схиляють голови на парту і слухають судження. Коли „сонечко прокидається” визначають його істинність чи хибність, доводять свою думку.
- кожний чотирикутник – це квадрат (хибне);
- усі числа першого десятка – одноцифрові (хибне);
- число 63 є добутком чисел 7 і 9 (істинне);
- від переставляння множників добуток не змінюється (істинне).

ІV. Розвиток математичних знань (проводиться диференційовано по методиці Логачевської С.П.)

1 етап.
Всі учні самостійно розв’язують два приклади по темі уроку, записані на дошці. Перших шестеро підходять до вчителя – вони складають 1-ий варіант. На парту вони прикріплюють фішки червоного кольору.
Перевірка виконаної роботи (пояснення теми уроку учнями 1-го варіанту).

2 етап.
1-ий варіант виконує самостійно шість прикладів по темі уроку.
Решта учнів виконують № 452: 1-шу стрічку – коментовано, 2-гу стрічку – самостійно. Визначаємо 10 учнів, які справляться з завданням правильно і швидко. Ці учні складають 2-ий варіант. Вони прикріплюють на парту фішку помаранчевого кольору.
Учні, які не справилися з завданням самостійно або виконали його дуже повільно, прикріплюють до парт фішки жовтого кольору – це 3-ій варіант.
Перевірка виконаної роботи (учні 1-го варіанту і 2-го варіанту пояснюють хід розв’язку прикладів по темі уроку – відбувається повторне пояснення нового матеріалу).

3 етап.
1-ий варіант виконує чотири приклади, в яких шукає і виправляє помилки.
2-ий варіант виконує шість прикладів основного завдання.
3-ій варіант працює біля дошки з учителем, коментуючи по одному прикладу кожний.
Перевірка виконаної роботи (учні 1-го та 2-го варіантів коментують виконання свої х завдань, пояснюючи тему уроку).

4 етап.
1-ий варіант отримає завдання з логічним навантаженням: склади і розв’яжи задачу за виразом 3 х 5 х 2.
2-ий варіант відшукує та виправляє помилки у заданих прикладах.
3-ій варіант виконує приклади основного завдання (якщо потрібно, з допомогою вчителя).
Перевірка усіх трьох варіантів (заключне пояснення теми уроку).

5 етап.
Спільне завдання.
Гра „Естафета”:
Кожному ряду роздаються листки з однаковим завданням. Кожний учень розв’язує один приклад на вивчену тему. Переможцем стає ряд, який виконав завдання найшвидше і правильно.

V. Підсумок уроку.

1. Повторення теми уроку.
2. Визначення необхідності вивченого правила.
3. Повторення правила про переставляння множників в парах.

VІ. Домашнє завдання.

Учні 1-го варіанту готують матеріал на наступний урок: підбирають нерівності на задану вчителем тему.
Учні 2-го варіанту складають і розв’язують задачу за виразом 6 х 3 х 3.
Учні 3-го варіанту розв’язують задачу № 456.

САКВЕНКО О.І.
Вчителька КЗНЗ «Гімназія № 15» м.Нікополя Дніпропетровської обл.

Автор: 

Саквенко Ольга Іванівна
вчитель початкових класів
КЗНЗ «Гімназія №15» м. Нікополь

Джерело: 

Логачевська С.П "Вчись розв'язувати задачі" 3 клас, підручник "Математика 3 клас"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі