Користувацький вхід

Розробка уроку з трудового навчання для 1 та 3 класів в класі-комплекті «Аплікація з паперу»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Тема. Аплікація з паперу. Ескіз
виробу. Послідовність дій під час створення аплікацій. Практична робота: виготовлення комбінованої аплікації «Весела гусінь».
Мета: вчити дітей виготовляти предметні аплікації, ознайомлювати з естетикою й культурою аплікаційних робіт; розвивати образне мислення; виховувати точність та акуратність у ході виконання аплікації.
Обладнання: кольоровий папір, прості олівці, ножиці, клей, пензлики, картон, зразки виробів, презентація.

Тема: Робота з текстильними волокнами та нитками. Властивості текстильних волокон та ниток. Особливості з’єднання та правила різання текстильних ниток і волокон. Практична робота: виготовлення іграшок із ниток.
Мета: ознайомити учнів з поняттям «текстильні волокна», з властивостями волокон, вчити дітей виготовляти іграшку з помпона; розвивати образне мислення; виховувати інтерес до виробів виготовлених власними руками.

Обладнання: нитки для в’язання, два картонні кільця, намистинки, ножиці, кольоровий картон, клей, пензель, пластилін.

Хід уроку
I. Підготовка робочих місць (перед початком уроку).
II. Організаційний момент.
Діти! У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато.
Ану ж на них ви подивіться
І веселенько усміхніться.
А тепер тихенько поверніться,
Один-одному всміхніться,
На урок старання не забудьте взяти,
Сядьте всі рівненько, будем починати.
Із майстром Папірчиком і майстринею Ниткою будемо працювати,
Над кольоровим папером і ниточками будемо чарувати.
III. Повідомлення теми і мети уроку. Нас чекає урок у майстерні Папірчика і Нитки. З Папірчиком ми будемо виготовляти аплікацію, а з Ниткою – іграшку з помпона.

З першим класом ми пригадаємо, що аплікація - це вид художньої діяльності, коли зі шматочків шкіри, тканини або паперу вирізують фігурки, а потім наклеюють на основу (дерево, щільний папір, картон) і створимо власну аплікацію. З третім класом ми ознайомимося з поняттям «волокна» і навчимося виготовляти іграшку з помпона.
Перш, ніж ми дізнаємося про виготовлення виробів, спробуємо виконати завдання:
1. Погляньте на екран і скажіть, що об’єднує цих тварин?
2. Поділіть тварин на дві групи (за зовнішнім виглядом).
Відгадайте, хто будуть героями сьогоднішнього уроку?

У листочку народилась,
І листочком цим живилась.
А як стала виростать,
То листка годі й шукать! (Гусінь).
Пасеться на лугу тварина:
Пухка і біла, як хмарина.
Вона нам вовною своєю
Турботу і тепло дає! (Вівця).
А ви бачили гусінь? Як вона виглядає? (Довга, кругла, з візерунком на спині).
А ви бачили вівцю? Як вона виглядає? (Пухнаста, м’яка, кучерява).

Отже, сьогодні ми будемо виготовляти :

Веселу чарівну гусінь.
Пухнасту і м’яку вівцю.

IV. Розгляд зразків виробів.

- На які геометричні фігури подібні деталі гусені? Так, це круги. Гра «Чарівні перетворення»

IV. Опрацювання нового матеріалу.
Самостійна робота над темою «Волокна» (с. 68-69).

V. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів. Папірчик і Нитка передали загадкову скриньку. Відгадайте, які інструменти й матеріали будуть необхідні для роботи.
Дерев'яний та довгенький,
Маю носик я гостренький.
На білому слід лишаю
І всіх діток потішаю. (Олівець)

Чисте поле, мудрий на нім оре. (Папір, письмо)

На праці я не нудьгувала,
Я квіточки вирізала,
Різнокольорові сніжинки,
Пташок, зірочки, картинки.
Я - майже художниця.
Допомогли мені... (Ножиці.)

Хоч він рук своїх не має
І лещат не має теж,
Та коли він щось з’єднає,
То нічим не відірвеш. (Клей.)

Покочуся на поміст,
Залишився довгий хвіст.
Хто за хвіст хапоне –
Той покотить ще мене. (Клубок.)

VI. Технологія виготовлення виробу.
Для виготовлення аплікації «Весела гусінь» необхідно:
1) Приготувати картон-основу.
2) За шаблоном вирізати великий круг, наклеїти на нього очі, ротик, ріжки. Це – голова гусені.
3) Вирізати 8 різнокольорових кружечків середнього розміру і 1 – маленького. Це – тулуб гусені.
4) Викласти кружечки на основу і приклеїти їх

VI. Технологія виготовлення виробу.
1. Склади два підготовлені кільця з картону діаметром 10см разом і рівномірно обгортай їх нитками для в’язання.
2. Розріж ножницями по зовнішньому краю обмотані нитки.
3. Перев’яжи міцною ниткою жмутик між двома кільцями шаблона. Сильно затягни та зав’яжи вузол так, щоб нитки не розсипались.
4. Зніми шаблон з помпона. Розпуши помпон, прокатавши його між долонями.
5. Розглянь помпон. Додай до нього деталі та створи з нього іграшку.

VII. Повторення правил техніки безпеки. Інструктор нагадує правила користування ножицями, наголошує, як працювати з клеєм.
VIII. Самостійна робота.
Фізкультхвилинка.
Ми з вами гарно потрудились
І, мабуть, трохи притомились
Тепер настав час відпочинку
Ми почнемо фізкультхвилинку.
Станьмо, дітки рівненько (з-за парти)
Отак! Отак!
Вклоніться низенько (нахил тулуба вперед)
Отак! Отак!
Далі руки отак в боки
Веселенько підем в скоки (стрибки)
Отак усі стриб! Стриб!
А ніжками диб! Диб!
Станьмо знов гарнесенько
І сідаємо за парти тихесенько.

IX. Продовження самостійної роботи. Вчитель повинен нагадати учням, що в кожного з них повинна вийти своя гусінь і баранець, не схожі один на одного.
Поки діти завершують роботу, вчитель розповідає про значення гусені і баранця для житті людини.
Ну ось, наші гусінь і баранець готові.
X. Аналіз дитячих виробів. Оформлення виставки робіт.
XI. Підсумок уроку. - Які кольори ви вибрали для своєї аплікації – веселі чи сумні? - Який настрій був у вас під час роботи? Чому?
XII. Прибирання робочих місць.

Автор: 

Гаврилюк Світлана Миколаївна
вчитель початкових класів
загальноосвітньої школи І – ІІ ступеня села Озерне Ковельського району Волинської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі