Користувацький вхід

Ділова гра з елементами майстер-класу «Розвиток логіко-математичних здібностей дітей 5 – 6 років»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Ділова гра з елементами майстер-класу для вчителів початкових класів
Ділова гра з елементами майстер-класу
«Розвиток логіко-математичних здібностей дітей 5-6 років»
Мета гри: підвищення педагогічної інтелектуальності педагогів, що дозволяє їм здійснювати інтелектуальний розвиток дітей, використовуючи розвивальні ігрові інноваційні технології.
Завдання: розвиток інтелектуальної та творчої активності педагогів; навчання педагогів методів застосування ігрових інноваційних технологій.

Хід гри
I. Вступна частина.
1. Дитина 6-7 років одночасно тяжіє до двох видів діяльності: ігрової і навчальної. Навчальна визріває в надрах ігрової і лише поступово стає провідною. Логічні завдання є прекрасним способом розвитку математичного мислення. Я пропоную вашій увазі ділову гру з елементами майстер- класу.
2. Входження в гру. Вправа «Купіть квиток».
Мета: інтелектуальна розминка.
Для того,щоб відправитися в подорож логічними іграми, вам необхідно «купити квитки».
А) Мозковий штурм «Логічні кінцівки».
- Якщо стіл вищий від стільця, то …
-Якщо 10 більше від 9, то …
- Якщо сестра старша від брата, то …
-Якщо річка глибша від струмка, то …
-Якщо влітку день довший, то ніч …
Б) Віршовані задачі.
« Скачуть жаби: «Ква-ква-ква!»
Ой яка трава м’яка!
Тут п’ять жабок, а там дві
Скільки разом їх в траві?» (7)
В) Задачі з логічним навантаженням.
Горіло 6 свічок, 5 погасло. Скільки свічок залишилось? (6)
II. Практична частина.
Китайська мудрість говорить:
«Розкажи – і я забуду, Покажи – і я запам’ятаю, Дай спробувати – і я зрозумію.»
За тридцять років педагогічної діяльності я переконалась, що лише цікаве навчання дає найкращі результати. Мої учні дуже люблять математичні графічні диктанти. Їх мета: розвивати у дітей орієнтацію в просторі та на сторінках зошита, допомогти засвоїти поняття «вгору- вниз», «вправо – вліво»; виховувати уважність, зосередженість, розвивати дрібну моторику рук. Звичайний красивий малюнок може створити лише здібна дитина, а намалювати по клітинках зможе кожен! Це надихає дитину і дає їй впевненість в своїх силах. Перед початком диктанту ставлю в учнівському зошиті помітну крапку, від якої учні почнуть рухати ручку. Для кожного класу завдання поступово ускладнюються.
Один з таких диктантів я пропоную виконати вам ( роздаю кожному учасникові аркуші паперу в клітинку).

Дуже люблять діти розв’язувати сюжетні задачі за участю відомих казкових героїв.
Для виконання наступного завдання об’єднаємося в групи.
Завдання: допоможіть Червоній Шапочці розв’язати задачу.
Задача1. Червона Шапочка вирішила, що спече сама багато пиріжків для бабусі і що всі пиріжки мають бути різними. - Я спечу пиріжки з яблуками, грушами, сливами та абрикосами! У кожний пиріжок вона захотіла покласти дві різні начинки. Щоб не заплутатись,вона написала на папері всі види пиріжків ,які в неї вийдуть. Наприклад пиріжок з яблуком і абрикосом - (ЯА). Допоможіть Червоній Шапочці записати всі види пиріжків. ( ЯГ, ЯС, ЯА, ГС, ГА, СА)
Задача 2. Вийшовши з дому, Червона Шапочка пройшла повз сусідських дітлахів, які сиділи на лавочці перед своїм будинком. Звати їх Марійка, Даринка, Сашко та Павлик. Марійка сиділа поруч із Павликом, але не біля Даринки. А Даринка не сиділа біля Сашка. Хто ж сидів біля Сашка? ( СМПД Отже біля Сашка сидить Марійка)
Задача 3. Червона Шапочка Домовичку Кузі приготувала завдання із сірникових прикладів.

Переклади один сірник так, щоб рівність була правильною. (3+5=8)

Переклади два сірники, щоб рівність була правильною. (8+1=9)

Переставте один сірник,щоб з правильного виразу одержати інший , але теж правильний. (9-3=6)
Висновок: нестандартні логічні задачі – це відмінний інструмент для розвитку логічної уяви.
Гра « Числа-бешкетники ». Граючи в цю гру учні тренують пам’ять, увагу, поглиблюють знання з математики. Вона, як і шахи, корисна для розвитку логічного мислення. Навіть якщо в когось із ваших підопічних зовсім не математичний склад розуму, їм так само,як і всім іншим, буде цікаво пограти з числами. У грі беруть участь всі учні класу. Ведучий роздає всім папірці із завданнями та засікає час. У всіх гравців однакові завдання: підкреслити в кожному рядку по три числа, що в сумі складають останнє число ряду.
3 4 6 5 2 1 7 10 (6+3+1; 7+2+1; 5+3+2)
8 4 1 3 7 6 5 17 (8+4+5; 7+6+4 )
4 8 3 9 1 6 2 13 ( 9+1+3;8+4+1;8+2+3 )
6 2 10 7 8 5 23 (10+7+6; 8+5+10 )
2 0 13 1 9 3 5 15 (13+2+0; 9+5+1 )

Ігри-головоломки «Танграм»
Про виникнення цієї гри існує легенда.
Було це дуже давно, майже чотири тисячі років тому. В одного немолодого імператора Китаю народився довгоочікуваний син- спадкоємець. Минали роки. Хлопець ріс здоровим і кмітливим. Лише одне турбувало старого імператора: його син, майбутній володар країни, не хотів навчатися. Хлопчина цілими днями забавлявся іграшками. Імператор покликав до себе трьох мудреців. Один був знаменитий математик, другий – знаменитий художник, а третій – філософ. І звелів він їм придумати гру, бавлячись у яку, його син вивчив би основи математики, навчився дивитись на світ очима спостережливого художника, став би терплячим, як справжній філософ і зрозумів би , що часто складні речі складаються з простих. І вигадали мудреці гру «Ші - Чао - Тю». Захопився хлопчик грою , і з часом виріс із нього наймудріший і найславетніший правитель Китаю.
Про яку гру йдеться мова? ( «Танграм » , «Ші – Чао –Тю» - сім хитромудрих фігур з китайської і гра-головоломка з англійської )

Правила гри: Ми можемо складати різні фігурки і до складу кожної мають входити всі сім танів (частинки). Частинки фігури повинні щільно прилягати один до одного, але при цьому не накладатись одна на одну.
Діти викладають фігурки за зразком, за уявою .А ми об’єднаємось в групи , кожна група відгадає свою загадку , а відгадку викладе фігурками «Танграма».
Білосніжні, гарні птиці До пухнастого хвоста Дім будують на водиці. Личить шубка їй руда. Дуже схожі на гусей, Як рушає полювати, Обережні до людей. ( Лебеді) не виходить зайчик з хати.
В лісі тварина живе полохлива. (Лисиця) Добра, пухнаста, та дуже ляклива. Вушка вона притискає свої, Шурхіт усякий лякає її. (Ведмідь)
Справжня жінка з нічого може зробити зачіску, салат і скандал. А справжній педагог вміє організувати діяльність дітей, використовуючи різні предмети ,що знаходяться «під рукою».
Гра «Каша з сокири ».Мета: сприяти творчому пошуку педагогів. Розвивати навички співробітництва.Завдання: із запропонованих предметів придумати логіко-математичні ігри і презентувати їх.
У конвертах:
- Картон, ножиці;
- Аркуш А-4, фломастери;
- Цифри;
- Порожньо
Після презентацій узагальнюю.

III. Заключна частина .Педагогічна вертушка.
Мета: узагальнення отриманих знань, об’єднання зусиль колективу при створенні рекомендацій.
Завдання: Складання пам’ятки.
А зараз вам треба буде зібратися з думками. Згадати все. Що ви знаєте, що дізналися нового і використати ці знання для написання пам’ятки – рекомендації, яка стане вам у пригоді в подальшій роботі з дітьми щодо застосування логічних ігр.
Перед вами аркуш ватману, передаючи його по колу напишіть свою рекомендацію, побажання і передайте сусідові. ( Педагоги працюють. Хтось один зачитує).
А я в свою чергу пропоную вам пам’ятку, яку ви можете використати в роботі з батьками « Як розвивати логічне мислення дітей?»
В.Сухомлинський вважав, що духовне життя дитини повноцінне лише тоді, коли воно живе в світі гри, казки, музики, фантазії і творчості. Без цього воно – засушена квітка.

Автор: 

Волоха Ірина Олександрівна
вчитель початкових класів
Кочерезького НВК

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі