Користувацький вхід

Екскурсійно-пізнавальний тур Новомосковським районом

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Навчальна екскурсія – це одна з форм організації навчального процесу, яка потребує застосування активних методів навчання. Екскурсія має тісний логічний зв'язок з попередніми та наступними уроками, але проводиться в іншій зовнішній та емоційній обстановці, ніж звичайний урок, а саме: серед природи, на виробництві, в музеї тощо. Екскурсії мають велике навчально-виховне значення.
Екскурсії цінні тим, що на відміну від уроків у класі, учні можуть сприймати природу безпосередньо різними органами чуттів. Діти бачать об'єкти в природному середовищі, спостерігають взаємозв'язок рослин і ґрунту, тварин і рослий. Це дає можливість сформувати уявлення про природу як єдине ціле, в якому всі елементи перебувають у тісному взаємозв'язку, утворюючи природний ланцюг. Під час екскурсій дитячий організм закаляється, укріплюється фізично. Екскурсії є важливим предметом виховання у дітей таких цінних моральних якостей, як почуття патріотизму почуття дружби, відповідальності, дисциплінованості, чесності, правдивості, культури поведінки. Екскурсії розширюють кругозір учнів, розвивають спостережливість, уміння бачити те, що раніше відбувалося поза їх увагою, виробляють практичні навички і вміння – орієнтування в просторі, визначення швидкості й напряму течії ріки, видів ґрунтів, рослин, комах, птахів, формують уявлення про їх життя, живлення, значення тощо.
Виховне значення екскурсій полягає в тому, що спостереження взаємозв'язку і взаємообумовленості в природі виховує в учнів основи світогляду, викликає інтерес і почуття любові до природи і рідного краю
виробляє навички роботи в колективі. Екскурсії сприяють вихованню естетичних почуттів і бережливого ставлення до природи й до наслідків людської праці, викликають почуття гордості за свою країну і народ, виховують патріотизм.

Мета екскурсії: Продовжити знайомство з просторами нашої Батьківщини та її культурною спадщиною; показати їх красу і неповторність ; звернути увагу на різноманітність рослинного і тваринного світу; виховувати почуття патріотизму , любов до рідної землі та людей праці, які прославляють свій край.

Автор: 

Гринько Наталя Яківна, вчитель початкових класів,
Яковець Людмила Володимирівна, вчитель початкових класів,
КЗ "НСЗШ № 19"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі