Користувацький вхід

Заняття для дітей старшого дошкільного віку з логіко-математичного розвитку на тему: «Незвичайна подорож у країну казок»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Програмовий зміст: Розвивати логічне мислення, окомір, уява, фантазія, спостережливість, пам'ять, мовлення; цілеспрямованість рухових дій, уміння виконувати їх за зразком; продовжувати вправляти в кількісній та в порядковій лічбі в межах 8; закріплювати вміння називати геометричні фігури (коло, квадрат, прямокутник, трикутник, овал, ромб.); формувати вміння орієнтуватися у просторі, розуміти поняття «над», «під», «попереду», «позаду»; закріпити в словнику малят назви різних казок; вчити дітей працювати за план-схемою; вчити варіювати сюжет гри; ввести в словник слова: «план», «схема»; підтримувати інтерес дітей до ігрових імітаційних рухів; виховувати позитивне ставлення до казок; виховувати поважне ставлення до відповідей товаришів.
Матеріал: конверт із план схемою; велике зображення план-схеми; конверти із завданнями; геометричні фігури (коло, квадрат, прямокутник, трикутник, овал, ромб.);кошик із масками до казки «Колобок» (шапка-бирка, хустка.); глечик; ялинка; шкатулка.

Хід заняття:
Вихователь:
- Діти, що ви бачите на столику?
- Ви бачите на квадратиках казкових героїв з різних казок. Нам потрібно допомогти збудувати будиночки з геометричних фігур і виложити доріжки до хатинок з кольорових паличок, але, щоб кожна доріжка мала свій колір. (Робота дітей).
- Діти, подивіться, яке гарне казкове місто вийшло у нас на столику. Діти, а ви хочете побувати у казці? (відпов. дітей).
- Якого казкового героя ви б взяли із собою у країну казок. Чому? (відпов. дітей).
- На чому ми можемо з вами відправитися у казкову подорож? (відпов. дітей).
Вихователь:
- Я вам хочу запропонувати ще один вид транспорту – казковий килим (вихователь розстеляє килим).
- Діти подивіться, щось з ним не так (діти дивляться, що він весь дірявий).
- Що нам потрібно зробити, щоб на ньому полетіти у казкову подорож (відпов. дітей).
- Тож давайте наш килимок залатаємо! (діти латають дірочки за допомогою геометричних фігур і сідають на килимок.)
- Що ж помандруємо до країни казок на килимку? (відпов. дітей).
- Діти, скажіть будь ласка, що можна взяти із собою в подорож, але не можна положити в рюкзачок? (відпов. дітей: взаємодопомога, хоробрість.)
Психогімнастика «Чарівник»
- Зараз ми з вами перетворимося на добрих чарівників, щоб нам було безпечніше мандрувати у країні казок (вихователь зачаровує дітей і вони починають виконувати його команду. З початку «Чарівник» дає команди за допомогою слів і одночасно демонструє рухи (говорить: «Підніміть в гору ліву руку» і виконує дію.)Коли діти усвідомили, що і як треба робити «Чарівник» обмежується лише словами не виконуючи дію, наприклад: «Підніміть праву руку; погляньте в гору (вниз)»; намалюйте правою рукою у повітрі сонечко (зробивши психогімнастику всі діти підіймаються)).
Сюрпризний момент «Чарівна коробка»
Вихователь:
- Діти, що ви цікавого побачили у казковій країні (діти помітили «Чарівну» коробку, яка стоїть посередині залу і не відкривається, а на поверхні лежить лист від «Злого чаклуна» ).
- «Я злий чаклун, тут все належить мені: всі дерева, кущі, галявини, звірі. Вам цікаво, що це за коробка? Це незвичайна посилка, яка йшла у ваш садочок «Білочка», а я її відібрав і зачаклував. Якщо ви хочете її роз чаклувати і забрати, то виконайте усі мої завдання. Ха-ха-ха. Чаклун.»
- Діти, виконаємо завдання чаклуна? (відпов. дітей).
- Подивіться тут ще є один лист! (Вихователь відкриває листа на якому зображена план-схема, як «розчаклувати» коробку. Вихователь показує її дітям.)
- Діти, це називається «схема» на якій зображено стрілочками, як вірно і по-порядку виконати усі завдання, щоб роз чаклувати «чарівну коробку» (діти підходять до великої план-схеми вивішеної на дошці).
- Діти, що тут зображено? (відпов. дітей).
- Скільки всього зображено предметів на план-схемі. Давайте порахуємо? (діти рахують предмети і називають загальну кількість).
- Біля якого предмета зображена 1? (відпов. дітей). Отож рушаємо! (Діти рушають по стрілочках до пеньочка на якому зображена цифра 1, а на поверхні пенька лежить лист із завданням. Вихователь зачитує).
- «Казочки усі знаєте? Дайте відповіді на запитання»
• Скільки будиночків збудували поросята у казочці «Про трьох поросят»? (відпов. дітей).
• Скільки звірят зустрів Колобок у лісі? (відпов. дітей).
• Скільки було мишенят у казочці «Колосок» і як їх було звати? (відпов.дітей).
Вихователь: Молодці, справилися із завданням, але, щоб вирушити до наступного завдання давайте поглянемо на нашу підказку-схему (діти розглядають план-схему).
- Після 1, яке йде число? (відпов. дітей).
- Що, зображено на схемі під цифрою 2? (назвавши, що зображено під цифрою 2 діти рушають до корзини у якій лежить лист із завданням. Вихователь зачитує.)
Гра-драматизація:
- «У корзині ви бачите різних героїв до казки. Відгадайте з якої казки герої і розіграйте її».
(Діти називають казку і розігрують її).
Вихователь:
- Молодці гарно розіграли казочку. Давайте подивимося, що ж нас чекає дальше по план-схемі. (Діти разом із вихователем дивляться на схему).
- Діти яке йде число по-порядку після 2? (відпов. дітей).
- Що, ж зображено у нас під 3? (назвавши, що зображено під цифрою 3, діти рушають до глечика на якому зображена цифра 3 і лежить лист із наступним завданням. Вихователь зачитує листа.)
- «Ви всі чудово знаєте казочки, але чи зумієте ви їх виправити?
• Лисичка з’їла 6 колобків?(ні) А скільки колобків з’їла лисичка? (відпов. дітей).
• Коза-дереза злякалася 3-х раків? (ні) А скільки раків вигнало козу- дерезу? (відпов. дітей).
• У казочці про «Трьох поросят» поросятка збудували 4 будиночки? (ні) А скільки будиночків збудували поросята? (відпов. дітей).
Вихователь:
- Молодці. Давайте подивимося на схему! (діти разом із вихователем розглядають схему.)
- Яке йде число по-порядку після 3? (відпов. дітей.)
- Що, ж зображено у нас під цифрою 4? (назвавши, що зображено під цифрою 4 діти рушають до ялинки на якій зображена цифра 4 і лежить лист із завданням. Вихователь зачитує завдання.)
- «Уже наближаються новорічні свята, а у нас в лісі до цих пір не прикрашена ялинка. Подивіться, під ялинкою лежить шкатулка із незвичайними іграшками. Візьміть кожен по іграшці назвіть, що на ній зображено. Назвавши цифри і геометричні фігури станьте у порядку зростання від 1 до 10. Потім назвіть свій числовий ряд у зворотному напрямку. Виконавши ці завдання прикрасьте ялинку.»
Вихователь: Молодці справилися з усіма завданнями. Тепер ми чітко можемо сказати, що вміємо працювати за схемою. Давайте підійдемо до «чарівної» коробки і подивимося чи злий чаклун її «розчаклував» (діти підійшовши до коробки побачили на ній ще один лист із завданням під цифрою 6. Вихователь зачитує).
- «Ви, що думаєте такі розумні відгадавши всі завдання я вам віддам «чарівну» коробку. Ха-ха-ха. Якщо хочете забрати коробку то даю ще одне завдання вашим гостям. У торбинці є різні речі, нехай кожен
візьме по одній і назве з якої це казки, а ви маєте їх перевірити чи вірно вони називають казки тоді віддам я вам вашу коробку».
(Відгадавши казки і перевіривши їх діти відкривають «чарівну» коробку в якій знаходяться книжечки з математики для дошкільнят. Діти беруть по книжечці і сідають на килимок, вихователь перетворює їх із добрих чаклунів на дітей. Діти повертаються в групу.)

Автор: 

Малюта Олена Олександрівна, вихователь, ДНЗ №5

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі